Sausio 13-osios trisdešimtmečio proga – virtualus bėgimas

Druskininkuose puoselėjama tradicija pagerbti kovotojų už laisvę atminimą simboliniu bėgimu aplink Druskonio ežerą.

Ši graži iniciatyva kasmet primena, kad Sausio 13-osios įvykiai paliko gilų pėdsaką Lietuvos istorijoje ir visų žmonių širdyse.

Šiemet druskininkiečiai bei kurorto svečiai jau devintą kartą pagerbė kovotojų už laisvę atminimą –šįkart – virtualiu bėgimu.

Šiemet druskininkiečiai bei kurorto svečiai kovotojų už laisvę atminimą pagerbė virtualiu bėgimu Asmeninio archyvo nuotraukos

Virtualiu pagarbos bėgimu buvo pagerbtos Sausio 13-osios įvykių aukos – žmonės, žuvę 1991-ųjų Sausio 13-osios naktį ir mirę nuo sužalojimų, patirtų sovietiniams kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą.

Dėl karantino daugelis žmonių daugiausia laiko praleidžia namuose, todėl Laisvės gynėjų diena tarsi savaime prašėsi suteikti tą laisvės viltį ir gryno oro gurkšnį kiekvienam, o kartu – patirti fizinį nuovargį, po kurio taip gera ilsėtis ir visu kūnu pajusti laimę judėti.

Taigi Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Druskininkų sportu centru, skatindamasi paminėti šią visiems atmintiną dieną, organizavo virtualų bėgimą visiems Lietuvos gyventojams. Šio bėgimo dalyviai nebuvo skatinami varžytis ar siekti kuo aukštesnių rezultatų – distanciją jie galėjo pasirinkti pagal savo galimybės ir sveikatos būklę.

Buvo pasiūlyti 1,3 km, 5 km arba 13 km distancijų atstumai.

Kai kurie dalyviai pasirinko bėgti ir visas tris trasas – vieną po kitos!

Dėkojame visiems dalyviams, kurie Sausio 13-ąją paminėjo savo bėgimu, pasipuošę tautine atributika ir skleisdami gerą nuotaiką, o kartu laikydamiesi visų mūsų bendro susitarimo – nesibūriuoti, bėgioti atokiomis vietovėmis, laikytis saugaus atstumo centrinėse gatvėse.

Dalyviams bus įteikta net 500 atminimo medalių.

Žinia apie šį nuotolinį bėgimą pasiekė ir druskininkiečius, ir miesto svečius, gyvenančius kituose miestuose.

Ačiū visiems, kurie dalijosi bendromis akimirkomis, laisvės pojūčiu ir nubėgtais kilometrais!

Šįkart turime padėkoti karantinui už puikią, visus suvienijusią idėją, kad, nors ir esame atskirai, visada esame kartu.

Džiaugiamės Jūsų dideliu aktyvumu bei noru pagerbti žmones, kurie kovojo už mūsų Laisvę!

Druskininkų VSB  informacija