Akcija „Darom‘22“ kviečia šviesti, burti, kurti ir atkurti gamtai padarytą žalą

Šiemet balandžio 23 d. rengiama kasmetė viešųjų erdvių tvarkymo akcija „Darom‘22“ skatins gyventojus visoje Lietuvoje ne tik rinkti atliekas, tačiau ir jas rūšiuoti bei pristatyti į regioninius atliekų tvarkymo centrus.

Daugiau informacijos ir tvarkytinų vietų žemėlapius rasite tinklapyje www.mesdarom.lt bei „Facebook“ paskyroje „Mes Darom“.

Akcijoje gali dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, miestų ir miestelių bendruomenės, organizacijos, verslo įmonės ir visi, kuriems rūpi aplinkosauga. Dalyvių registracija šiemet nebus vykdoma, o surinktas ir išrūšiuotas atliekas į regioninius ir apskričių aplinkos tvarkymo centrus (RATC) arba stambiagabaričių atliekų tvarkymo centrus (ATC) pristatys patys akcijos dalyviai.

Atliekų surinkimo aikštelės bus pažymėtos „Mes darom“ programėlėje kartu su savivaldybėse rekomenduotinomis tvarkyti viešosiomis erdvėmis. O, atsižvelgiant į šių metų formatą, savanorių pagalbos bus prašoma tik atliekų tvarkymo aikštelėse. „Mes Darom“ koordinuos savanorius, kurie atliekų surinkimo aikštelėse padės atliekų centrų darbuotojams priimti dalyvių atvežtas atliekas.

Šiemet dalyviai savarankiškai turės pasirūpinti ir būtinomis priemonėmis. Akcijos maišus organizacija perdavė humanitarinės pagalbos pakavimui Ukrainai, todėl dalyviai kviečiami atliekoms rinkti ir rūšiuoti reikalingais maišais pasirūpinti patiems.