Kaip atliekama burnos higiena?

Būtina du kartus per dieną valytis dantis, sveikai maitintis ir burnos ertmės švarą palaikyti papildomais valikliais – skalavimo priemonėmis, siūlu. Apnašoms ir akmenims pašalinti būtinos profesionalios burnos higienos procedūros. Burnos higiena atliekama odontologijos kabinete. Rekomenduojama tai daryti bent du kartus per metus arba pagal odontologo rekomendaciją, jei neturite odontologo, ar ieškote gerų specialistų, užsukite į Zigmanto Romanovo kliniką.

Problemos, kurias sukelia apnašos

Minkštas apnašas galima pašalinti dantų šepetėliu ir nuplauti skalavimo skysčiu. Burnos higienos metu pašalinamos kietos apnašos, tokios kaip dantų akmenys. Ten, kur atsiveria seilių latakai, greitai susidaro akmenys, ant apatinių smilkinių, viršutinių krūminių dantų ir kt. Laiku nepašalinus apnašų, gali išsivystyti gingivitas. Pagrindiniai simptomai yra paraudusios, kraujuojančios ir patinusios dantenos. Tinkamai negydant liga gali progresuoti ir galiausiai sukelti periodontitą, dėl kurio dažnai netenkama vieno ar kelių dantų.

Svarbu ne tik reguliariai valytis dantis, bet ir pasikonsultuoti su profesionalu dėl profesionalios burnos higienos procedūros.

Burnos higiena yra svarbi:

  • Padeda užkirsti kelią burnos ligoms, tokioms kaip gingivitas ir periodontitas;
  • Planuojant dantų gydymą: ortodontija, plombavimas, implantavimas, balinimas, restauravimas ir kt.;
  • Kai reikia pašalinti akmenis ir apnašas;
  • Pastangos gydyti periodonto ligas;
  • Ankstyvojo nėštumo metu dantys gali būti jautrūs ir reikalauti kuo daugiau dėmesio;
  • Prieš dantų balinimą;

Norint apsilankyti pas dantų higienistą ar odontologą, specialaus pasirengimo nereikia. Išsivalykite dantis, išskalaukite burną skalavimo skysčiu ir specialiu siūlu gerai išvalykite tarpdantis. Jei turite klausimų, būtinai kreipkitės į savo odontologą. Tai padės geriau apsaugoti dantis ateityje.

Profesionalios dantų higienos procedūros procesas

Profesionalioje burnos higienoje apnašoms šalinti naudojama speciali įranga. Naudojamas šepetėlis su besisukančia galvute, kad pašalintų minkštas nuosėdas ir net nuvalytų sunkiai pasiekiamas vietas. Kieti akmenys šalinami ultragarso aparatu ar kitais specialiais įrankiais, kurie taip pat gali padėti pasiekti sunkiai pasiekiamas vietas. Kai atliekama higienos procedūra, jūsų dantys yra nupoliruoti, o burna jaučiasi gaivi.

Pigmentines dėmes dažniausiai sukelia kava, limonadas, kuriame yra dažiklių, rūkymas ir alkoholis, dėl to verta jų vengti arba visiškai atsisakyti.

Patarimai po dantų higienos procedūrų

Profesionali dantų higienos procedūra, priklausomai nuo paciento burnos būklės, gali trukti apie 30–60 minučių. Po procedūros rekomenduojama apsaugoti dantis nuo dirgiklių. Jei paciento burnos būklė bloga, dantenos gali būti sudirgintos keletą dienų po higienos. Taip pat galimas kraujavimas valant dantis šepetėliu.

Jūsų dantys gali būti jautresni, ypač temperatūros pokyčiams. Bent kelias valandas nerekomenduojama vartoti kontrastingų karštų ir šaltų maisto produktų ar gėrimų. Valymui rekomenduojama naudoti minkštą arba vidutinio kietumo šepetį, siūlus ir burnos skalavimo skystį.

Reikėtų prisiminti, kad profesionali burnos higiena yra pasikartojantis procesas. Jei norite, kad jūsų burnos būklė būtų kuo geresnė, svarbu kasdien prižiūrėti dantis, reguliariai lankytis pas odontologą ir vadovautis jo patarimais.

Būtina burnos higienos nepamiršti ir namuose

Reguliari profesionali burnos higiena odontologijos kabinete rekomenduojama du ar tris kartus per metus, tačiau svarbu atminti, kad tinkama dantų priežiūra gali nesukelti rimtesnių sveikatos problemų ir apsaugoti dantis nuo gedimo ir traukimo.

Dantis rekomenduojama valytis bent du kartus per dieną, geriausia ryte ir vakare. Per dieną rekomenduojama išgerti kuo daugiau vandens, kuris reikalingas ne tik organizmo valymui, bet ir minkštosioms apnašoms. Svarbu valyti dantis mažiausiai 2 minutes, nes per trumpesnį laiką neįmanoma pašalinti visų minkštųjų apnašų. Taip pat nepamirškite išsivalyti ne tik dantų, bet ir liežuvio bei žandikaulio. Ant jo taip pat gali kauptis bakterijos, kurios gali sukelti įvairias burnos ligas.