Pavasaris Druskininkų būsto rinkoje prasidėjo energingai

Praėjo daugiau nei vieneri metai nuo pandemijos ir karantino pradžios paskelbimo Lietuvoje. Karantinas, paveikęs visas mūsų gyvenimo sritis, taip pat pakoregavo ir gyventojų, svarstančių apie naują būstą, prioritetus. Išaugo erdvesnio būsto poreikis, namo vietoj buto pasirinkimas ir antro būsto pirkimas. Dažnesniu pirkiniu tapo sodyba gamtos apsuptyje arba kurortiniame mieste.

„Ober-Haus“ nekilnojamojo turto ekspertas R. Klincaras: „Pavasarį Druskininkuose pasitikome išties energingai“/Asmeninio archyvo nuotrauka

„Atsiradęs antro būsto poreikis atgaivino nekilnojamojo turto rinką regionuose. Nuo praėjusių metų aktyviau perkamos sodybos vaizdingose vietovėse, investuojama į nekilnojamąjį turtą kurortiniuose Lietuvos miestuose, – sako Ričardas Klincaras, „Ober-Haus“ nekilnojamojo turto ekspertas.

Pirmiausia sandorių rekordus pradėjo mušti pajūrio regionas. Tuo metu nedideli kurortiniai miestai, tokie kaip Birštonas ir Druskininkai, kurį laiką buvo įdomūs mažesniam investuotojų ir pirkėjų skaičiui. – Tačiau kuo toliau, tuo labiau matomas nekilnojamojo turto rinkos aktyvėjimas ir šiuose kurortiniuose miestuose, ypač – Druskininkuose. O pavasarį Druskininkuose pasitikome išties energingai.“

Kurortui išskirtinis buvo šių metų kovas. VĮ Registrų centro duomenimis, per šių metų kovo mėnesį Druskininkuose įregistruoti 36 butų ir 7 namų pirkimo-pardavimo sandoriai, kai tuo metu 2021 metų vasarį buvo parduota 12 butų ir 2 namai. Pasak „Ober-Haus“ eksperto, Druskininkų būsto rinka ir toliau didina apsukas – pirkėjų aktyvumas nemažėja ir balandį.

VĮ Registrų centro duomenimis, per 2021 metų pirmąjį ketvirtį Druskininkuose buvo parduota 11proc. daugiau butų ir namų nei per tą patį 2020 metų laikotarpį.

„Ober-Haus“ skaičiavimais, per metus (2021 metų kovą palyginus su 2020 metų kovu) butų kainos Druskininkuose augo 2,4 proc. Vien per kovo mėnesį (2021 metų kovo mėnesį palyginus su 2021 metų vasario mėnesiu) butų kainos išaugo 0,8 proc. Tuo pačiu metu pernai karantinas ne tik pristabdė butų pardavimo kainų augimą, bet ir buvo fiksuojami neigiami pokyčiai – praėjusių metų kovą buvo fiksuojamas 0,2 proc. kainų sumažėjimas.

Pasak „Ober-Haus“ eksperto, Druskininkų būsto rinka ir toliau didina apsukas – pirkėjų aktyvumas nemažėja ir balandį/Asmeninio archyvo nuotrauka

„Miestui kasmet skiriamos didelės investicijos – statomi nauji traukos objektai, neseniai atvertas sportininkų rengimo centras, statomas Kultūros centras, naujos investicijos į K. Dineikos parką. Augant kurorto patrauklumui, vis daugiau pirkėjų mato nekilnojamąjį turtą Druskininkuose ne tik kaip poilsio vietą, bet ir kaip gerą investiciją, kurios kainos ateityje turi tendenciją kilti“, – sako R. Klincaras.

Didžioji dalis parduodamų butų yra centrinėje Druskininkų miesto dalyje. „Tipinis tokio būsto pirkėjas yra 45-60 metų Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Alytaus miestų gyventojas, perkantis būstą nuosavomis lėšomis arba su nedidele dalimi skolintų pinigų. Miegamuosiuose rajonuose aktyvesni patys druskininkiečiai, dažniausiai būstą įsigyjantys su paskola“, – sako R. Klincaras.

„Bendraujame ir su užsienio šalių gyventojais, kurie Druskininkus pažįsta iš sveikatingumo centrų ir, pailsėję čia, svarsto apie nuosavą atostogų rezidenciją. Nors jų aktyvumas nėra toks didelis, kaip prieš 6-8 metus, tačiau besidominčiųjų yra ir dalį jų pritraukti pavyksta“, – pasakoja R. Klincaras.

Pirminės rinkos projektuose, esančiuose Druskininkų mieste, šiuo metu stebimas susidaręs 35-45 kv. m butų kokybiško būsto pasiūlos trūkumas – tokių laisvų butų beveik nebeliko. Pasak „Ober-Haus“ eksperto, tokie pokyčiai neliko nepastebėti potencialių investuotojų, kurie reaguoja į besikeičiančią situaciją rinkoje ir intensyviai įsisavina ne tik tuščius sklypus, tinkamus daugiabučių statybai, bet ir įsigyja nebaigtus statyti namus ar rekonstruotinus pastatus naujų daugiabučių vystymui.

Namai ir kotedžai pagal sandorių skaičių nusileidžia butams, tačiau jų populiarumas ir paklausa pastebimai auga, tik, deja, kol kas trūksta pasiūlos. „Tokį būstą renkasi iš didmiesčių atvykusios šeimos, galinčios dirbti nuotoliniu būdu ir ketinančios čia praleisti pusę darbo savaitės ar persikelti į Druskininkus visam laikui“, – pasakoja R. Klincaras. Šių pirkėjų labiausiai pamėgta naujoji centrinė miesto dalis (Baltašiškė) – su gerai išvystyta infrastuktūra ir patogiu susisiekimu.

Užsakymo Nr. MDR-302-03