Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijai pristatyta neįgaliųjų integracija Druskininkuose

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Baranauskienė, Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown ir kiti savivaldybės specialistai bei žmonių su negalia srityje dirbančių nevyriausybinių organizacijų atstovai susitiko su Lygių galimybių kontrolieriaus įsteigta Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisija, kurios pirmininkė yra Kristina Dūdonytė.

Komisijai išsamiai pristatyta socialinės integracijos neįgaliesiems situacija savivaldybėje, priemonės, paslaugos, projektai, socialinių paslaugų tinklas, aplinkos pritaikymas ir paramos galimybės asmenims su negalia bei jų šeimos nariams/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Susitikimo metu komisijai išsamiai pristatyta socialinės integracijos neįgaliesiems situacija savivaldybėje, priemonės, paslaugos, projektai, socialinių paslaugų tinklas, aplinkos pritaikymas ir paramos galimybės asmenims su negalia bei jų šeimos nariams. Pasidžiaugta, kad savivaldybėje ugdymo įstaigos pritaikytos vaikams ir su psichosocialine, ir su fizine negalia. Druskininkų „Saulės“ pagrindinėje mokykloje įsteigta priešmokyklinio ugdymo grupė autizmo spektro sutrikimą turintiems vaikams, įrengtas liftas, sensorikos kambarys. Savivaldybėje veikia Neįgaliųjų dienos centras „Druskininkų Viltis“ ir įtraukus vaikų dienos centras „Padėkime vaikams“, kurį gali lankyti visi bendruomenės vaikai.

Komisijos nariai akcentavo, kad savivaldybėje veikiantys net treji savarankiško gyvenimo namai yra puikus socialinės integracijos neįgaliesiems pavyzdys.

Komisija taip pat supažindinta su savivaldybės įgyvendinamais išskirtiniais projektais ir planuojamomis veiklomis ateityje. Vienas iš jų – projektas „Turizmui draugiški miestai“. Įgyvendinant projektą, jau šį rugsėjį į Druskininkus bus pakviesti kitose savivaldybėse gyvenantys neįgalieji, bus sudarytos komandos, vyks orientacinės varžybos, vakaro koncertas, o kitą dieną diskusija apie tai, kaip sekėsi neįgaliesiems judėti mūsų mieste, kokios problemos kilo. Taip Druskininkų miestas siekia „pasimatuoti“, ar gyventojai su negalia mūsų mieste jaučiasi patogiai.

Reikia pažymėti, kad įgyvendinant žmonių su negalia politiką, susiduriama su daugybe iššūkių. Komisijai pristatytos ir problemos, su kuriomis susiduria savivaldybė, vykdydama socialinę integraciją, pateiktos rekomendacijos supaprastinti būsto pritaikymo ir neveiksnumo peržiūros tvarkas, pasiūlyta didinti mažiausias socialines išmokas, plėsti elektronines paslaugas ir kita.