Druskininkai pasirinko: savivaldos rinkimuose –triuškinanti Ričardo Malinausko ir komiteto „Už Druskininkus“ pergalė

Praėjusį sekmadienį visa Lietuva gyveno rinkimų nuotaikomis. Visose šalies savivaldybėse tautiečiai balsavo už merus ir savivaldybių tarybų narius. Aktyviai rinkimuose dalyvavo ir Druskininkų savivaldybės bendruomenė. Rinkimuose balsavo net 9779 mūsų savivaldybės rinkėjai, tai sudarė 56,26 proc. visų balsavimo teisę turinčių ( 17 383) mūsų savivaldybės gyventojų.  Lietuvos aktyvumo vidurkis – 48,91 proc.

Triuškinančią pergalę Druskininkų savivaldybėje per rinkimus pasiekė ilgametis meras R. Malinauskas ir politinis komitetas „Už Druskininkus“ / Roberto Kisieliaus nuotrauka

Dėl mero posto Druskininkuose varžėsi šeši kandidatai. Čia didesnių netikėtumų nebuvo – įspūdingą pergalę pasiekė ilgametis kurorto meras Ričardas Malinauskas. Už jį balsavo 74 proc. Druskininkų savivaldybės rinkėjų. Derėtų prisiminti, jog prieš ketverius metus už R.Malinauską balsavo 70,50 proc. rinkėjų. Kitaip sakant, per praėjusią kadenciją jo simpatikų skaičius išaugo daugiau nei 2 proc. R. Malinauską labiausiai palaikė Viečiūnai (78,68 proc.), o mažiausio palaikymo jis sulaukė Lipliūnuose (51,61 proc.).

Vertina rinkėjų pasitikėjimą

„Sėkmę rinkimuose nulėmė intensyvus darbas ir nuoširdus bendravimas su žmonėmis. Ne vaidyba, bet normalus žmogiškas kalbėjimasis su kiekvienu, kurį sutinku – bet kur ir bet kada.

Džiugu, kad rinkėjai pasitikėjo ir visais sąrašo „Už Druskininkus“ kandidatais. Tą puikiai įrodė Druskininkų krašto žmonės, kurie gausiai už mus balsavo ir negailėjo gerų žodžių socialiniuose tinkluose bei išsakė juos asmeniškai.

Mūsų komanda – puiki, atsakingi žmonės. Manau, kad su šiais penkiasdešimčia žmonių galima imti ne tik Druskininkų, bet ir Lietuvos valdžią.

Noriu padėkoti už man ir mano komandai skirtą druskininkiečių bendruomenės palaikymą. Tai, kad gavau gausybę Jūsų pasitikėjimo balsų – už mane balsavo 74 proc. rinkėjų, daugiau nei prieš ketverius metus, man labai daug reiškia.

 Tai yra ir patvirtinimas, kad iki šiol padaryti darbai buvo Jums reikalingi, kad einame teisingu keliu. Šie rinkimų rezultatai – kartu ir įpareigojimas toliau pateisinti Jūsų lūkesčius, nesustoti, dirbti, kurti, ieškoti. Esu sakęs – kol manimi pasitikės Druskininkų žmonės, tol dirbsiu. Tą darome po kiekvienų rinkimų, nė vienos dienos tuščiai nepraleisdami.

Labai branginu Druskininkus ir šio krašto žmones, per ateinančius ketverius metus stengsiuosi dėl mūsų bendruomenės nuveikti dar daugiau prasmingų darbų“,– po rinkimų savaitraščiui „Mano Druskininkai“ sakė Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas.

Rezultatai

Antruoju mero rinkimuose liko konservatorius Gerardas Sokolovas, surinkęs 11,29 proc., trečiuoju – „valstietis“ Donatas Mizaras su 4,91 proc. ketvirtasis – socialdemokratas Povilas Jagelavičius, surinkęs 3,88 proc., paskui rikiuojasi „Vardan Lietuvos“ kandidatas Česlovas Jezerskas (3,13 proc.) ir Lietuvos regionų partijos kandidatė Alina Klimovič (1,48 proc.).

Tarybos narių rinkimuose geriausiai sekėsi politiniam komitetui „Už Druskininkus“, už jį balsavo 6305 rinkėjai, komitetas laimėjo 17 mandatų Druskininkų savivaldybės taryboje. Šiemet buvo pakartota 2019 metų rinkimų sėkmė, kai ta pati R.Malinausko vadovaujama komanda prieš ketverius metus Druskininkų savivaldybės taryboje taip pat iškovojo 17 mandatų.

Antroje vietoje, smarkiai atsilikę nuo „Už Druskininkus“, atsidūrė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, gavę Taryboje 3 balsus, socialdemokratai ir „Vardan Lietuvos“ gavo po du mandatus, dar vieną mandatą iškovojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, pabloginusi savo 2019 metų rinkimų rezultatą, kai tuomet buvo laimėjusi du mandatus.

Druskininkų savivaldybės tarybos politinė struktūra:

Politinis komitetas „Už Druskininkus“ – 17 vietų;

Tėvynės sąjunga –Lietuvos krikščionys demokratai – 3 vietos;

Lietuvos socialdemokratų partija – 2 vietos;

Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ – 2 vietos;

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 1 vieta.

Jei bandysime apžvelgti naujosios Tarybos personalinę sudėtį, tai joje bus ir naujų veidų, kurių besibaigiančioje Tarybos kadencijoje nebuvo.

Tai konservatorius G. Sokolovas, socdemai Kristina Miškinienė ir P. Jagelavičius,  „Vardan Lietuvos“ atstovai Česlovas Jezerskas ir Anatolijus Goborovas.

Rinkimų laimėtojų – „Už Druskininkus“ gretose tarp Tarybos narių bus šiojes kadencijoje Taryboje nedirbę: Agnė Jazepčikaitė-Gaidienė, Inga Cololo, Greta Urbonienė. Tiesa, galutinis Tarybos narių sąrašas paaiškės vėliau, kai bus suformuota savivaldybės administracijos vadovybė ir paskirtos politinio pasitikėjimo personalijos.

„Mano Druskininkai“ informacija