Švietimo ir mokslo ministerija atsiliepė į Druskininkų savivaldybės iškeltą pasiūlymą tobulinti pagalbos specialiųjų poreikių turintiems vaikams teikimą nacionaliniu mastu

Druskininkų savivaldybė kreipėsi į LR Sveikatos apsaugos ministeriją dėl galimybės tobulinti pagalbos teikimą vaikams, kurie turi autizmo spektro, raidos sutrikimų, yra hiperaktyvūs ar turi kitų specialiųjų poreikių. „Vaikų, turinčių autizmo spektro sutrikimą skaičius šalyje nuolat auga. O vaikų, kurie turi kitokių specialiųjų poreikių, galime suskaičiuoti tūkstančiais“, sakė Druskininkų savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Ligita Baranauskienė. LR Sveikatos apsaugos ministerija atsiliepė į Savivaldybės kreipimąsi ir praėjusią savaitę LR švietimo ir mokslo ministerijoje vyko tarpinstitucinis pasitarimas dėl pagalbos teikimo specialiųjų poreikių turintiems vaikams.

Susitikime dalyvavo Druskininkų savivaldybės administracijos socialinės paramos, sveikatos, vaiko teisių ir švietimo sričių atstovai, LR švietimo ir mokslo, LR  sveikatos apsaugos, LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijų, Lietuvos savivaldybių asociacijos bei Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro specialistai.

Susitikime buvo aptarta Druskininkų savivaldybės geroji patirtis, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro specialistai pristatė keleto kitų įstaigų patirtį ir bendradarbiavimo galimybes kuriant intensyvią, ilgalaikę pagalbos sistemą įvairiausių autizmo spektro sutrikimų bei specialiųjų poreikių turintiems vaikams.

Susitikime Savivaldybės specialistai siūlė ministerijoms nacionaliniu lygmeniu apibrėžti institucijų kompetencijas, finansavimo galimybes bei priimti bendras rekomendacijas ar taisykles dėl socialinių paslaugų, sveikatos, vaiko teisių, ugdymo paslaugų teikimo.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Grigorienė džiaugėsi, kad institucijos aktyviai įsitraukė į iškeltos problemos analizavimą. „Dar kartą įsitikinome, kad žmonių problemos iš tiesų rūpi. Susitikimas mus paskatino ieškoti būdų, kaip galime patobulėti teikdami paslaugas specialiųjų poreikių turintiems mažiesiems druskininkiečiams“, – sakė V. Grigorienė ir pažymėjo, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas ugdymo procesui, nes būtent pradėjus ankstyvąjį ugdymą yra pastebimos įvairios vaikų problemos.

„Norime, kad mūsų specialistai gebėtų operatyviai atpažinti specialiųjų poreikių turinčius vaikus ir gebėtų jiems efektyviai padėti. Todėl artimiausiu metu ketiname organizuoti konferenciją, kurioje mums naudinga gerąja patirtimi pasidalintų kitos savivaldybės, savo sričių profesionalai“, – sakė V. Grigorienė.

 

„Dar kartą įsitikinome, kad žmonių problemos iš tiesų rūpi. Susitikimas mus paskatino ieškoti būdų, kaip galime patobulėti, teikdami paslaugas specialiųjų poreikių turintiems mažiesiems druskininkiečiams“, – sakė V. Grigorienė ir pažymėjo, kad ypatingas dėmesys bus skiriamas ugdymo procesui, nes būtent pradėjus ankstyvąjį ugdymą yra pastebimos įvairios vaikų problemos.

Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją