Naujiena – pradinio dantų karieso gydymas Šypsenos akademijoje“ be jokio gręžimo ir plombavimo

Pacientai dažnai skundžiasi atsiradusiomis baltomis dėmėmis ant dantų. Viena dažniausių tokių dėmių priežasčių yra prasidėjęs dantų ėduonis. Ši būklė atsiranda, pablogėjus individualiai burnos higienai. Danties audiniai pradeda irti, vyksta dantų demineralizacija, prasideda ėduonis. Pasitelkus pažangiausias technologijas, šį procesą galima sustabdyti ir užmaskuoti spalvinius pakitimus vokiška „Icon“ sistema, negręžiant ir neplombuojant dantų.

Odontologijos klinikoje „Šypsenos akademija“ Druskininkuose šią procedūrą atlieka burnos higienistė B. Kazakevičiūtė/Asmeninio archyvo nuotrauka

Kas yra „Icon“ sistema?

Vokietijos firmos sukurta „Icon“ sistema – inovatyviausias prasidėjusio emalio pažeidimo gydymas, vis labiau populiarėjantis visame pasaulyje dėl savo efektyvumo. Kol kariesas yra tik ankstyvoje stadijoje ir dar neperžengęs į gilesnius audinius, gydymas gali būti atliekamas pažangia „Icon“ sistema. Ši mikroinvazinė gydymo procedūra yra taikoma tarpdančių karieso ir „baltų dėmių“ plitimo stabdymui bei šalinimui. Procedūros esmė – sunaikinti ėduonies židinius pirminėse stadijose, kol dentinas pažeistas minimaliai. Taikant „Icon“ sistemą, dantys nėra gręžiami, todėl dantų audiniai lieka sveiki. Naudojant šią sistemą, galima užbėgti įvykiams už akių ir laiku sustabdyti ėduonies plitimą, o svarbiausia – nedaryti jokios intervencijos į sveikus danties audinius.

Kaip vyksta dantų gydymas „Icon“ sistema?

Pirmiausia burnos higienos specialistas atlieka nuodugnią apžiūrą ir identifikuoja karieso pažeidimus. „Icon“ sistema yra veiksminga, jei kariesas pažeidė emalį ir tik pirmąjį dentino trečdalį. Kitu atveju, esant gilesniems dentino pažeidimams, reikalingas gręžimas ir plombavimas. Procedūros pradžioje dantys yra izoliuojami koferdamo sistema (sistema, apsauganti gydomą dantį nuo seilių patekimo į darbinį lauką – danties ertmę), o jeigu gydomi tarpdančiai – į juos įspraudžiami kaištukai. Vėliau ant pažeisto danties paviršiaus užtepama speciali medžiaga, kuri atveria pažeisto emalio poras. Nuplovus gydomo danties paviršių etanoliu ir nusausinus oro srove, ant danties tepama skysta didelio skvarbumo kompozitinė derva. Veikiant kapiliarinei traukai, atviros emalio poros „sugeria“ skystą dervą, kuri vėliau yra sukietinama fluorescencine lempa. Taip yra sutvirtinamas demineralizuotas dantų emalio sluoksnis ir sustabdomas karieso skverbimasis į gilesnius danties audinius. Rezultatas tampa matomas iš karto po procedūros – baltos emalio dėmės išnyksta arba tampa neryškios.

Ar dantų karieso gydymas „Icon“  sistema yra skausmingas?

Mikroinvazinis gydymas „Icon“ metodu yra visiškai neskausmingas, tad ir vietinės nejautros paprastai nereikia. Procedūros metu naudojamos tik specialios medžiagos, kurios neerzina ir nežaloja danties audinio. Procedūros metu dantys nėra gręžiami, todėl jokio skausmo tikrai nejaučiama.

Kokie yra gydymo „Icon“ sistemos privalumai?

Taikant „Icon“ sistemą, dantys nėra gręžiami, todėl dantų audiniai lieka sveiki, pati procedūra yra visiškai neskausminga, dantys apsaugomi nuo ertmių formavimosi bei pagerinama jų estetinė išvaizda. Procedūra trunka vos 30-40 minučių, o estetiniai rezultatai yra matomi iš karto po procedūros. Jau pirmojo vizito metu sustabdomas ankstyvojo karieso plitimas ir panaikinamos baltos emalio demineralizacijos dėmės, kurių neįmanoma pašalinti prevencinėmis priemonėmis. Svarbiausias šios procedūros privalumas yra finansų taupymas – karieso gydymas pradinėje stadijoje yra pastebimai pigesnis nei gydymo išlaidos, dantį plombuojant jau vėlesnėse karieso plitimo stadijose. „Icon“ sistema nuo šiol yra išeitis visiems baimės kamuojamiems pacientams, tačiau svarbu reguliariai lankytis pas burnos higienos specialistą profilaktiniams vizitams, kad kariesas būtų pastebėtas dar ankstyvoje plitimo stadijoje. Odontologijos klinikoje „Šypsenos akademija“ Druskininkuose šią procedūrą atlieka burnos higienistė Birutė Kazakevičiūtė.

„Šypsenos akademija“ visuomet siekia žengti drauge su pažangiausiomis technologijomis, kurios dantų gydymą paverčia malonia ir jokio diskomforto pacientui nekeliančia procedūra.

Odontologijos klinikos „Šypsenos akademija“ Druskininkuose burnos higienos specialistė B. Kazakevičiūtė maloniai laukia pacientų ir yra pasiruošusi papasakoti daugiau apie šią naujausią gydymo metodiką, atsakyti į iškilusius klausimus, išklausyti pacientų lūkesčius bei rasti tinkamiausią gydymo metodą.

Lauksime Jūsų adresu K. Dineikos g. 1, SPA Vilnius Druskininkai. Registruotis galite tel. +370 633 90 605, +370 643 52 525 arba internetu: www.sypsenosakademija.lt

Užsakymo Nr. MDR-309-02