Vilniaus alėjos projektuotojai pristatė pirmuosius galimus sprendinius

Praėjusią savaitę Druskininkų miesto širdyje esančios Vilniaus alėjos projektavimo darbus atliekantys UAB „Ademo grupė“ atstovai Savivaldybės vadovams ir administracijos specialistams pristatė pirmuosius galimus sprendinius.

Projektuotojai pristatė sprendinius apie galimas funkcinių zonų išdėstymo vietas, pėsčiųjų ir dviračių eismo reguliavimą, žaliųjų zonų formavimą, prekybai skirtų vietų įrengimą.

Vilniaus alėjos atnaujinimas – ne vieno dešimtmečio investicija, todėl siekiama, kad ji, kaip pagrindinė kurorto arterija, atvertų visą Druskininkų grožį, darniai įsilietų į jau sukurtą aplinką/Dianos Sinkeviičūtės nuotrauka

„Vilniaus alėją atnaujinsime ilgam laikui – tai ne vieno dešimtmečio investicija. Todėl visiems sprendiniams keliame aukštus kokybės, funkcionalumo, patogumo, modernumo, estetikos reikalavimus. Norime, kad naujoji alėja, kaip pagrindinė kurorto arterija, atvertų visą Druskininkų grožį, darniai įsilietų į jau sukurtą aplinką“, – po susitikimo sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Susitikime aptartas ir M. K. Čiurlionio Zodiako ženklų ciklo skulptūrų įrengimas – nors patys projektuotojai skulptūrų nekuria, tačiau, rengdami techninį projektą, jie turės įvertinti, kur geriausiai tiktų statyti skulptūras: apgalvoti jų vietas, priderinti jas prie aplinkos, kad druskininkiečiai ir kurorto svečiai galėtų prie jų patogiai prieiti, nusifotografuoti.

Susitikimo metu aptarta ir Vilniaus alėjoje esanti Pramogų aikštė – čia projektuotojai planuoja atnaujinti želdynus, svarsto, kaip būtų galima konfigūruoti aikštės aplinką, kad ji būtų patogi ir renginių dalyviams, ir prekeiviams.

Atkreiptas dėmesys, kad projektuotojai turi įvertinti dabar esančias žaliąsias zonas – medžių būklę, jų atnaujinimo ir priderinimo prie aplinkos galimybes.

Susitikime akcentuota, kad su Vilniaus alėja besiribojančių privačių sklypų, tokių kaip „Velvetti“, „Saulės sonata“, Vandens parkas, „Batinė“ ir kitų savininkais bus susisiekta tam, kad kartu pavyktų sukurti harmoningą, tarpusavyje derančią aplinką. Tam, kad pavyktų sukurti vientisą, stilingą ir modernią centrinę kurorto arteriją, reikalingas ir greta alėjos esančių privačių sklypų savininkų įsitraukimas. Pasak techninio projekto rengėjų ir Savivaldybės specialistų, verslui šis projektas yra aktualus, todėl tikimasi, kad, geranoriškai bendradarbiaujant, bus rasti ir priimti geriausi sprendimai.

Techninį projektą planuojama parengti šiais metais.