Iškilmingai inauguruotas naujas Druskininkų ROTARY klubas „Sūrutis“

Į praėjusio penktadienio vakarą „Grand SPA Lietuva“ koncertų salėje surengtą iškilmingą Druskininkų ROTARY klubo „Sūrutis“ inauguracijos ceremoniją susirinko daug garbių svečių iš visų Lietuvos regionų bei kaimyninės Lenkijos.

„Tai geriausia, ką galima turėti gyvenime, – brolius, seses ir bendrus tikslus vardan mūsų miestų miestelių bei juose gyvenančių bendruomenių“, – susirinkusiuosius pasveikino naujojo klubo prezidentas Albertas Katilovskis.

Šventėje dalyvavęs Vilniaus Šv. Kristoforo ROTARY klubo prezidentas Egidijus Dargevičius prisiminė litvakų kilmės amerikiečių mokslininko, vieno iš poliomielito vakcinos kūrėjo, beje, atsisakiusio patentuoti vaistą ir taip rinkti pinigus, dr. Jono Salko mintį, kad „viltis slypi vaizduotėje ir svajonėse tų, kurie išdrįsta svajoti bei svajones paversti realybe.“ Jis pasveikino druskininkiečius už drąsą Druskininkuose įkurti dar vieną – mišrų – klubą ir palinkėjo nuolat kurti viltį.

Naująjį ROTARY klubą „Sūrutis“ pasveikino Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, į renginį atvykę rotariečiai iš Lenkijos Balstogės, Gižycko, Bartošyce bei Košalino ROTARY klubų, su kuriais druskininkiečiai sėkmingai bendradarbiauja.

Taigi būta daug šypsenų, sveikinimų, atminimo dovanų, bendrų nuotraukų… O tuomet visus užbūrė nuoširdus ir šiltas Balio Dvariono muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Simfukai“ pasirodymas.

Praėjusį penktadienį „Grand SPA Lietuva“ koncertų salėje surengta iškilminga Druskininkų ROTARY klubo „Sūrutis“ inauguracijos ceremonija / ROTARY klubo „Sūrutis“ archyvo nuotrauka

Na, o pirmadienį naujojo ROTARY klubo „Sūrutis“ prezidentą A. Katilovskį suradome darbo kabinete, tvarkantį pošventinius reikalus, priimantį sveikinimus ir peržiūrinėjantį šventės nuotraukas.

– Inauguracijos ceremonija buvo įspūdinga, nuostabus koncertas, puikios vaišės, visi renginio svečiai patenkinti, o kaip Jūs pats  vertinate renginį?

– Norėjome sklandžiai įsijungti į ROTARY bendruomenę, šiuo metu Lietuvoje jau yra 63 klubai. Renginys turėjo būti tam tikro lygio. Iš karto galiu pasakyti, kad tai nebuvo įprastas inauguracijos renginys. Inauguracijos vakarą galima suorganizuoti visai paprastą – kukliai susirinkti, pagerbti svečius, išgerti arbatos, apsikeisti sertifikatais, pasveikinti ir tiek… Tačiau, norint parodyti klubams, kas atėjo, kas gimė, kad jie ateityje norėtų su mumis glaudžiai bendradarbiauti, turėjome surengti šventę, kuri ilgam išliktų atmintyje.

ROTARY klubo „Sūrutis“ prezidentas A. Katilovskis ir Lietuvos ROTARY apygardos valdytojas M. Grigelionis / ROTARY klubo „Sūrutis“ archyvo nuotrauka

– O kas gi atėjo, kas gimė?

– Miesto bendruomenė taip pat turi suprasti, kas tai? Kaip save pristatysi, parodysi, kas esi, kokius žmones subūrei, su kokiu pareiškimu ateini, taip ir būsi vertinamas ateityje.

Jei tik kukliai pasveikinsime vienas kitą ir išgersime taurę šampano, na, tada tai drąsiai gali susilaukti kokių nors „bijančių viešumos masonų“ pravardės. Dabar mes bendruomenei pakankamai garsiai paskelbėme apie save. Atėjome ne šiaip sau, o per miesto bažnyčios mišias su vėliavos pašventinimu. Aišku, didžiulis AČIŪ mūsų klebonui Vaidui Vaišvilui, jis tikrai pasistengė! Aš net nesitikėjau, kad jis, sužinojęs apie renginyje dalyvausiančius mūsų brolius ir seseris iš Lenkijos ROTARY klubų, Šv. Mišias laikys dviem kalbomis. Tai mūsų svečiams iš Lenkijos paliko neišdildomą įspūdį. Mes, be abejo, tikrai pagal išgales prisidėsime prie klebono Vaido vykdomų bažnyčios atnaujinimo projektų.

– Papasakokite, kaip atsirado Jūsų klubas?

– Kuriant klubą, labai svarbu turėti gerą krikštatėvį. Pagal ROTARY tradiciją, naujas klubas negali atsirasti iš niekur – jis turi turėti globojantį, ilgiau veikiantį klubą. Mes pasirinkome Vilniaus šv. Kristoforo ROTARY klubą, kuris puoselėja stiprias tradicijas, plėtoja daug projektų. Šis klubas jau 5-erius metus labai padeda Balio Dvariono simfoniniam orkestrui „Simfukai“, taigi ir mes, pasinaudodami geru krikštatėvių vardu, palankiausiomis sąlygomis galėjome pasikviesti šį nuostabų 89 muzikantų orkestrą. Jie labai geranoriškai priėmė mūsų kvietimą ir atvykę galėjo pagroti ne tik rotariečiams, bet ir mūsų miesto vaikams – M.K. Čiurlionio meno mokyklos auklėtiniams. Malonu, kad išsipildė mano sumanymas, juk negalime, gėrėdamiesi tokiu koncertu, užsidaryti tik savame rate. Galbūt ne visi būsimieji muzikantai turi pinigėlių? Salėje yra balkonas – ten susėdę mūsų meno mokyklos auklėtiniai savo akimis galėjo pamatyti įspūdingą kasdien po 3 valandas repetuojančių atlikėjų pasirodymą. Manau, kad tai – vienas geriausių motyvacinių dalykų mūsų moksleiviams.

Visus renginio dalyvius sužavėjo B. Dvariono muzikos mokyklos simfoninio orkestro „Simfukai“ pasirodymas / ROTARY klubo „Sūrutis“ archyvo nuotrauka

– Ką miestui reiškia du ROTARY klubai?

– Į mūsų kvietimą gausiai atsiliepė rotariečiai iš visos Lietuvos. Dalyvavo 120 žmonių. Nemaniau, kad orkestrui salėje reikės tiek daug vietos, tad daugiau žmonių praktiškai jau ir nebegalėjome sutalpinti. Malonu, kad dalyvavo ROTARY klubų atstovai iš Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Kauno, Vilniaus,  – visų 5 Lietuvos regionų, atvyko kaimynai iš Vilkaviškio, Alytaus ir Marijampolės. Netgi būsimo klubo iš Birštono atstovai atvyko pasisvečiuoti ir pažiūrėti, kaip kuriamas naujas klubas. Įdomu tai, kad vienas iš klubo steigimo iniciatorių ten yra Birštono vicemeras.

Na, o ROTARY klubo atsiradimas bendruomenėje – tarsi pačios bendruomenės kokybės ženklas. Jeigu kuriamas naujas klubas, reiškia bendruomenė subrendo tam tikriems geriems darbams. Dar yra pakankamai vietovių, kuriose nėra ROTARY klubų, pavyzdžiui, Lazdijuose, Varėnoje. Kai žmonės gali skirti savo laisvalaikį visuomeninei veiklai, vadinasi, bendruomenė pakankamai subrendusi. Na, o jeigu jau du klubai atsiranda, tai tikrai parodo, jog bendruomenė pakankamai solidi. Mūsų mieste – jau trys visuomeniniai projektai: du ROTARY ir vienas LIONS klubas.

Galima pridurti, kad visos renginio metu surinktos lėšos ir dar šiek tiek daugiau bus skirtos, sakyčiau, vienam iš svarbiausių projektų mūsų mieste – poeto Justino Marcinkevičiaus paminklo statybai. Mums malonu prisidėti prie šio projekto, nes tai – pirmasis mūsų naujo klubo finansinis paramos projektas. Ir ateityje planuojame dalyvauti paramos projektuose, manau, tai bus naudinga ir mums, ir miestui. 5000 jau surinkome per Inauguracijos renginį. Už svarų prisidėjimą noriu atskirai padėkoti Laurynui Misevičiui ir Rūtai Valentukevičienei.

– Kuo išskirtinis bus ROTARY klubas „Sūrutis“?

– Aš pats esu vienas iš senojo Druskininkų ROTARY klubo įkūrėjų. Na, o pasaulinė ROTARY organizacijos vadovybė dar prieš dešimtmetį nusprendė, kad reikia keistis, nereikia apsiriboti ir steigti vienalyčius klubus. Tai normalu, visa pažangi demokratinė visuomenė seniai tai suvokia, ir uždari vyriški klubai šiandien jau skamba kiek keistokai. Pernai į Druskininkus atvykusi mūsų 2023-2024 m. Lietuvos ROTARY klubų valdytoja Jurgita Tarulienė pasiūlė į klubą įtraukti moteris. Tiesa, idėja buvo sutikta pakankamai šaltai. Po kurio laiko, pagalvojęs, paskambinau Jurgitai ir pasakiau, kad esu linkęs priimti pasiūlymą ir steigti dar vieną, naują ROTARY klubą Druskininkuose. Žinoma, su sąlyga, kad ji, kaip Vilniaus šv. Kristoforo klubo narė, pakalbins savo klubą tapti mūsų klubo krikštatėviais. Ir mes greitai suradome bendrą kalbą.

– Ar klubas vienija tik bendraminčius?

– Atsirado dar vienas momentas, kurio iš pat pradžių ir neplanavau. Kai šeimoje pradėjome kalbėti apie vyrų ir moterų dalyvavimą visuomeninėje veikloje, mano žmona Roma iš karto pasakė, jog palaikys mane naujojo klubo veikloje. Taip jau išėjo, kad, kviečiant naujus klubo narius, paskui mūsų šeimą atėjo dar trys šeimos. Klubas tapo ne tik mišrus, jis – ir šeimų klubas. Tai nėra naujovė. Pasirodo, panašus klubas veikia Kaune, jo veikloje jau keletą metų dalyvauja ne tik šeimos, bet ir giminės. Tas šeimos modelis – štai jau pusę metų turime bendros veiklos, susirinkimų – „visai gražiai groja“. Nekyla problemų dėl bendrų susitikimų, išvykų kelionių, didesnės apimties projektų, kuriems įgyvendinti neužtenka vieno susitikimo per savaitę. Nekyla klausimų, „Ką tu ten taip ilgai veiki?“… Aišku, šeimoje turi būti tarpusavio supratimas, ir žmonėms nereikia pabėgti vienas nuo kito.

– Ar reikia naujoves derinti su centrine būstine?

– Kurdami šio klubo projektą, mes vis tiek šiek tiek einame improvizacijos keliu. ROTARY deklaruoja, kad atsisako konservatyvių dogmatiškų užduočių ir duoda laisvę žmonėms burtis, kaip jiems patogu. Svarbu, kad jie norėtų plėtoti rotarietišką veiklą. Atsirado toks reiškinys kaip rotarietiški e-klubai. Žmonės išsibarstę po visą pasaulį, elektroninėmis ryšio priemonėmis kartą per savaitę jungiasi ir bendrauja, kuria. Mūsų renginyje dalyvavo ir net paprašė tapti krikštatėviais jaunimo klubas, besijungiantis po ROTARAKT vėliava. Ten dalyvauja šiuo metu užsienyje studijuojančios druskininkietės Greta Jokubauskaitė ir Daira Bagdonavičiūtė. Jaunimas paprašė mūsų daugiau techninės, dokumentų tvarkymo pagalbos, ir mes būtinai padėsime.

Naujo ROTARY klubo „Sūrutis“ vėliavą pašventino Druskininkų parapijos klebonas V. Vaišvilas / ROTARY klubo „Sūrutis“ archyvo nuotrauka

– Ko gero, yra žmonių, kuriems norite padėkoti, prisidėjus prie inauguracijos ceremonijos organizavimo?

– Pirmiausia noriu padėkoti mūsų klubo sesėms, kurios labai atsakingai ruošėsi inauguracijos ceremonijai. Jos iš karto pasakė: „Inauguracijai mes turime pasisiūti ypatingus kostiumus, kad visi matytų ir žinotų…“ Ir jos pažadą tęsėjo – nuotraukose galime matyti – baltai-mėlynai vilkinčios mūsų moterys atrodė labai gražiai. To negalėčiau pasakyti apie mus vyrus. Mes, kaip visada, – klasikiniais kostiumais, bet labai džiaugiamės mūsų moterų iniciatyva.

Už puikiai organizuotą mūsų klubo inauguracijos renginį nuoširdžiai dėkoju „Grand SPA Lietuva“ kolektyvui ir jos direktoriui Vladimirui Ščiupakovui. Už paramą renginiui dėkoju „Tobis Group“ generaliniam direktoriui Gintautui Radvilavičiui.

Ačiū visiems, dalyvavusiems mūsų šventėje. Ypatingai – vadovams: Lietuvos ROTARY apygardos valdytojui Mariui Grigelioniui, Lietuvos apygardos valdytojai Jurgitai Turulienei, būsimajam Rotary apygardos valdytojas Andrejui Geraščenko, mūsų savivaldybės merui Ričardui Malinauskui, Lenkijos apygardos valdytojui Piotrui Jankowskiui ir ICC Lenkijos-Lietuvos komiteto pirmininkui Stanislovui Andrijevski.

– Kokie artimiausi Jūsų naujojo klubo planai?

– Esu sukaupęs jau 25 metų ROTARY veiklos patirtį. Geriausią patirtį bandysiu įgyvendinti šio klubo veikloje. Pirmiausia – bendradarbiavimas su Lenkijos apygarda, turime glaudžius kontaktus su keturiais kaimyninės šalies klubais. Plėsime tarptautinių projektų geografiją iki Varšuvos, Krokuvos ir kitų miestų. Be abejo, nepamiršime ir savo krikštatėvių, jie turi labai daug projektų. Jų veikla – pavyzdinė, ten ir man yra ko mokytis. Nepamiršime ir savo miesto, juk kitąmet tapsime Lietuvos kultūros sostine! Jau turime šiai progai skirtą projektą, kurį pristatysime artimiausiu metu.