Vaikų užimtumo ir poilsio stovyklose – menų ir sporto sintezė

Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla liepos 27-31 dienomis ir rugpjūčio 3-7 dienomis suorganizavo dvi vaikų užimtumo ir poilsio stovyklas „Trys mūzos“ bei „Kurk! Sportuok! Pažink!“. Stovyklose kasdien susipindavo trys meno pasauliai – muzika, dailė, choreografija – ir sportinė veikla.

Stovyklose kasdien susipindavo trys meno pasauliai – muzika, dailė, choreografija – ir sportinė veikla/M. K. Čiurlionio meno mokyklos archyvo nuotraukos

Vaikai turėjo galimybę susipažinti su choreografija, kurią išradingai ir profesionaliai pristatė Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytoja Greta Eidulevičienė. Mokiniai susipažino ne tik su pagrindiniais choreografijos žingsniais, bet ir anatomijos žiniomis, dalyvavo įdomiuose žaidimuose, kūrė naujus šokius, kuriuos vėliau pristatė savo tėveliams.

Dailės kūrybiniuose užsiėmimuose M. K. Čiurlionio meno mokyklos vyr. mokytoja Gulnara Kupčinskienė vaikus supažindino su keramika, skulptūra, papasakojo apie naudojamas pagrindines priemones – molio rūšis, glazūras, žiedimo stakles, krosnis, įvairias technologijas.

Erdvinės skulptūros kūrybinių užsiėmimų metu vaikai lipdė pagal surastus lauke žiedus, plokščioje erdvėje analizavo augalo struktūrą. Stovyklų vadovė Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos mokytoja metodininkė Eglė Maračinskaitė supažindino su sausos ir aliejinės pastelės technikomis, kuriomis vaikai darbuose atskleidė patirtus stovykloje įspūdžius, praktiškai išbandė vitražo techniką.

Kūrybinius dailės užsiėmimus, organizuotus etnografinėje sodyboje „Sena troba“, vedė Druskininkų gidų „Artelė“ vadovė Tatjana Radvila-Zielinski. Jaukioje aplinkoje vaikai susipažino su senais darbo įrankiais, buities daiktais, juos įamžino savo piešiniuose. Sodybos šeimininkė papasakojo apie Druskininkų miestą, Raigardo slėnio legendą, Velnio pamestą akmenį. Šiuos pasakojimus vaikai iliustravo sausos pastelės technika. Pertraukėlių metu stovyklautojai ne tik smagiai leido laiką, šokinėdami ant batuto, supdamiesi sūpynėse, bet ir ragavo pačių išsikeptų skanėstų.

Neišdildomą įspūdį stovyklos vaikams paliko išvyka su Druskininkų šratasvydžio klubo „Skydas“ nariais. Vaikai turiningai ir smagiai praleido laiką, išbandė savo jėgas ir taiklumą estafetėse, mokėsi pastatyti palapinę, pasidaryti maskuotę, žaidė žaidimą „Navigatorius“, kuris pareikalavo pastabumo, įžvalgumo, geros orientacijos. Įdomios ir smagios popietės įspūdžiai liko įamžinti piešiniuose.

Vaikų užimtumo ir poilsio stovykloje „Kurk! Sportuok! Pažink!“ vaikai ne tik turėjo galimybę atrasti save, išmėginant skirtingas meno šakas, bet ir aktyviai pajudėti. Užsiėmimus, organizuojant linksmąsias estafetes, vedė bei pasivažinėjimą su „Trikke“ dviračiais vaikams pristatė Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai Sandra Naujalė ir Ignas Povilanskas.

Druskininkų policijos komisariato vyriausiasis tyrėjas Edgaras Suchanekas vaikus supažindino su policininko profesija. Pažintį vaikai pradėjo, apžiūrėdami Druskininkų policijos patalpas. Smalsiems vaikams buvo demonstruojami filmai apie policininko darbo kasdienybę, jie sužinojo, kur ir ko gali išmokti, į policiją atėjęs jaunas žmogus. Po pristatymo komisariato vyriausiasis tyrėjas E. Suchanekas nespėjo atsakinėti į vaikų užduotus klausimus.

Šios stovyklos metu sanatorijos „Belorus“ baseine vaikai išbandė ir vandens procedūras, mėgavosi vandens teikiamais malonumais.

Abi užimtumo ir poilsio stovyklas vaikai užbaigė koncertine programa, su dideliu jauduliu ir atsakingumu pristatė atliktus kūrybinius darbus. Tėveliai ir artimieji grožėjosi tapybos, keramikos, vitražo darbais, stebėjo nuotraukose užfiksuotus kūrybiškai praleistų dienų įvykius. Vadovaujami mokytojos Ritos Balserienės, stovyklos dalyviai atliko po instrumentinį kūrinį, sudainavo linksmas dainas, sušoko energingus šokius (paruošė mokyt. Greta Eidulevičienė). Mokyklos direktorė Ona Olšauskienė visiems stovyklautojams įteikė padėkos raštus už aktyvų ir kūrybingą darbą.

Šiose stovyklose vaikai ne tik išbandė skirtingas kūrybos sritis, bet ir įgijo naujų patirčių, surado naujų kūrybingų draugų, praleido aktyvią bei turiningą savaitę nuostabiame Druskininkų kurorte.

M. K. Čiurlionio meno mokykla už pagalbą, organizuojant vaikų užimtumo ir poilsio stovyklas, dėkoja Druskininkų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorei Ingai Kostinai, specialistams S. Naujalei ir I. Povilanskui, Druskininkų PK vyriausiajam tyrėjui E. Suchanekui, Druskininkų šratasvydžio klubo „Skydas“ nariams Laimučiui Burzdžiui, Justinui Katkauskui ir Mindaugui Kelmeliui.

M. K.Čiurlionio meno mokyklos informacija