Vasara jau čia: ko reikėtų nepamiršti karštajam sezonui ruošiant automobilį

Senolių išmintis byloja – „ruošk ratus žiemą, o roges vasarą“. Nors vasara jau čia, tačiau šalis dar gyvena pavasario ritmu ir tikrų vasariškų orų turėjome vos vieną kitą dieną. Dalinamės keliais patarimais kaip paruošti automobilį vasarai, kad ir jam ir jums ji būtų lengvesnė.

Apsaugokite automobilį nuo saulės

Kad ir kaip skambėtų keistai, bet kremo nuo saulės reikia ne tik žmogui. Specialios dangos nuo saulės gali apsaugoti ir automobilį. Dažai nėra amžini ir stipri UV spinduliuotė jų ilgaamžiškumui nepadeda išorėje esančios plastikinės bei guminės dalys taip pat kenčia nuo saulės spindulių.  Automobilio salonas vasarą taip pat įkaista taip, kad jame ne vėsiau nei pirtyje. Tad apsauga nuo saulės turėtų būti ir jame. Specialių paviršius saugančių priemonių yra tiek plastikinėms, tiek odinėms salono dalims. Jeigu galite, įsigykite bent jau priekinio stiklo apsaugą nuo saulės, jei automobilį ketinate kuriam laikui palikti saulėje. Taip pat nepamirškite kiekvienai progai pasitaikius automobilį parkuoti ne ant tiesioginės saulės, o pavėsyje.

Pasirūpinkite šalčiu ir oru

Veikianti kondicionavimo sistema vasarą automobiliui yra būtinybė. Praverti langai mieste nesukurs jaukaus vėsumo, o užmiestyje galite greitai pajusti diskomfortą nuo per didelio oro srauto. Jei nesate tikri, kad automobilis orą vėsina taip, kaip seniau ar apskritai nepamenate, kada paskutinįkart ja pasirūpinote automobilio kondicionavimo sistema, tai geriau profilaktiškai patikrinkite ją. Taip pat išvalykite salono oro groteles ir nepamirškite pasikeisti salono bei variklio oro filtrų, kad į saloną patenkantis bei automobiliui skirtas oras būtų maksimaliai vėsus ir švarus, rekomenduoja carVertical specialistai. Jei turite alergiją ar kitą sveikatos sutrikimą, salono oro filtrus keiskite dažniau arba rinkitės anglies filtrą.

Nepamirškite akumuliatoriaus

Ilgose kelionėse vienas blogiausių galinčių nutikti dalykų yra nusėdęs akumuliatorius. Jei pastebėjote pirmuosius „pavargusio“ akumuliatoriaus ženklus: sunkiai užsikuriantį automobilį, smarkiai prigęstančias lempas ir panelę, susirūpinkite akumuliatoriumi. Tokiu atveju geriau tiesiog jį keisti nauju, nei bandyti gaivinti. Jei ne šiltuoju sezonu, tai orui atvėsus jį vis tiek teks keisti.

Nepamirškite padangų

Nemažai žmonių vasarą linkę reguliariai tikrinti arba visai netikrinti padangų slėgio. Ir juo susirūpina tik tada, kai padanga atrodo akivaizdžiai išsileidusi. Netinkamai ar nelygiai pripūstos padangos ne tik keičia jų pačių nusidėvėjimą ar automobilio manevringumą, bet ir didina kuro automobilio sąnaudas. Taip pat kai kurie žmonės linkę naudoti žiemines padangas vasaros metu. Jei padangos nėra dygliuotos, tai nėra draudžiama, tačiau reikia nepamiršti, kad žieminių padangų mišinys yra pritaikytas šaltam orui ir šaltam keliui, todėl ant karšto kelio tokios padangos pasirodys prasčiau už vasarines padangas bei dėl minkštesnio mišinio jos yra labiau linkusios dėvėtis. Tai, jei jūsų tikslas nėra „pribaigti“ žiemines padangas vasaros sezonui, jas derėtų pasikeisti.

Nepamirškite ir variklio

Tepalo lygio variklyje tikrinimas turėtų būti tokia pat rutinos dalis kaip ir padangų slėgio tikrinimas, ypač, jei turite senesnį automobilį. Vasarą dažnas tautietis važinėja daugiau, nevengia vakarinių pasivažinėjimų, ilgesnių kelionių ar atostogų su automobiliu. Tad ir varikliui krūvis šiltuoju metu tenka didesnis. Alyvos trūkumas atsiliepia spartesniam variklio nusidėvėjimui, todėl nepamirškite mažos talpos alyvos buteliuko turėti savo automobilio bagažinėje tam atvejui, jei varikliui pradėtų jos trūkti.

Niekas nenori karšto, tvankaus, ne laiku užgesusio ar kelionėje gendančio automobilio, kartais tai neišvengiama, tačiau gerai atlikti „namų darbus“ ir išvengti bent dalies kelionėje galinčių nutikti ne malonumų galime kiekvienas.