Griežtinama vietinės rinkliavos deklaravimo ir mokėjimo kontrolė

Prasidėjus vasaros atostogų sezonui ir pagaliau pasibaigus karantinui, vis daugiau savarankiškai dirbančių asmenų Druskininkuose atnaujina ir intensyviau vykdo apgyvendinimo paslaugų teikimo veiklą.

Druskininkų savivaldybės administracijos vadovai ir specialistai birželio pradžioje nutarė, kad būtina kontroliuoti apgyvendinimo paslaugų sektorių, kad verslininkai sąžiningai sumokėtų vietinę rinkliavą.

Ši rinkliava yra labai svarbi Druskininkams – turistų sumokėti pinigai skiriami kurorto infrastruktūros priežiūrai ir tvarkymui, turizmo rinkodaros ir Druskininkų įvaizdžio formavimo priemonėms, kurorto vizitine kortele tapusių gėlynų priežiūrai bei įrengimui.

Birželio mėnesį Druskininkų savivaldybės administracijos specialistai nuveikė daug darbų: buvo išanalizuotas apgyvendinimo paslaugas teikiančiųjų sąrašas bei apgyvendinimo paslaugų skelbimai populiariuose portaluose, verslininkams išsiuntinėti priminimai, kad reikia deklaruoti vietinę rinkliavą ir kaip tai padaryti, atlikti patikrinimai. Taip pat planuojama papildomai susitikti su VMI specialistais tam, kad, jiems padedant, kontrolė būti operatyvi ir efektyvi.

Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė akcentuoja, kad yra vykdomas bendradarbiavimas ir su nakvynių rezervacijas vykdančiomis svetainėmis – taip siekiama nustatyti piktnaudžiavimo atvejus, stebėti turistų srautus ir įvertinti, kiek turėtų būti sumokama kurorto rinkliavos. „Druskininkuose vietinė rinkliava įvesta 2011 m. Neabejoju, kad verslininkai per dešimtmetį įvertino šios rinkliavos naudą. Į kurortą atvykstantys svečiai taip pat vertina, kad, sumokėję vos 1 papildomą eurą už nakvynę, gali džiaugtis išpuoselėta kurorto infrastruktūra. Džiaugiuosi, kad didžioji dalis verslininkų rinkliavą moka sąžiningai. Tačiau atsiranda atvejų, kai bandoma piktnaudžiauti. Mūsų specialistai analizuoja deklaracijas, siunčia priminimus apie rinkliavos skolas. Tikimės, kad verslo atstovai sureaguos geranoriškai“, – sakė V. Jurgelevičienė.

Administracijos direktorė pažymėjo, kad per dešimtmetį, kai buvo įvesta vietinė rinkliava, išaugo paslaugų teikėjų skaičius, keitėsi technologijos, todėl ieškoma būdų, kaip rinkliavos deklaravimą ir apmokėjimą padaryti patogesnį ir greitesnį.

Apgyvendinimo sektoriaus atstovams Savivaldybė primena svarbią informaciją dėl verslo liudijimų bei vietinės rinkliavos už naudojimąsi Druskininkų kurorto viešąja turizmo ir poilsio infrastruktūra.

Informacijos dėl verslo liudijimų įsigijimo, vietinės rinkliavos deklaravimo ir apmokėjimo galite teirautis tel. (8 313) 52 190 arba el. paštu: justina.vasiliene@druskininkai.lt

Visą informaciją apie Vietinę rinkliavą rasite Druskininkų savivaldybės interneto svetainės www.druskininkusavivaldybe.lt skyrelyje „Vietinės rinkliavos portas“.

V. Jurgelevičienė: „Druskininkuose vietinė rinkliava įvesta 2011 m. Neabejoju, kad verslininkai per dešimtmetį įvertino šios rinkliavos naudą. Į kurortą atvykstantys svečiai taip pat vertina, kad, sumokėję vos 1 papildomą eurą už nakvynę, gali džiaugtis išpuoselėta kurorto infrastruktūra. Džiaugiuosi, kad didžioji dalis verslininkų rinkliavą moka sąžiningai. Tačiau atsiranda atvejų, kai bandoma piktnaudžiauti. Mūsų specialistai analizuoja deklaracijas, siunčia priminimus apie rinkliavos skolas. Tikimės, kad verslo atstovai sureaguos geranoriškai.“