Apsaugokime save ir artimuosius! Kviečiame aktyviai registruotis vakcinai nuo COVID-19 ligos

Jau metus gyvename stipriai apribotame pasaulyje. Dabartinė COVID-19 pandemija yra pasaulinė krizė, turinti ypatingai neigiamą poveikį žmonių sveikatai, socialiniam, ekonominiam gyvenimui bei visų mūsų psichologinei būklei. Vakcinos ─ pats efektyviausias kelias apsaugoti ne tik save, bet ir artimuosius!

Atėjus pavasariui ir šylant orams, labai svarbu pasiekti didelius skiepijimo skaičius tam, kad visi jaustumėmės saugiai. Druskininkai – kurortinė savivaldybė, į kurią kasmet atvyksta vis didesni miesto svečių srautai, todėl labai svarbu užtikrinti saugias sveikatinimo ir turizmo paslaugas aptarnaujant klientus.

Druskininkų savivaldybė primena, kad tarp prioritetinių grupių yra medikai, ugdymo įstaigų, optikų sanatorijų, socialiniai darbuotojai, vaistininkai, kurie visi dirba su klientais. Raginame ir labai kviečiame visų prioritetinių grupių asmenis, kurie sudvejojo, ar dėl kitų aplinkybių atsisakė skiepytis, kreiptis ir registruotis pasirinktai COVID-19 vakcinai.

Informuojame, kad Druskininkų savivaldybėje šiuo metu aktyviai skiepijami 65 m. ir vyresnio amžiaus sulaukę asmenys. Registruotis skiepijimui COVID-19 vakcina galite, skambindami tiesiogiai į gydymo įstaigą, prie kurios esate prisirašę, pagal nurodytus kontaktus.

Kviečiame senjorų vaikus, anūkus, kaimynus padėti jiems užsiregistruoti. Garbaus amžiaus žmonės, kurie dėl sveikatos būklės nevaikščioja, turi judėjimo negalią, bus skiepijami namuose, iš anksto užsiregistravus, atvykstant sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui. Kita skiepijimo prioritetinė grupė – jaunesni kaip 65 m. asmenys su gretutinėmis ligomis.

Džiugi žinia, kad šiuo metu gyventojai jau gali pasirinkti vakcinos rūšį. Kviečiami vakcinuotis gyventojai bus informuojami, kokia vakcina siūloma skiepytis. Jei asmuo atsisakys siūlomos vakcinos – su juo bus susisiekiama vėliau, kai vakcinavimo centre atsiras galimybė vakcinuotis kito gamintojo vakcina.

Druskininkų savivaldybės gydytoja Eglė Sadauskaitė ragina ir primena, kad visų prioritetinių grupių asmenys gali registruotis skiepui. „Prasidėjęs vakcinavimo procesas – tai didelis žingsnis pandemijos suvaldymo link, o kiekviena skiepų injekcija didina ir mūsų visų saugumą. Šalutiniai poveikiai – tai normali organizmo reakcija, kuri pasireiškia ne visada. Tai ženklas, kad imuninė sistema reaguoja į vakciną ir pradeda gaminti antikūnius, galinčius įveikti virusą ir neleidžiančius jam daugintis. Todėl, pasiskiepijus, išvengiama ligos arba sergama silpnesne ligos forma“, – sakė E. Sadauskaitė.

Praėjusią savaitę „AstraZeneca“ skiepu pasiskiepijo Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijos klebonas Vaidas Vaišvilas. Jis patikino, kad po vakcinos nejautė jokių šalutinių simptomų, todėl ir gyventojus kviečia nelikti abejingais.

„AstraZeneca“ skiepu pasiskiepijęs Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės parapijos klebonas V. Vaišvilas patikino, kad po vakcinos nejautė jokių šalutinių simptomų, todėl ir gyventojus kviečia nelikti abejingais/Asmeninio archyvo nuotrauka

„Nebijokime pasiskiepyti nuo COVID-19. Jei atsisakome vakcinos, mes rizikuojame savo sveikata, gyvybe, o taip pat – kitų žmonių gyvybėmis. Pasiskiepyti nuo COVID-19 yra atsakingas moralinis veiksmas“, – sakė V. Vaišvilas.

COVID-19 vakcina pasiskiepijo ir Druskininkų miesto bendrijos „Bočiai“ pirmininkė Zita Joana Jančiauskienė.

„Phizer“ vakcina paskiepyta bendrijos „Bočiai“ pirmininkė Z. J. Jančiauskienė įsitikinusi, kad senjorai būtinai turi skiepytis dėl to, jog greičiau pasiskiepytų dauguma žmonių, greičiau būtų galima susitikti, užsiimti mėgstamomis veiklomis, kurių šiandien taip trūksta/Asmeninio archyvo nuotrauka

„Aš buvau paskiepyta „Phizer“ vakcina, nes tuo metu nebuvo galima rinktis vakcinos rūšies. Visiems sakau, kad nėra jokio skirtumo, kokia vakcina skiepytis. Dauguma mano pažįstamų bei „Bočių“ klubo narių skiepijosi „AstraZeneca“ vakcina. Mes, senjorai, būtinai turime skiepytis, kad greičiau pasiskiepytų dauguma žmonių, greičiau galėtumėme susitikti vėl visi kartu, užsiimti mėgstamomis veiklomis, kurių šiandien taip trūksta. Kiekvienais metais skiepijuosi gripo vakcina. Pasiskiepijusi COVID-19 vakcina, tikrai nejaučiau didesnio šalutinio poveikio, negu nuo gripo vakcinos“, – sakė Z. J. Jančiauskienė.

Prašome kantrybės ir supratingumo, jei nepavyktų prisiskambinti iš pirmo karto dėl linijų užimtumo.