Prasidėjo Druskininkų sporto centro organizuojamos vasaros stovyklos

Daugybė laisvo laiko per vasaros atostogas? Kaip jį įprasminti? Tikrai verta dalyvauti stovyklose, nes tai suteikia galimybę vaikui smagiai ir įdomiai praleisti laiką vasaros metu. Stovykla – tai ta vieta, kurioje atrandami nauji draugai, taip pat dievinantys sportą, sutinkami nauji treneriai, turintys įvairių patirčių, išbandomi įdomūs dalykai, pavyzdžiui, joga ar sporto psichologijos užsiėmimai.

Pastebima, kad vasaros metu mažėjant fiziniam aktyvumui, suprastėja vaikų savijauta, susilpnėja imuninė sistema. Pasibaigus mokslo metams, vaikų kasdienybė tampa pasyvesnė, daug vaikų dienas pradeda leisti prie kompiuterių ekranų. Taigi jiems tikrai naudinga dalyvauti sporto stovykloje.

Šioje stovykloje vaikai turi galimybę geriau pažinti save. Atlikdami įvairias užduotis ir dalyvaudami skirtingo pobūdžio veiklose, jie gali suvokti, kuriose srityse jie turi geresnių sugebėjimų ir kuriose reikėtų labiau pasitempti.

Stovyklos veiklos, nauja aplinka ir treniruočių pokyčiai vaikui padeda visapusiškai tobulėti ir išmokti savęs analizavimo meno. Sportuojant, vaikams dažnai pradeda trūkti motyvacijos, o dalyvavimas vasaros stovykloje gali viską pakeisti. Nauja aplinka, nauji treneriai, neišbandytos veiklos, buvimas konkurencingoje aplinkoje gali iš naujo įtraukti vaiką į sportinę veiklą ir jame uždegti vidinę motyvaciją. Visa tai įvyksta per vasaros atostogas, todėl stovyklos palieka neišdildomų įspūdžių, kuriuos vaikai prisimena ilgą laiką ir nekantriai laukia kitos vasaros stovyklos.

Nuo birželio 22 d. Druskininkų sporto centro 11 auklėtinių pradėjo pirmąją dieninę lengvosios atletikos sporto stovyklą, kuriai vadovauja treneris Kęstutis Jezepčikas. Po ilgo laikotarpio vaikai vėl turi galimybę treniruotis ir leisti laisvalaikį kartu, ruoštis naujiems išbandymams lengvosios atletikos stadionuose. Prieš stovyklą keletą mėnesių su vaikais buvo dirbama nuotoliniu būdu, daugelio vaikų fizinis ir techninis pasirengimas skirtingas, todėl stovykloje šiems elementams tobulinti yra skirtas didžiausias dėmesys. Dieninėje stovykloje vaikams organizuojamos dvi treniruotės – ryte ir vakare. Laisvalaikiu tarp treniruočių vaikai maudosi Vijūnėlės tvenkinyje, kartu aktyviai leidžia laisvalaikį. Po vandens procedūrų stovyklos dalyviai vyksta kartu pietauti, o vėliau jų laukia aktyvus poilsis krepšinio, futbolo, paplūdimio tinklinio aikštelėse, edukaciniai užsiėmimai ir pasirengimas vakarinei treniruotei.

Birželio 25 d. Druskininkuose prasidėjo antroji 10 dienų trukmės vaikų vasaros bendro fizinio ir techninio rengimo laisvųjų imtynių treniruočių stacionari stovykla VšĮ Valstybės ir savivaldybių tarnautojų mokymo centre „Dainava“. Joje dalyvauja 17 sportininkų iš Druskininkų (treneris Jonas Jurkynas), 23 imtynininkai iš Vilkaviškio, 7 marijampoliečiai, 3 Jonavos miesto atstovai ir du sportininkai iš Pagėgių savivaldybės. Šioje stovykloje sportininkai ne tik treniruojasi, maitinasi tris kartus per dieną, bet ir gyvena. Juos prižiūri ir tobulinti techninius įgūdžius ir gerinti fizinį pasirengimą padeda 5 patyrę treneriai. Jie veda laisvųjų imtynių treniruotes, supažindina su šios sporto šakos technika ir filosofija – svarbu ne tik fiziškai sutvirtėti, bet ir išmokti valdyti emocijas, įgyti pasitikėjimo savimi bei savitvardos, nenaudoti savo jėgos, kaip agresijos.

Kiekvieną dieną imtynininkams organizuojamos dvi treniruotės. Rytinės – „Ryto“ gimnazijos sporto aikštyne, vakarinės – laisvųjų imtynių sporto salėje. Stovyklos dalyviams bus surengtos ir laisvųjų imtynių varžybos.

Stovykloje imtynininkai ne tik sportuoja, bet ir turiningai leidžia laisvalaikį, nors jo ir labai mažai turi. Aktyvų poilsį ir laisvalaikį imtynininkai leidžia Vijūnėlės paplūdimyje. Stovyklos dalyviams organizuojami edukaciniai žaidimai, įvairūs užsiėmimai, iškylos ir išvykos po Druskininkų apylinkes. Po sunkių treniruočių ir kitų veiklų visi stovyklos imtininkai apsilankė Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre „Aqua“, numatyta su imtynininkais apsilankyti ir „Uno“ parke Druskininkuose.

Druskininkų sporto centro auklėtiniams organizuojamos kitų sporto šakų stovyklos vyks liepos ir rugpjūčio mėnesiais.

Druskininkų sporto centro auklėtiniai nuo birželio 22-osios dalyvavo dieninėje lengvosios atletikos sporto stovykloje, o nuo birželio 25-osios organizuota 10 dienų trukmės vaikų vasaros bendro fizinio ir techninio rengimo laisvųjų imtynių treniruočių stacionari stovykla/Druskininkų sporto centro archyvo nuotraukos

Druskininkų sporto centro informacija