Susitikime su Rotary klubo atstovais – bendro projekto aptarimas

Pirmadienį Druskininkų savivaldybėje lankėsi ir su Druskininkų savivaldybės meru Ričardu Malinausku susitiko Lietuvos Rotary apygardos valdytojas Evaldas Vaineikis. Susitikime taip pat dalyvavo du Šiaulių Rotary klubo atstovai bei Druskininkų Rotary klubo prezidentas Modestas Vitkauskas.

Druskininkų savivaldybėje lankėsi ir su Druskininkų savivaldybės meru R. Malinausku susitiko Lietuvos Rotary klubų atstovai/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Susitikimo metu E. Vaineikis pristatė planuojamą įgyvendinti projektą. Pasak jo, Lietuvos Rotary apygarda, tęsdama savo ilgalaikę Savižudybių prevencijos programą, rengia paraišką į Tarptautinio Rotary fondo paskelbtą programą, kurios vertė – 2 mln. dolerių. Paraiškos objektas – vaikų, paauglių ir jų tėvų psichologinės sveikatos programa Lietuvoje.

Rotary atstovai atkreipė dėmesį, kad būtina kurti efektyvią vaikų, paauglių ir jų tėvų poreikius atliepiančią psichikos sveikatos priežiūros sistemą.

Atsižvelgus į sukauptą patirtį, LSMU ir VU mokslininkų rekomendacijas, planuojama penkiose Lietuvos savivaldybėse, tarp jų – ir Druskininkuose, steigti pilotinius specializuotus vaikų dienos centrus, kuriuose būtų dirbama su 7-18 metų amžiaus grupės vaikais, paaugliais ir jų tėvais, teikiant jiems psichologo, psichiatro, užimtumo specialisto ir socialinio pedagogo pagalbą.

Susitikimo savivaldybėje metu aptartos tokio centro įkūrimo ir veiklos galimybės Druskininkuose. Nuspręsta organizuoti papildomą susitikimą su visomis savivaldybėmis ir detalizuoti projekto įgyvendinimo ir finansavimo eiga bei išsamiau aptarti prisidėjimą, reikalingą iš savivaldybės pusės.