Patikslinimas: Dėl publikacijoje „Tuščio konteinerio traukti ištuštinimui nereikia – bus pigiau“ skelbtos informacijos

Druskininkų savivaldybė, atsakingai įvertinusi realius gyventojų poreikius, yra patvirtinusi buitinių atliekų išvežimo grafiką, ir vietinės rinkliavos dydis nesikeičia nuo to, kiek kartų gyventojas ištraukia konteinerius ištuštinimui ir kokio dydžio konteinerį jis naudoja.

Druskininkų savivaldybėje nei konteinerių dydis, nei jų ištraukimo ištuštinimui dažnumas neturi įtakos vietinės rinkliavos dydžiui

Alytaus regiono atliekų tvarkymo infrastruktūrą kuria septynios savivaldybės. Kiekvienoje iš jų taikoma skirtinga ištuštinamų konteinerių apskaita. 2021 m. balandžio 1 d. paskelbtus bendro pobūdžio informaciją apie situaciją regione, Druskininkų savivaldybės žmonėms kilo klausimų, ar ir jiems skaičiuojamos rinkliavos dydis priklauso nuo to, kiek kartų ištraukiamas konteineris ištuštinimui.

Patiksliname, kad Druskininkų savivaldybėje nei konteinerių dydis, nei jų ištraukimo ištuštinimui dažnumas neturi įtakos vietinės rinkliavos dydžiui. Tačiau gyventojų prašoma konteinerius laikyti savo namų teritorijose ir ištraukti juos ištuštinimui tik grafike numatytomis atliekų išvežimo dienomis, taip taupant atliekų surinkimo kaštus, nes vežėjui savivaldybė moka už kiekvieną konteinerio pakėlimą – nesvarbu, ar tas konteineris pilnas, ar tuščias, už jo pakėlimą mokama 0, 6 Eur.

Atsiprašome už paskelbtus netikslumus ir dėl to kilusius nesusipratimus.
Ačiū, kad tvarkotės ir rūšiuojate!

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centras