„Grand SPA Lietuva” burnos higienistė A. Talandzevičiūtė: „Paprastas patarimas – nepamirškite burnos“

Jau trečius metus „Grand SPA Lietuva“ odontologijos klinikoje dirbanti burnos higienistė Aira Talandzevičiūtė sako esanti dėkinga, kad likimas jai suteikė galimybę čia dirbti. Jau 10 metų darbo patirtį turinti hiegienistė sakė, kad „Grand SPA Lietuva“ odontologijos klinikoje ji turi sąlygas augti profesinėje srityje, tobulėti kaip specialistė.

„Labai, labai myliu savo darbą, kolektyvą ir pacientus“, – sakė higienistė, su kuria kalbėjomės apie burnos higieną.“

Pacientų lojalumu klinikai taip pat džiaugiasi ir klinikos vadovė, nuolat gaunanti padėkas tiek asmeniškai, tiek žinutėmis. „Noriu pasakyti, kad dar nė karto man taip kruopščiai nebuvo atlikta burnos ertmės higiena. Noriu pagirti, Vilmą! Puikiai bendrauja, viską aiškina, ką atlieka. Man labai patiko!“, – pagyrų negailėjo viena iš klienčių.

Odontologijos klinikoje profesionalią burnos ertmės higieną atlieka dvi puikios specialistės Aira Talandzevičiūtė ir Vilma Pigagienė.

Jau trečius metus „Grand SPA Lietuva“ odontologijos klinikoje dirbanti burnos higienistė A. Talandzevičiūtė / Laimos Rekevičienės nuotrauka

– Aira, kodėl būtina burnos ertmės higiena?

– Visų pirma, mūsų burnos ertmė yra neatsiejama nuo viso mūsų organizmo. Tai – svarbi virškinimo sistemos dalis, kurią reikia prižiūrėti, mylėti ir saugoti. Ne tik tam, kad šypsena būtų graži, bet ir dėl to, jog visas mūsų organizmas būtų sveikas. Burnoje kaupiasi apnašos ir akmenys. Jie negali pasilikti kur nors burnos ertmėje, nes, būdami ten, jie sukelia burnos ertmės uždegimus, kurie paskui išplinta visame mūsų organizme. Todėl būtina sistemingai apnašas ir akmenis pašalinti, taip užkertant kelią visoms burnos ertmės ligoms, kariesui ir taip gerinant bendrą žmogaus savijautą.

– Kiek kartų minimaliai reikia ir kiek kartų maksimaliai galima atlikti profesionalią burnos higieną per metus?

– Tai – individualu. Kai kuriems žmonėms užtenka atlikti burnos higieną kartą per metus, o žmonės, turintys daugiau protezų, problemų ar ligų, polinkį į akmenligę, burnos higieną atlieka 2, 3 ar net 4 kartus per metus. Visa tai galima nustatyti, atėjus pas odontologą, burnos higienistą, kuris pasakys, kokia yra jūsų burnos ertmės būklė ir kaip dažnai reikia atlikti burnos higieną.

– Kodėl pacientai turėtų rinktis būtent „Grand SPA Lietuva“ odontologijos kliniką?

– Mūsų klinika atsižvelgia į individualius paciento norus. Bendraujame su kiekvienu asmeniškai. Dauguma pacientų tampa tokie artimi, kaip šeimos nariai. Stengiamės atsižvelgti į kiekvieno paciento poreikius, derinant procedūrų laiką, finansines galimybes, bendraujame gražiai ir draugiškai. Kartais odontologai būna labai susikoncentravę, kaip kuo daugiau iš paciento uždirbti. Gal kiek negražiai nuskambės, bet iš tikrųjų tarp mūsų kolegų šiandien konkurencija yra labai didelė. Mes konkurentų nebijome, visi mums yra kolegos, visus pacientus priimame ir išleidžiame draugiškai. Džiaugiamės, kai jie sugrįžta.

A. Talandzevičiūtė sakė, kad dauguma pacientų jai tampa artimi – tarsi šeimos nariai. Vieni iš tokių – Danutė ir Robertas – pasidalijo savo įspūdžiais apie „Grand SPA Lietuva“ odontologijos kliniką.

Dana: „Lankausi čia jau seniai. Atsirinkau – vienur, kitur pabandžiau ir pamačiau labai didelį skirtumą. Atėjau pas Airą ir likau ištikima jos pacientė. Jau senokai čia lankausi. Ji viską atlieka labai kruopščiai, švelniai. Kitur procedūros metu būna pažeidžia dantenas, jos tuomet kraujuoja, jauti diskomfortą po burnos ertmės higienos, o pas Airą to niekuomet nebūna. Ji nuoširdžiai pataria, pamačiusi problemą, pasako, ką reikėtų daryti toliau, pasako, ar gerai valau dantis, ar ne, į ką reikėtų atkreipti dėmesį. Tie patarimai išeina į naudą. Kadangi turiu dantų implantus, tai higienos procedūrą reikia atlikti kas pusmetį.“

Robertas: „Aira labai atidžiai, kruopščiai atlieka savo darbą, nieko nepraleidžia. Labai gerai viską iš medicininės pusės paaiškina. Tokios informacijos kitur man nesuteikdavo. Aš – naujas pacientas, esu labai patenkintas. Turiu tikrai nemažai problemų dėl burnos ertmės, taigi  Airai  bus darbo dar į priekį. „Grand SPA Lietuva“ odontologijos kliniką rekomendavo kitas odontologas, kuris man atliko protezavimą, jis patarė burnos ertmės higieną atlikti būtent čia.“

– Aira, ar Jums svarbu sulaukti iš kolegų įvertinimo?

– Stengiuosi paaiškinti pacientui gydymo planą, kad kartu galėtume pasiekti gerą rezultatą. Labai džiaugiuosi, kai pacientai mane išgirsta, supranta, ir mes kartu galime eiti to bendro tikslo link. Aš visą laiką noriu pacientams padėti, kad jie būtų patenkinti. Džiaugiuosi, kai jie tą mano norą priima, ir mes turime puikų bendrą rezultatą. Aš problemą pašalinu procedūros metu, o pacientai turi pasirūpinti savo dantų higiena namuose. Tik tada turime gerą rezultatą ir gražų bendradarbiavimą.

Procedūros metu aptikusi problemą – ar tai būtų maža skylutė, ar didesnės bėdos – visada rekomenduojame specialistą tai problemai išspręsti. Pasidarome nuotrauką, žiūrime, ką galima sutvarkyti iš karto, jeigu negalime patys, siunčiame pas kolegas. Kiekvieną dantuką jūsų burnos ertmėje stengiamės apžiūrėti personaliai. Svarbus individualus dėmesys ne tik žmogui, bet ir kiekvienam jo dančiui. Kiekvienas iš jų turi savo istoriją, tai nėra vientisa burnos ertmė. Vienas dantis sveikas ir labai gražus, kito likimas nelabai kaip susiklosto. Todėl visą burnos ertmę reikia prižiūrėti ir mylėti.

– Kai dantys sveiki ir gražūs, žmonės neslepia šypsenos.

– Tai nėra vien tik vizualus matymas. Kartai klausi paciento, ar jums kraujuoja dantenos? Sako – kraujuoja… Ar ilgai kraujuoja? Na, jau kokį porą mėnesių. Man, kaip specialistei, atrodo šiek tiek keista. Jeigu žmogui kraujuotų iš ausies, tai greičiausiai jis iš karto bėgtų pas gydytoją ir sakytų – va, žiūrėkit man kažkas atsitiko… O štai burnos ertmę žmonės linkę kažkaip ignoruoti, kitaip ją vertinti ir matyti. To nereikėtų daryti, nes nuo burnos prasideda tai, kas patenka į mūsų organizmą.

Būna, žmonės darosi kraujo tyrimus. Jie rodo uždegimą – padidėję leukocitai, kažkas negerai, bet neranda, kur bėda. Pasirodo, burnos ertmėje yra uždegimas. Ir žmogus 10 metų vaikšto su tuo uždegimu, net nesuprasdamas, kad galbūt todėl jis jaučiasi blogai, jį kankina galvos skausmai, jam skauda, silpna, negerai…

Taigi paprastas patarimas – nepamirškite burnos! Šiandien įrodyta moksliniais tyrimais, kad jeigu žmogus turi stiprų dantenų uždegimą, paveldimumą periodontitui, jam yra didesnė ir infarkto rizika, nes organizmas nuolat priverstas kovoti su problema, kurią mes galime išspręsti mūsų klinikoje.

Apie „Grand SPA Lietuva“ odontologijos kliniką

Pagrindinis klinikos darbo bruožas – personalinė odontologija, individualus priėjimas, įvertinant Jūsų sveikatos būklę ir poreikius. Prioritetas – Jūsų komfortas, sveikata ir saugumas. Visos gydymo procedūros atliekamos, laikantis aseptikos ir antiseptikos reikalavimų. Kokybiškų anestetikų panaudojimas užtikrina neskausmingą dantų higieną, gydymą ir protezavimą, o personalo profesionalumo lygis, unikali įranga ir geriausios medžiagos – gydymą be jokios rizikos Jūsų sveikatai.  „Grand SPA Lietuva“ odontologijos klinika aprūpinta pačia pažangiausia įranga, teikia odontologijos paslaugas pagal aukštus standartus.

„Grand SPA Lietuva“ odontologijos klinika siūlo: specialistų konsultacijas, dentalines, panoramines rentgeno nuotraukas, burnos higieną, endodontinį gydymą, plombavimą, chirurginį gydymą, estetinį protezavimą ir implantaciją.

Panoraminės (OPG) ir mažos (RVG) nuotraukos daromos nuo trečiadienio iki šeštadienio, prieš tai iš anksto užsiregistravus!

Darbo laikas:

III-VI 9:00 – 17:00

Kontaktai:

El. paštas: odontologijosklinika@grandspa.lt

Tel. +370 687 93 397 ir +370 (313) 54 421

Užsakymo Nr. MDR-437-01