Sėkmingi jaunųjų Druskininkų kalnų slidininkų startai

Kovo 11-16 dienomis Suomijos slidinėjimo kurorte Pyha organizuotas Baltijos šalių kalnų slidinėjimo 3-iasis (finalinis) etapas, kuriame dalyvavo ir vienintelė komanda iš Lietuvos – Snow Arena racing Team/Druskininkų sporto centro komanda. Pirmasis Baltijos šalių taurės etapas surengtas 2018-ųjų lapkritį Druskininkų „Snow Arenoje“, 2-asis – 2019-ųjų kovą Siguldoje (Latvija). Varžybas organizavo Latvijos slidinėjimo federacija kartu su kalnų slidinėjimo kurortais, kuriuose vykdomi varžybų startai. Džiugu, kad iš varžybų visi druskininkiečiai grįžo su apdovanojimais.

Pirmąją varžybų dieną varžybos vyko „Super G“ (slalomo milžino) ir „Alpių dvikovės“ rungtyse. „Super G“ rungtyje iš karto nustebino Neringa Stepanauskaitė, nugalėjusi U12 (mergaičių iki 12 metų) grupėje. Milena Juodeškaitė toje pačioje grupėje užėmė 13-ą vietą, o Liepa Karlonaitė U14 grupėje – 9-ąją. Džiugino ir berniukai: Nojus Užkuraitis U12 grupėje užėmė 5-ąją vietą, o Medas Dobelinskas U14 grupėje – 6-ąją vietą.

Tą pačią dieną organizuotos ir „Alpių dvikovės“ varžybos, kuriose varžytasi „Super G“ ir „Slalomo“ rungtyse (skaičiuojamas dviejų rungčių suminis laikas). Čia L. Karlonaitė savo grupėje iškovojo 2-ąją vietą. U12 grupėje N. Stepanauskaitė užėmė 5-ąją vietą, o M. Juodeškaitė liko 11.

N. Užkuraitis savo grupėje ir vėl iškovojo 5-ąją vietą.

Antrąją dieną varžybos surengtos „Slalomo milžino“ (giganto) rungtyje, kurioje Neringa užėmė 4-ąją vietą U12 grupėje, Milena liko 11, o Liepa savo grupėje – 9.

Trečiąją dieną varžybos vyko „Lietuviškojo“ „Slalomo“ rungtyje (SG ir GS Lietuvoje treniruotis beveik nėra jokių galimybių, na, o slalomo varžyboms yra puikios galimybės visus metus ruoštis „Snow Arenoje“). Čia puikiai pasirodė N. Užkuraitis, iškovojęs 2-ąją vietą. U12 grupėje Neringa užėmė 5-ąją vietą, o Milena – 8-ąją. Po puikaus pirmo bandymo Liepa parodė geriausią laiką iš visų mergaičių amžiaus grupių, bet antrajame bandyme jai pritrūko sėkmės, ir sportininkė buvo diskvalifikuota.

Paskutiniąją varžybų dieną sportininkai varžėsi „Paralelinio slalomo“ rungtyje, į kurią po kvalifikacinių varžybų atrenkama po stipriausius 8 sportininkus grupėse. Čia geriausiai sekėsi Milenai, iškovojusiai 5-ąją vietą.

Baltijos šalių taurės varžybose Pyhoje visose amžiaus grupėse dalyvavo 150 dalyvių iš 5 šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos ir Rusijos. Džiugu, kad varžybose apdovanojami 6 stipriausieji, tad visi komandos dalyviai užėmė prizines vietas.

Pyhoje taip pat paaiškėjo ir suminiai varžybų rezultatai. N. Stepanauskaitė iškovojo 3 vietą (U12 amžiaus grupėje), L. Karlonaitė – 4, N. Užkuraitis –7, M. Juodeškaitė – 10, o M. Dobelinskas –13.

Sveikiname šauniuosius Snow Arena Racing Team/Druskininkų sporto centro komandos sportininkus, kurie puikiai pasirodė varžybose. Taip pat dėkojame sportininkų tėveliams, „Snow Arenai“, Druskininkų sporto centrui, treneriui Nikolajui Arcybishevui už pasiektus puikius rezultatus Suomijoje!