„Saulės“ mokykloje – krepšinio fiesta Valstybės dienai paminėti

Druskininkų ,,Saulės“ pagrindinės mokyklos bendruomenė, išgyvenusi antrąjį nuotolinio mokymo etapą, savo veiklas ir darbus persitvarkiusi pagal naujus ypatumus, susitvarkiusi su kilusiais iššūkiais, džiaugėsi birželio-liepos mėnesiais pradėjusi įgyvendinti anksčiau suplanuotas veiklas bei įsipareigojimus. Vienas iš jų – tęsti fizinio aktyvumo skatinimo projektą „Sportuoju. Keliauju. Atrandu“, pradėtą vykdyti 2020 m. ir viso truksiantį trejus metus (Projektas SRF-SIĮ-2020-1-0249. „Sportuoju. Keliauju. Atrandu“ bendrai finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, jį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas).

„Naktinio krepšinio 3×3“varžybų nugalėtojai ir prizininkai/„Saulės“ mokyklos archyvo nuotrauka

Taigi liepos 6 d. organizavome renginį, skirtą Lietuvos Valstybės ir Tautiškos giesmės dienai paminėti – tądien mokykloje buvo organizuotas „Naktinis krepšinis 3×3“. Vyrų trejetų varžybose krepšinio aikštelėje susigrūmė šešios komandos: „Bembiai“, SK ,,Planas“, mišri tėvų ir vaikų komanda (kapitonas K. Večkys), KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109-osios kuopos karių-savanorių, buvusių mokyklos mokinių komanda „Jaunimas“, Druskininkų Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčios komanda „Avilys“.

„Naktinis krepšinis“ sukvietė ne tik šios sporto šakos, laikomos Lietuvos pasididžiavimu, aistruolius bei žaidėjus. Stadione vykusiame renginyje matėme daug krepšinį mėgstančių bei palaikančių žiūrovų, ko gero, pasiilgusių judrių, smagių, daug emocijų dovanojančių renginių – ir vaikų, ir jaunuolių. Susirinkusieji į renginį turėjo galimybę pasivaržyti ir dėl tautine simbolika papuošto prizo – tereikėjo tapti tuo laiminguoju, kurio registracijos numerį ištars pernai surengtų varžybų nugalėtojų komandos kapitonas. Tokiu prizu tą vakarą džiaugėsi moksleivis Mangirdas, visus nustebinęs ir žiniomis apie krepšinį.

Pastebėti bei apdovanoti buvo ir patys jauniausi krepšinio žaidėjai, kurie savo komandą (tėčių ir vaikų) pavadino ,,NBA2“ – jie galės emocijas išlieti kartodrome „Snow Kart“. Visi „Naktinio krepšinio 3×3“ dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, na, o patys geriausieji – ir vėl „Bembių“ komanda! – šventine vakariene restorane „Dangaus Skliautas“.

Sportas vienija, buria, pažadina patriotiškumą, kovos dvasią, pasididžiavimo jausmą – varžybų pertraukoje, 21 val. buvo tradiciškai sugiedotas Lietuvos himnas, privertęs stipriau plakti kiekvieno iš mūsų širdį, o bendruomenės narių mintys, tikiu, nuskriejo į Tokijo olimpiadą, kurios dalyviams buvo siunčiamas didžiausias palaikymas.

Už pagalbą, įgyvendinant renginį, ypatingai esame dėkingi restorano „Dangaus Skliautas“ vadovui Arminui Lazauskui, kitiems rėmėjams: „Gero skonio krautuvėlei“ ir jos vadovui Rokui Bingeliui, Druskininkų savivaldybės tarybos nariui Liudui Vaisietai (padovanoti du kuponai į kartodromą „Snow Kart“), taip pat Druskininkų Sporto centrui, Druskininkų visuomenės sveikatos biurui, krepšinio teisėjams – Karauskui ir Janulevičiui.

Renata Jaskelevičienė
„Saulės“ mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė