Svetlana virėjos kelią atrado Druskininkuose


Prieš septynetą metų į Druskininkus iš Rusijos atsikraustė Svetlana Kalinina su šeima. Aukštąjį universitetinį išsilavinimą Rusijoje įgijusi moteris atsisakė ten jai atsivėrusių karjeros galimybių ir Druskininkuose pradėjo naują savo gyvenimo etapą, kupiną mėgstamų užsiėmimų, bendravimo, pažinimo.

Svetlana Druskininkuose pradėjo naują savo gyvenimo etapą, kupiną mėgstamų užsiėmimų, bendravimo, pažinimo/Asmeninio archyvo nuotrauka

Svetlanos kepti „Karantino sausainiai“/Asmeninio archyvo nuotrauka

Svetlana sako, kad jos pomėgius dar vaikystėje suformavo kaime gyvenę seneliai. Senelis, apylinkėse žinomas bitininkas, mokė anūkę atskirti subtiliausius medaus skonius, poskonius, aromatą, o išradingoji senelė su ja tradicinėje rusiškoje krosnyje net eklerus kepė.

Turbūt dėl to ir gausiose vėlesnėse kelionėse po užsienio šalis Svetlanai pirmiausia rūpėjo susipažinti su tradiciniais tos šalies patiekalais, jų gamybai naudojamomis žaliavomis, gamybos subtilybėmis.

Apsigyvenusi Druskininkuose, Svetlana panoro kelionėse patirtus skonius pakartoti savo virtuvėje. Taip jos šeima ir draugai paragavo tradicinių vokiškų troškinių, vengriškų sriubų, ispaniškų kepsnių, totoriškų pyragėlių…

Tačiau pradėjusi daugiau gaminti, Svetlana suprato, kad jai trūksta žinių ir įgūdžių, kurių nestokojo jos ragautus patiekalus užsienio šalyse ruošę virėjai. Kulinarijos knygos, televizijos šou ir interneto vaizdo įrašai mažai tepadėjo – moteris suvokė, kad jai reikia sistemingo, nuoseklaus mokymo(si).

Taip Svetlanai kilo mintis stoti į profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filialą, kuriame virėjai rengiami pagal modulinę dvejus metus trunkančią virėjo mokymo programą.

Vis tik kartu su tokia idėja atsirado ir abejonių. Ar rusakalbė mokinė sugebės mokytis lietuvių kalba? Kaip į vyresnio amžiaus bendramokslę reaguos grupės draugai? Kiek tokie mokymai kainuos?

Svetlana svarstė ne vienerius metus, tačiau pernai noras tobulėti nugalėjo jos nuogąstavimus, ir moteris pateikė dokumentus į LAMA BPO (Lietuvos aukštųjų mokyklų asociaciją bendram priėmimui organizuoti).

Svetlanos džiaugsmui, ji įstojo į valstybės finansuojamą vietą profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filiale. Pradėjusi lankyti užsiėmimus, ji pamatė, kad daugelis mokytojų moka rusų kalbą, tarp bendramokslių yra ir daugiau jau antrąjį išsilavinimą ketinančių įgyti grupės draugų, mokyklos administracija gilinasi į kiekvieno mokinio situaciją. Ir visi linkę geranoriškai padėti!

Mokymo įstaiga aprūpino Svetlaną virėjo darbo rūbais, privalomais dėvėti per praktinio mokymo užsiėmimus viešbučių ir restoranų praktinio mokymo sektoriniame centre. Moteris sužinojo, kad, esant poreikiui, galėtų gyventi ir mokyklos bendrabutyje.

Svetlana sako nesitikėjusi, kad jau pirmame kurse su profesijos mokytoja gamins patiekalus mokymo centre veikiančios kavinės lankytojams, galės stažuotis Italijoje ir, dar net neįpusėjus mokslams, sulauks vieno didžiausių maitinimo paslaugą Druskininkuose teikiančių darbdavių pasiūlymo dirbti pas juos virėja.

Moteris neslepia, jog yra patyrusi įvairių likimo išbandymų, tačiau mokslai sugrąžino jai pasitikėjimą savimi, atvėrė naujų pažinčių ir galimybių: „Dabar pagaliau užsiimu tuo, kas man pačiai nuoširdžiai rūpi. Mano gaminami patiekalai žavi aplinkinius, tad jaučiuosi tarsi naujai gimusi. Dukra ir draugės tik ir laukia, kokio patiekalo nuotrauką joms atsiųsiu, nes gaminu ir per karantiną. Visi nori sužinoti mano receptus ir gamybos paslaptis“, – pasakoja Svetlana.

Kilusi pandemija įnešė savų korekcijų, tačiau net ir per karantiną Svetlanos ryšys su mokykla išliko toks pat stiprus – mokymo įstaiga parūpino mokinei nešiojamąjį kompiuterį ir, juo naudodamasi, ji gali mokytis nuotoliniu būdu bei dalyvauti tiesioginėse transliacijose.

„Visi mano, kad mokymasis reiškia niūrų sėdėjimą prie atverstų vadovėlių, bet mano atveju taip nėra, – paaiškina Svetlana. – Profesinio mokymo centre „Žirmūnai“ aš mokausi daugiausia per patyrimus ir praktiką. Esu jau studijavusi universitete ir žinau, kad teorinės žinios gyvenime kuria menką praktinę naudą arba visai jos neatneša. Man reikia kurti ir veikti, gaminti, bandyti, o dabartinėje mokymo įstagoje tai pagaliau išsipildo su kaupu“.

Kiekviena profesija yra kažkuo savita ir patraukli. Atraskite savąją profesiją Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ Druskininkų filiale. Visus, norinčius mokytis, kviečiame registruotis profesinis.lamabpo.lt

Susidomėjusius prašome kreiptis tel. 8 679 70770.

Taip pat galima mokytis savo lėšomis arba Užimtumo tarnybos siuntimu, detali informacija tel. +370 664 23145, el. p. druskininkai@mczirmunai.lt/www.mcdruskininkufilialas.lt