Projektinės veiklos sportuojančiam Druskininkų jaunimui suteikia papildomų galimybių

Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie sumažėjusį visuomenės fizinį aktyvumą. Tarp vaikų ir paauglių ši problema ypač opi tapo COVID pandemijos laikotarpiu, kai didžioji dalis veiklų persikėlė į virtualią erdvę. Žinoma, karantino laikotarpiu tai buvo parankus sprendimas, kad gyvenimas visiškai nesustotų. Tačiau, pasibaigus pandemijai, susidomėjimas judėjimu, fiziniu aktyvumu, sportu taip ir liko žemo lygio.

Vaikų sveikatos specialistai su nerimu stebi situaciją, kaip sumažėjęs vaikų ir paauglių fizinis aktyvumas daro įtaką jų sveikatos būklei bei akademiniams pasiekimams mokykloje. Tai patvirtina ir visuomenės apklausų rezultatai. Sporto salių, treniruočių bazių, vaikų sporto trenerių stygiaus nepastebėta, tačiau atsirado papildomas faktorius, kuris lemia apsisprendimą būti fiziškai aktyviu ar pasyviu – ir vaikai, ir jų tėveliai pageidauja, kad fizinio aktyvumo veiklos būtų įtraukios ir įdomios.

VšĮ Druskininkų vaikų ir jaunimo sporto klubas „Drusportus“, siekdamas ugdomiems jauniesiems sportininkams sudaryti ne tik palankias sąlygas sportuoti, bet ir treniruočių metu įgytą sportinę patirtį realizuoti draugiškuose sportiniuose turnyruose, rungtyniaujant su bendraamžiais, parengė ir vykdo Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Tinklinio, olimpinės sporto šakos, plėtotė ir vaikų bei paauglių įtraukimas į sportines veiklas Druskininkų savivaldybėje“ (SRO – 2020 – 1 – 0082).

2023 m., vykdant minėto Sporto rėmimo finansuojamas veiklas, surengėme tarptautinius tinklinio turnyrus Druskininkuose: šių metų gegužės 5-7 dienomis organizuotas tarptautinis tinklinio turnyras, skirtas pirmajam Druskininkų tinklinio treneriui R. Z. Zautrai atminti, rugsėjo 30-spalio 1 dienomis surengtas tarptautinis tinklinio turnyras „Pažintis su odiniu kamuoliu“, o lapkričio 10-12 dienomis – XVIII tarptautinis tinklinio turnyras UAB „Tobis“ taurei laimėti. Be to, dalyvavome tarptautiniuose tinklinio turnyruose ir išvykose. Spalio 6-8 dienomis dalyvavome Varšuvoje surengtame tarptautiniame tinklinio turnyre „O Puchar Burmistra WOLA 2023“, spalio 13-15 dienomis – Daugpilyje, Latvijoje, vykusiame tarptautiniame tinklinio turnyre „Daugavpils kauss 2023“.

XVIII Tarptautinio tinklinio turnyro „Tobio“ taurei laimėti akimirkos / Asmeninio archyvo nuotraukos

Jaunosios Druskininkų tinklininkės tarptautiniame tinklinio turnyre „Daugavpils Kauss 2023“ / Asmeninio archyvo nuotrauka

Kartu su fizinio aktyvumo treniruotėmis, tarptautiniais tinklinio turnyrais Druskininkuose ir išvykose, vykdomos ir plaukimo treniruotės, kurias veda patyrę kineziterapeutai. Šių veiklų tikslas – ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius, mokyti vaikus teisingai atstatyti fizines jėgas po intensyvių sportinių krūvių ciklų.

Visos vykdomo projekto veiklos organizuojamos tikslinei projekto grupei – Druskininkų jauniesiems tinklininkams, gimusiems 2007 m. ir vėliau.

Projekto finansuojamos veiklos sportininkams yra neįkainojama patirtis bei galimybė augti sveikais, mokančiais planuoti laiką, fiziškai aktyviais jaunaisiais sportininkais. Žvelgiant į veiklų akimirkas, įamžintas fotografijose, ir ugdytinių sportinį tobulėjimą, tikimės, kad jaunieji Druskininkų tinklininkai, dalyvaudami projekto veiklose, įgavo fizinio aktyvumo pradmenis ir ateityje, pasinaudomi Druskininkų sporto bazių bei kurorto įstaigų suteikiamomis galimybėmis, šiuos įgūdžius puoselės.

Mūsų veiklos yra atviros visiems, kas nori būti fiziškai aktyviais, o ateityje galbūt siektų ir sportinio meistriškumo aukštumų. Todėl nuolat laukiame motyvuotų, tikslą ir sportinės valios turinčių vaikinų ir merginų, norinčių įsitraukti į sportinę veiklą, sužinoti tinklinio sporto šakos paslaptis, susipažinti su šiuo nuostabiu sportu kaimyninėse šalyse ir įgyti sportinės patirties.

VšĮ Druskininkų vaikų ir jaunimo sporto klubo „Drusportus“ informacija