Buteliukas naujagimiui, kokį išsirinkti?

Jauniesiems tėveliams kyla daug klausimų, kaip nepasiklysti siūlomų prekių gausybėje ir išsirinkti gerą buteliuką. Ieškant geriausio varianto, reikėtų atkreipti dėmesį į medžiagą, iš kurios jis pagamintas, į formą, žinduko tipą bei individualius mažylio poreikius. Pagrindinė užduotis – išsirinkti saugų ir kokybišką buteliuką naujagimiui.

Į ką atkreipti dėmesį renkantis buteliuką?

Medžiaga, iš kurios pagamintas buteliukas

Stikliniai buteliukai kūdikiams puikus pasirinkimas pirmaisiais gyvenimo mėnesiais. Jie yra ekologiški, patvarūs, lengvai plaunami bei gali būti sterilizuojami. Tačiau stiklinis buteliukas turi ir tam tikrų minusų. Jis yra sunkesnis ir pačiam vaikui nebus patogu jį laikyti, būtent todėl stiklinį buteliuką geriau naudoti tik tol kol mama pati maitina kūdikį. Be to, stiklinis buteliukas gali lengvai sudužti, todėl negalima jo duoti kūdikiui į rankas.

Buteliukai naujagimiams, pagaminti iš kokybiško plastiko taip pat patvarūs ir lengvai prižiūrimi. Be to, jie lengvi, todėl kūdikiui bus patogu laikyti buteliuką rankose. Tačiau, prieš pirkdami būtinai atkreipkite dėmesį į plastiko sudėtį, labai svarbu, kad jame nebūtų kenksmingų priemaišų ir bisfenolio.

Buteliuko dydis ir forma

Buteliukai kūdikiams gali būti įvairių dydžių. Šis turi būti parenkamas pagal kūdikio amžių bei suvartojamo maisto kiekį. Gali būti ir įvairiausių formų, kad būtų patogu laikyti rankose tiek tėvams, tiek kūdikiui, taip pat, siauru ar plačiu kakleliu. Buteliuką plačiu kakleliu lengviau naudoti bei plauti. Be to, norint įpilti reikiamą mišinio ar pieno kiekį, labai patogu, jei buteliukas naujagimiui turi ryškią tūrio skalę.

Žinduko medžiaga ir forma

Yra dar viena problema, su kuria tėvai gali susidurti pirkdami buteliukus naujagimiams – kaip išsirinkti tinkamą žinduką. Pastariesiems svarbios tokios savybės kaip minkštumas, dydis, elastingumas ir forma. Šiuolaikiniai modeliai yra pagaminti iš latekso ir silikono.

Lateksinis žindukas yra minkštas, tai reiškia, kad geriant mišinį kūdikiui reikia įdėti mažiau pastangų. Latekso trūkumai yra greitas nusidėvėjimas, gali atsirasti dėmės nuo maisto ir temperatūros pokyčių netoleravimas. Be to, juos reikia keisti dažniau. Šio tipo žindukai nelabai tinka naujagimiams, maitinamiems mišriu maitinimu: mažylis pripras gerti iš buteliuko ir gali nustoti imti krūtį. Silikono modeliai labiau tinka mišriam maitinimui. Jie kietesni ir ilgaamžiškesni, nesugeria maisto kvapo.

Be to, galite rinktis iš skirtingų formų žindukų. Pastaroji gali būti klasikinė, anatominė, arba speciali ortodontinė. Sunku nuspėti, koks buteliuko čiulptukas patiks ir bus patogus kūdikiui, todėl reikėtų išbandyti keletą skirtingų variantų. Klasikiniai yra įprastos, apvalios formos bei lengvai naudojami. Anatominiai atitinka moteriško spenelio formą, palengvina perėjimą prie buteliuko ir taip pat, gali padėti išsaugoti mišrų maitinimą. Naudoti ortodontinius čiulptukus gali rekomenduoti specialistas, pastebėjęs neteisingą  kūdikio sąkandį. Nuožulnus kraštas leidžia palaikyti tinkamą čiulptuko padėtį burnoje, nepažeidžiant žandikaulio anatominės formos.

Atkreipkite dėmesį į skylių skaičių ant žinduko ir jų dydį. Šis parametras reguliuoja tėkmės greitį ir slėgį. Skystis iš žinduko neturi tekėti per greitai, kadangi kūdikis gali užspringti valgydamas. Rinkitės buteliuką atitinkantį vaiko amžių. Pirmuosius šešis gyvenimo mėnesius galima naudoti lėtos tėkmės čiulptukus. Nuo 6 iki 12 mėnesių amžiaus puikiai tinka vidutinės tėkmės žindukas, o vyresniam nei vienerių metų vaikui, kuris dar mėgsta gerti pieną iš buteliuko, greitos tėkmės. Kuo vyresnis vaikas, tuo didesnis gali būti skylučių skersmuo.

Buteliukai kūdikiams nuo dieglių

Diegliukai yra neretai pasitaikanti būklė naujagimiams, dažniausiai pasireiškianti iki 3 mėnesių amžiaus. Dėl pilvo dieglių kūdikis tampa neramus, irzlus ir daug verkia. Paprastai jį būna sunku nuraminti. Verkdamas mažylis dažniausiai sugniaužia kumštukus arba lanksto kojytes. Kyla klausimas, kodėl atsiranda pilvo diegliai? Valgant iš buteliuko oro burbuliukai patenka į kūdikio pilvą kartu su maistu ir sukelia jo pūtimą. Tačiau yra veiksmingas kovos būdas. Rinkoje yra daug įvairių modelių buteliukų naujagimiams nuo pilvo dieglių, skirtingų formų ir dydžių. Šie turi specialius vožtuvus, leidžiančius orui cirkuliuoti per buteliuką maitinimo metu. Tai apsaugo nuo oro burbuliukų susidarymo.