Druskininkuose – pirmosios Lietuvoje neįtikėtinos varžybos

Gruodžio mėnesį Druskininkuose surengtos pirmosios Lietuvoje „Gaudynės/Tag 2019“. Druskininkų jaunimo užimtumo centre buvo įrengta daugiau kaip 100 kv. m arena su kliūtimis, kurioje buvo kovojama 1 prieš 1. Viskas labai parasta – dalyviai turėjo 3 raundus gaudyti ir 3 raundus pabėgti nuo savo varžovo (1 raundas – 20 sek.). Visi tikriausiai esate žaidę gaudynes ir žinote, kokios jos linksmos.

Vyresniųjų kategorijos prizininkai/Justino Kygos nuotrauka

JUC komandai idėja organizuoti tokio formato renginį šovė į galvą visiškai netikėtai, prieš porą mėnesių bežiūrint World Chase tag komandines varžybas. Pagalvojome, kodėl gi nepakeitus taisyklių ir šio renginio formato bei jo nepadarius patraukliu kiekvienam dalyviui? Druskininkuose ir visoje Lietuvoje yra stipri ir draugiška parkūro bendruomenė, todėl buvome tikri, kad Gaudynės sudomins ne tik juos, bet bus patrauklios ir žiūrovo akiai. Laukė nemažai namų darbų ir iššūkių. Pirmasis – danga. Renginys – ekstremalus, o salėje esanti plytelių danga netinka varžyboms organizuoti. Mums padėjo ir kilimine danga pasirūpino Druskininkų sportininkų rengimo centras. Be jų pagalbos šis renginys tikrai nebūtų įvykęs, todėl nuoširdžiai dėkojame!

Antrasis iššūkis – rėmėjai. Renginys suplanuotas spontaniškai, taigi neturėjome jokio finansavimo. Žinojome, kad turime ieškoti pagalbos iš šalies, kad būtų pasirūpinta dalyviais ir savanoriais. Labai džiaugiamės, kad pagalbos toli nereikėjo ieškoti. „Trolių Pica“ bei „Etno Dvaras“ pasirūpino, kad mūsų savanoriai nebūtų alkani. „UPA Medical SPA“ suteikė galimybę prizininkams po įtemptų kovų atsipalaiduoti pirtyse. „Druskininkai – jūs nuostabūs!” – sako renginio organizatoriai.

Tokį renginį organizavome pirmieji Lietuvoje, todėl nežinojome, ar sugebėsime pastatyti kokybišką ir dėmesio vertą gaudynių areną, kiek bus dalyvių ir kiek jis truks. Mūsų visų nuostabai, sulaukėme net dviejų amžiaus kategorijų dalyvių: pirmoje amžiaus grupėje (10-14 metų) buvo 27, vyresniųjų (15-99 metų) – 24 dalyviai. Dalyviai atvyko iš Vilniaus, Druskininkų, Alytaus, Ramygalos ir Kėdainių.

Iki pat paskutinės minutės net patys netikėjome, kad bus taip gerai. Net tada, kai dalyviams nepasisekdavo varžybose, jų veiduose nedingdavo šypsena, po kovos jie vienas kitam paspausdavo ranką ir palydėdavo plojimais varžovą į kitą etapą.

„Gaudynėse/Tag 2019“ tarp jaunių 10-ąją vietą laimėjo Nojus Nikštelė (Ramygala), 2-ąją – Tomas Goberis (Druskininkai), 3-ąją – Alanas Lučinskas (Druskininkai). Tarp vyresniųjų pirmasis buvo Evaldas Metrikis (Druskininkai), 2-ąją vietą laimėjo Dovydas Tumelis (Ramygala), 3-ąją – Viktoras Zujevas (Alytus).

Ypatingas AČIŪ keliauja Chuwak shop ir jo direktoriui Kęstučiui, kuris patikėjo mūsų idėja, nusprendė žengti tokį mums svarbų žingsnį ir tapo „Gaudynės/Tag 2019“ generaliniu rėmėju! Troškulio malšinimu rūpinosi Dynami:T. O už tai, kad apie mus išgirdo visi Druskininkai, esame dėkingi informaciniam rėmėjui – savaitraščiui „Mano Druskininkai“. Nieko nebūtų ir be daugybės kitų žmonių: kaip visada, vedėjų vedėjas buvo Haroldas Savickas, fotografų fotografas – Justinas Kyga, teisėjai – Titas, Nikita ir Augustas. Pagalba prieš ir per renginį – Justas, Kajus ir Ugnius. O visi nykščiai kyla Ugnei Vedeckytei už nuostabų Tag’o logo ir dizaino kūrimą!

Druskininkų JUC informacija