Gyvybę išgelbėjo Druskininkų medikai

Greita gydytojo reakcija ir profesionalus visos komandos darbas žmogaus gyvybę gali išgelbėti ne tik didžiosiose klinikose, bet ir mažame provincijos miestelyje. Tuo buvo galima įsitikinti, kai praėjusią savaitę Leipalingio ambulatorijos mediką tiesiog darbo metu ištiko klinikinė mirtis, ir būtent šalia buvusių kolegų profesionalumas, laiku panaudotas defibriliatorius padėjo žmogui išgelbėti gyvybę. Kol atvyko greitosios medicinos pagalbos ekipažas, – iš Druskininkų į Leipalingį tenka vykti 15 – 20 minučių – Leipalingio ambulatorijoje dirbę medikai padarė viską, kad pagalba širdies sustojimą patyrusiam kolegai būtų suteikta tinkamai: atliko pradinį gaivinimą – defibriliavo, darė išorinį širdies masažą bei dirbtinį kvėpavimą. Atvažiavę greitosios pagalbos medikai taip pat dirbo labai profesionaliai – neskubėjo ligonio transportuoti, o pirmiausia įvertino situaciją: kadangi vėl prireikė atstatyti širdies ritmą, tai padarė, ir tik stabilizavę būklę, nuvežė pacientą į Druskininkų ligoninės intensyvios terapijos skyrių, kuriame per vadinamąją „auksinę valandą“ buvo atliktas širdies kraujotakos atstatymas medikamentais – trombolizė. Po to ligonis pagal Rytų Lietuvos kardiologijos programą reanimobiliu pervežtas į Santaros klinikas, kuriose jam atlikta operacija.

Gydytojos J. Ignorienės vadovaujama komanda puikiai įvykdė savo pareigą, defibriliaciją atliko laiku, pirmosiomis minutėmis po patirto širdies smūgio, todėl ji buvo veiksminga/Roberto Kisieliaus nuotrauka

„Didžiuojamės savo darbuotojais, kurie nepasimetė ir padarė viską, kad pagalba būtų suteikta laiku ir profesionaliai. Žmogus jų dėka tarsi gimė iš naujo, – sakė Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Benjaminas Čepas ir jo pavaduotoja Eglė Matienė. – Leipalingyje pagalbą infarktą patyrusiam kolegai labai profesionaliai suteikė gydytoja Janina Ignorienė ir ten buvę specialistai, taip pat ir atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai: Genutė ir Jonas Kalpokai.“

Kiekvieną kartą, gaivindamas žmogų, gydytojas patiria stresą. Juk įprastai jiems nereikia to daryti taip dažnai, kaip, tarkime, greitosios medicinos pagalbos medikams. O Leipalingio ambulatorijos gydytoja J. Ignorienė nepasimetė, ir kartu su jos vadovaujama komanda puikiai įvykdė savo pareigą, defibriliaciją atliko laiku, pirmosiomis minutėmis po patirto širdies smūgio, todėl ji buvo veiksminga. „Juk šiems medikams, ko gero, buvo galbūt pirmas atvejis, kai atgaivinti žmogų teko patiems, jie, nors ir neturi tos kasdienės reanimavimo patirties, tai padarė labai gerai. Labai smagu, kad ir mūsų greitosios pagalbos komandą už profesionalumą pagyrė ligoninės intensyvios terapijos skyriaus vedėja“, – sakė E. Matienė

Druskininkų PSPC direktorius Benjaminas Čepas pasakojo, kad, siekiant užtikrinti kuo efektyvesnę neatidėliotiną medicinos pagalbą, vos jam pradėjus vadovauti įstaigai, buvo nupirkti automatiniai išoriniai defibriliatoriai (AED). Šie prietaisai šiuo metu labai populiarėja, jie privalo būti visose didesnėse žmonių susibūrimo vietose: oro uostuose, prekybos centruose ir panašiai. Lietuvoje net sudarinėjamas AED esančių viešose vietose žemėlapis. Šiuo metu keturi AED yra Druskininkų Pirminės sveikatos priežiūros centre, Kalviškių mikrorajone esančiame šeimos gydytojo kabinete, Leipalingio bei Viečiūnų ambulatorijose. Galime pasidžiaugti, kad Druskininkų greitosios medicinos pagalbos automobiliai taip pat yra aprūpinti geriausia gaivinimui skirta aparatūra.

„Net provincijoje gali būti suteikiama profesionali pagalba. Laiku ir tinkamai suteikus pirmąją pagalbą, žmogaus gyvybę išsaugoti padėjo ir tai, kad Druskininkuose yra kompetentingų specialistų Ligoninės intensyvios terapijos skyriuje. Labai gerai, kad toks skyrius yra Druskininkuose, juk į kurortą gydytis ir atstatyti sveikatą atvyksta žmonių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Todėl jiems svarbu būti tikriems, kad profesionalios kompetentingų specialistų pagalbos sulauks šiame mieste“, – sakė B. Čepas.

 

Druskininkų PSPC informacija