Lopšelyje-darželyjes „Žibutė“ – vasaros olimpiados pradžiamokslis

Druskininkų lopšelis-darželis „Žibutė“, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) įgyvendinamos programos „Olimpinė karta“ narys, šiemet, kaip ir kasmet, dalyvavo LTOK finansuojamų olimpinių projektų konkurse.

Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutė“ auklėtiniai projekto metu buvo supažindinti su krepšinio, rankinio, tinklinio bei futbolo pradžiamoksliu/Lopšelio-darželio „Žibutė“ koliažas

Darželio neformaliojo ugdymo (kūno kultūros) pedagogė Edita Kibirkštytė, atsižvelgdama į LTOK pateiktas konkurso gaires (olimpinės žaidynės, fizinis aktyvumas, bendruomeniškumas) ir į ilgalaikį kūno kultūros užsiėmimų planą, orientuotą į supažindinimą su įvairių sporto šakų elementais, parašė projektą „Vasaros olimpiados pradžiamokslis“.

Projekto tikslas – supažindinti vaikus su komandinėmis Vasaros olimpinių žaidynių sporto šakomis, jų elementais, skatinti vaikus laikytis olimpinių vertybių, principų ir jais vadovautis, bendradarbiauti su Druskininkų sporto centre dirbančiais treneriais, kviečiant juos organizuoti atstovaujamos sporto šakos pradžiamokslį.

Projektas buvo atrinktas finansavimui, už skirtus 400 Eur įsigyta įvairių priemonių, prizų dalyviams ir treneriams.

Projekto veiklos buvo vykdomos rugsėjo 25-30 dienomis, jose dalyvavo vyresnio amžiaus vaikų grupės. Druskininkų sporto centro treneriai mielai sutiko bendradarbiauti ir dalyvauti projekte. Žaismingas ir smagias treniruotes „Boružėlės“, „Aguonėlės“ ir „Varpelio“ grupių vaikams sporto centre organizavo tinklinio treneris Edgaras Suchanekas, krepšinio treneris Algimantas Baranauskas bei rankinio trenerė Danguolė Sukankaitė. Su futbolo pradžiamoksliu „Drugelio“ grupės vaikus treneris Aurimas Kadziauskas supažindino darželio dirbtinės dangos aikštelėje.

Visi projekto dalyviai – ir vaikai, ir treneriai – buvo apdovanoti kamuoliukais-emociukais, padėkos raštais ir UAB „Akvavita“ padovanotais mineralinio vandens buteliukais.

Mažieji sportininkai, pedagogai ir administracija dėkoja treneriams už dalyvavimą projekte, už  smagų ir įdomų laiką kartu, už komandinių sporto šakų „abėcėlę“.

Galbūt, kiek paaugę, ne vienas iš mažųjų projekto dalyvių susidomės ir ateis į sporto centrą mokytis žaisti krepšinį, tinklinį, rankinį, futbolą. Treneriai jų mielai lauks.

Druskininkų lopšelio-darželio „Žibutė“ informacija