Galerija „Studio“ pražydo gėlėmis

Liepos pradžioje Druskininkuose veikiantis galerija „Studio“ pražydo gėlėmis. „Gėlės“ – taip ir pavadinta ten veikianti dailininkės iš Lenkijos Kasios Kaldowski tapybos paroda. Ją surengti padėjo Lenkijos ambasadoriumi Druskininkuose vadinamas Druskininkų rotariečių bičiulis Frančišek Ciemny.

Dailininkės iš Lenkijos galerijoje „Studio“ K. Kaldowski eksponuoja tapybos parodą „Gėlės“/Roberto Kisieliaus nuotrauka

K. Kaldowski druskininkiečiams ir kurorto svečiams ekspozicijoje pristato paveikslus, kurių pagrindinis akcentas – gėlės/Roberto Kisieliaus nuotraukos

„Paroda daugiau skirta moterims. Ji – labai ryški ir graži. Tačiau, žinoma, ji patiks ir vyrams“, – atidarydama parodą ir pristatydama jos autorę, sakė galerijos šeimininkė Rūta Cikanavičienė.

Pasirodo, Įdomi ir intriguojanti ne tik K. Kaldowski kūryba, bet ir jos biografija – menininkė daugiau kaip 20 metų tarnavo Londono (Didžioji Britanija) miesto policijoje – Skotland Jarde. Tačiau menas visada buvo artimas jos širdžiai, todėl, dar dirbadama policijoje, moteris mokėsi dailės, keramikos ir tradicinės grafikos technikos Centrinėje Londono Šv. Martino menų mokykloje. O dabar Kasia savo laiką skiria mėgstamai veiklai – tapybai.

Iki 2014 m. menininkė kūrė ir rengė parodas Didžiojoje Britanijoje, kurioje praleido didžiąją dalį gyvenimo. Dabar ji gyvena ir kuria Lenkijoje, Varmės mieste.

K. Kaldowski savo kūrybą yra pristačiusi daugiau kaip 70-yje parodų. Viena iš svarbiausių – garsiojoje „The Mall“ galerijoje Londone. Jos paveikslų galima surasti privačiose Didžiosios Britanijos, Lenkijos, Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos, JAV, Ispanijos, Italijos ir Lietuvos meno mylėtojų kolekcijose.

Garsi lenkų tapytoja K. Kaldowski druskininkiečiams ir kurorto svečiams ekspozicijoje pristato akrilo liejimo m. technika paįvairintus paveikslus, kurių pagrindinis akcentas – gėlės. Paroda veiks iki liepos pabaigos.

K. Kaldowski vyras Mariusz Kaldowski – taip pat neabejingas Druskininkams. Jo sukurtas kurorto peizažas puošia ir vieno Druskininkų suvenyrinio gėrimo butelį.

„Mano Druskininkai“ Informacija