Apie Druskininkų reikalus – su itališku prieskoniu

Antradienio vakarą K. Dineikos sveikatingumo parko slėnyje į tradicinį susibūrimą rinkosi asociacijos „Druskininkų klubas“ nariai ir svečiai. Aktyvūs druskininkiečiai puoselėja tradiciją rugpjūčio viduryje susiburti ir aptarti jiems svarbius klausimus, pasidalinti patirtimi ir ateities planais.

„Druskininkų klubo“ valdybos nariai džiaugiasi renginyje sulaukę Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko, kunigo V. Vaišvilo ir garsaus virtuvės šefo Gian Luca Demarco/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Renginyje dalyvavo ir Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, LR Seimo narys Zenonas Streikus, kunigas Vaidas Vaišvilas ir „GEO Admis consulting“ įkūrėja Vaiva Adomaitytė ir vakarui žaismės suteikęs garsus virtuvės šefas Gian Luca Demarco

Susitelkia bendriems darbams

„Nuo kitos savaitės vėl teks nešioti kaukę net ir gamtoje vykstančiuose renginiuose, taigi šis renginys – puiki galimybė mums pabendrauti neuždengtais veidais“, – sveikindamas renginio dalyvius juokavo „Druskininkų klubo“ prezidentas Albertas Katilovskis.

Klubo nariai džiaugiasi tradicija Žolinių laikotarpiu susirinkimus organizuoti gamtoje, gražioje aplinkoje. Jie jau buvo susibūrę prie Seirijo ežero, viloje „Ratta“, o šiųmetis susitikimas organizuotas unikalioje erdvėje – K. Dineikos sveikatingumo parke. „Būtų nuodėmė neišbandyti to, kas sukurta ir siūloma mūsų nuostabiame mieste“, – įsitikinęs klubo prezidentas.

Miesto verslo atstovai, kiti aktyvūs bendruomenės nariai stengiasi būti sektinais pavyzdžiais įvairiose srityse, nuveikti pastebimų darbų bendruomenei. O veiklos gaires ir aktualijas jie aptaria susitikimų metu.

Antradienio vakarą K. Dineikos sveikatingumo parko slėnyje į tradicinį susibūrimą rinkosi asociacijos „Druskininkų klubas“ nariai ir svečiai/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Džiaugiasi Savivaldybės pagalba

Suburti Druskininkų verslo bendruomenę, verslo atstovus bendriems pokalbiams ir bendriems tikslams pirmajam kilo merui R. Malinauskui: „Norėjosi, kad bendrai pasitarę, išgryninę idėjas jie teiktų pasiūlymus Savivaldybei, aiškiai žinodami, ko reikia Druskininkams, kokių paslaugų dar trūksta, ką jie patys galėtų padaryti. Džiaugiuosi, kad klubas sėkmingai gyvuoja, tampa vis populiaresnis. Žmonės noriai renkasi ir bendrauja. Ir gerai tai, kad Savivaldybė išgirsta jau apibendrintą verslininkių nuomonę.“

Šie metai ir druskininkiečiams – išskirtiniai, nes visų verslo sričių atstovams įtakos turėjo pasaulį apėmusi pandemija. Beveik visi Druskininkuose dirbantys verslininkai nukentėjo, nes čia plėtojami verslai yra daugiausia susiję su turizmu, pramonės čia beveik nėra.

„Tokie iššūkiai dar labiau suvienija, sutelkia, skatina ieškoti problemų sprendimų būdų ir, žinoma, padėti vieni kitiems. Žinoma, kiekvienos srities atstovai patyrė skirtingų sunkumų, skirtingai juos išgyvena. Tačiau bet kuriuo atveju pasikalbėjimas su kolegomis, jų palaikymas, padeda išlikti stipriems, duoda suprasti, kad ne tu vienas patyrei sunkumų“, – sako „Druskininkų klubo“ nariai.

„Savo problemas esame išsakę ir Druskininkų savivaldybės merui Ričardui Malinauskui. Džiaugiamės, kad Savivaldybė mus išgirdo ir laikinai – 3 mėnesius – atleido nuo Žemės ir Nekilnojamo turto mokesčių. Tai verslo atstovams yra tikrai svari pagalba, – pasakoja klubo prezidentas A. Katilovskis. – Smagu, kad visi kartu tariamės, kaip ištverti tą sunkų laikotarpį, išsaugoti darbo vietas, neatleisti žmonių. Žinoma, situaciją komplikuoja valstybės bedarbiams mokamos išmokos. Sunku įkalbėti žmogų dirbti, kai jis, net ir nieko neveikdamas, gauna valstybės paramą. Toks paradoksas – bedarbystės skaičiai išaugo, bet ne todėl, kad verslininkai atleido darbuotojus, o todėl, kad šie nebenori dirbti“.

„Druskininkų klubo“ nariai vertina tai, kad visada turi galimybę savo problemas aptarti su Druskininkų savivaldybės atstovais, jeigu iškyla bėdų – nebijo jų išsakyti: „Nebūtinai reikia užsirašyti į priėmimą pas Savivaldybės vadovus, galima visiems kartu pakalbėti ir tokiuose susitikimuose“.

Pasak A. Katilovskio, verslo ir savivaldybės atstovų bendradarbiavimo srityje labai aktyviai dirba ir naujasis mero patarėjas Simonas Kazakevičius. Nuolat rengiami susitikimai, analizuojama, tariamasi, kaip visus suburti bendram kurorto reklamos projektui, kaip papildomai į miestą pritraukti turistų.

„Džiaugiamės, kad mūsų renginyje dalyvauja ir Druskininkų savivaldybės vadovas – meras R. Malinauskas, ir mūsų dvasinis vadovas – Druskininkų parapijos klebonas Vaidas Vaišvilas, kuris čia dirba jau ilgiau nei metus, įsiliejo į miesto bendruomenę, yra atviras ir bendraujantis“, – kalbėjo klubo prezidentas.

Pažino itališkos virtuvės paslaptis

Kadangi „Druskininkų klube“ yra nemažai maitinimo sektoriaus atstovų, renginio organizatoriai pamanė, kad visiems labai naudinga būtų pasisemti patirties iš profesionalaus virtuvės šefo, taigi antradienį į susitikimą pakvietė vieną iš populiariausių – kulinarijos studijos įkūrėją ir vadovą Gian Luca Demarco ir jo komandą. Klubo nariai ir svečiai ne tik turėjo galimybę pamatyti, kaip jų akivaizdoje gimsta itališkas risotto, paragauti Gian Luca Demarco komandos pagamintų gardumynų, išgirsti Italijos virtuvės paslapčių bei smagių ekspresyvaus svečio pasakojamų istorijų.

Pats Gian Luca Demarco sakė, kad Druskininkai jam yra vieta, kuri asocijuojasi su poilsiu ir atostogomis, geru vaikų laisvalaikiu. „Kai negalėjome išvažiuoti niekur už Lietuvos ribų, atradome Druskininkus. Bet dar nebuvau buvęs K. Dineikos sveikatingumo parke. Aš iki šiol maniau, kad tik latviai moka sutvarkyti parkus, bet, apsilankęs Druskininkuose, turiu pakeisti nuomonę – tai moka latviai ir druskininkiečiai. Labai gražu, kad Druskininkuose veikia toks klubas, kuriame žmonės būna kartu, susitinka, bendrauja, išmoksta naujų dalykų. Džiaugiuosi, kad pakvietėte ir mane. Kartais man atrodo, kad Druskininkai yra geriau, negu sostinė“, – įspūdžiais dalijosi vakaro svečias. Paklaustas, ar nežada Druskininkuose atidaryti maitinimo įstaigos, jis tik nusišypsojo ir sakė: „Ten, kur ilsiuosi, nedirbu, o Druskininkuose aš noriu ilsėtis!“.

Susitikimo metu netrūko veiklos ir jame dalyvavusioms moterims. Joms buvo skirti užsiėmimai, pavadinti „Moters archetipas augalų esencijose“: terapinės kokybės eterinių aliejų uodimas, aromapsichologinės įžvalgos apie pasirinktus eterinius aliejus. Užsiėmimus vedė aromapsichologijos praktikės Vita Bagdonavičienė ir Rimantė Černiauskaitė-Kerienė.

Jau aštuntų metų istoriją skaičiuojanti asociacija „Druskininkų klubas“ vienija 47 narius. Kasmet narių vis padaugėja. Klubas džiaugiasi aktyviais žmonėmis, kurie dirba, stengiasi, kuria darbo vietas ir dirba Druskininkų labui. Klubas miestui jau yra padovanojęs galimybę klausytis kariljono muzikos garsų, pateikė idėją prisidėti prie Žako Lipščico memorialinio muziejaus šv. Jokūbo gatvėje įkūrimo, parėmė Druskininkų bažnyčios remontą. Kiekvienais metais „Druskininkų klubas“ stengiasi įgyvendinti miestui reikalingą ir naudingą naują projektą.

Klubo nariai ir svečiai turėjo galimybę išgirsti Italijos virtuvės paslaptis bei smagių Gian Luca Demarco pasakojamų istorijų/Roberto Kisieliaus nuotraukos

Daugiau nuotraukų socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Mano Druskininkai“

Užsakymo Nr. MDR-268-01