KUO ORGANIZMUI YRA NAUDINGAS HIALURONAS?

Medicinos mokslo seniai įrodyta, jog hialurono medžiaga žmogaus organizmui pasitarnauja kaip drėgmės palaikymo ląstelėse medžiaga. Ji yra sudėtinė jungiamojo, dengiamojo ir nervų audinio sudėtinė dalis.

Kodėl žmogaus organizmui yra būtina drėgmė?

Žmogaus organizme nuolat reikia palaikyti aukštą drėgmės lygį, nes visi jame vykstantys procesai vienokiu ar kitokiu būdu yra susieti su įvairių rūšių skysčiais – krauju, šlapimu, prakaitu, limfa ir panašiai. Taip yra todėl kad bet kuriame gyvame organizme vyksta nuolatinė skysčių cirkuliacija – viduje esančių medžiagų skaidymas, pernešimas iš vienos vietos į kitą ir šalinimas. Visiems šiems procesams puikiai pasitarnauja vanduo. O hialurono rūgštis, veikdama kartu su vandeniu, prisideda prie drėgmės palaikymo kūne.

Koks yra hialurono rūgšties poveikis žmogui?

Šios rūgšties molekulės žmogaus odai suteikia stangrumo, o visą organizmą apsaugo nuo laisvųjų radikalų poveikio. Ši medžiaga iš vidaus tiesiogiai palaiko visus veido audinius, nuo kurių tūrio ir elastingumo priklauso senėjimo procesas. Tada oda netenka natūralaus drėgnumo, kas sąlygoja raukšlių atsiradimą ir gilėjimą. Taip nutinka tada, kai kūnas pakankamai nebepasigamina hialurono rūgšties, o kad senėjimo procesą pristabdytume, tada reikalinga hialurono rūgšties papildymu organizme pasirūpinti patiems. Tam padeda odos priežiūros medžiagos, savo sudėtyje turinčios hialurono rūgšties, būna naudojamos ir jos injekcijos.

Nuo kokių negalavimų dar būna naudojama hialurono rūgštis?

Ši rūgštis puikiai padeda ne vien norint kuo ilgiau išlaikyti odą jauną ir stangrią. Farmacininkų teigimu, hialuronas padeda išgydyti pūslelinę, ant lūpų ir burnos viduje esančias opeles. Jis yra gera priemonė gydanti dėl vabzdžių įgėlimo kilusias alergines reakcijas, pagreitina odos paviršiaus nudegimų gijimą.

Kur daugiausiai mūsų kūne yra hialurono rūgšties?

Hialurono rūgšties sankaupos aptinkamos visuose organizmo kauluose, kremzlėse, sausgyslėse ir sąnariuose. Ši medžiaga dengia kaulų galus ir apsaugo juos nuo dėvėjimosi, skilinėjimo. Jos dėka būna malšinami degeneracinių sąnarių ligų sukelti skausmai. Toji rūgštis prisideda prie ašarų gamybos ir apsaugo mūsų akis nuo perštinčio išsausėjimo. Todėl jei akys ima perštėti, tada reikia papildomai jas aprūpinti hialurono rūgšties turinčiais gydomaisiais lašeliais.