Pandemijos iššūkiai darbo rinkoje – proga persikvalifikuoti

Praėjo jau metai, kai pasaulis pradėjo kovą su naujai atsiradusiu koronavirusu, kuris tapo našta ne tik sveikatos sistemai, bet ir ekonomikai. Koronaviruso poveikį netruko pajusti ir Lietuvos darbo rinka. Kovo pradžioje darbo neturėjo kas septintas Lietuvos gyventojas. „Sodra“ skelbia, kad labiausiai per karantiną nukentėjo moterys, tai galėjo sąlygoti pasirinktos profesijos: kelionių palydovai (68 proc. moterų), kelionių konsultantai (70 proc. moterų), virėjai (88 proc. moterų), viešbučių administratoriai (85 proc. moterų).

Asmeninės savybės – svarbiau nei diplomas

Kadangi kai kurių veiklos sektorių atsigavimo galimybės yra miglotos, o valstybės siūloma parama netekus darbo – ribota, daugelis žmonių svarsto persikvalifikavimo galimybę. Viena iš paklausių persikvalifikavimui profesijų – finansų konsultanto. Ši profesija daugelį patraukia dėl galimybės įsidarbinti net ir mažuose Lietuvos miesteliuose, įgaunamų finansų srities žinių.

„Praėjusių metų kovo-gruodžio mėnesiais prie „Aviva Lietuva“ prisijungė 90 naujų finansų konsultantų ir jų asistentų visoje Lietuvoje – ne tik didžiuosiuose miestuose, bet ir mažesniuose miesteliuose: Kaišiadoryse, Telšiuose, Plungėje, Jonavoje, Utenoje ir kt. Didžiąją dalį, 76 proc., jų sudarė moterys. Paaštrėjo jau anksčiau pastebėta tendencija, kad ši profesija yra paklausi tarp moterų regionuose, kurios kartais ne savo noru iškrenta iš darbo rinkos po vaiko priežiūros atostogų arba negali dirbti įprasto darbo pilnu etatu, nes darbas tampa nesuderinamas su šeimos poreikiais. Matome daugybę sėkmės istorijų, kaip žmonės praradę darbą ir pajamas arba grįžę iš emigracijos, atranda save finansų konsultanto darbe ir tampa savimi pasitikinčiais, klientų pasitikėjimą užsitarnaujančiais profesionalais“, – sako „Aviva Lietuva“ pardavimų vadovas Voitech Petkevič.

Grupės vadovė Jūratė: gyvybės draudimas žmogui padeda sunkiausiu momentu

Druskininkietės Jūratės karjeros kelią pakoregavo prasidėjusi pandemija. Taip sutapo, kad Jūratė įkūrė elektroninę parduotuvę kaip tik prasidėjus pirmajam karantinui. Karantinas tęsėsi, suvaržymai trukdė plėtotis dar visai jaunam verslui, kai netikėtai Jūratė pamatė darbo skelbimą, kviečiantį tapti „Aviva Lietuva“ grupės vadovu Druskininkuose. Kadangi pašnekovė 16 metų dirbo pardavimų srityje, ši pozicija jai pasirodė artima.

„Mane užkabino ir patraukė tiek čia gaunamos žinios, tiek ir pats darbas, jame pamačiau didelę prasmę. Labai gerą įspūdį paliko čia dirbantys žmonės – labai šilta ir tvirta komanda. Svarbiausia šiame darbe, kad savo laiką gali planuotis pats, kaip nori, kaip tau patogu. Dirbame ne pagal valandas, o siekdami rezultato. O už rezultatus mokamas ir motyvuojantis atlygis. Nėra ribų, kiek gali uždirbti, viskas priklauso nuo tavęs“, – sako pašnekovė.

„Gyvybės draudimas yra prasmingas tuo, kad žmogui padeda jam sunkiausiu momentu. Atrodo, kol esame sveiki, galime užsidirbti, pasirūpinti savimi ir artimaisiais. Retas nori galvoti, kad gali kažkas atsitikti. O ištikus ligai, traumai, dažnai mums reikia dar daugiau, tada į pagalbą ateina draudimas. Aš suvokiu draudimo reikalingumą, todėl man šis darbas labai prasmingas“, – sako Jūratė.

Ko reikia, norint tapti geru finansų konsultantu?

„Norint tapti finansų konsultantu, pirmiausia reikalingas didelis noras išmokti naujų dalykų ir padėti kitam. Mes esame kaip finansiniai gydytojai. Kai žmogui labiausiai reikia finansinės pagalbos, jam gali padėti draudimo išmoka.

Visiems naujokams organizuojame įžanginius kursus. Jų metu ne tik pats žmogus gali įsitikinti, ar jam tinka šis darbas, bet ir mes pamatome, ar žmogus galėtų tapti geru specialistu. Tai puiki proga abiem pusėms pažinti viena kitą.

Finansų konsultantai turi būti kartu su savo klientu.Paprastai mūsų žmonės sako – tai yra daugiau nei klientas – jie susidraugauja, užmezga šiltus santykius. Juolab, su klientais jie būna ir sunkiausiu jiems metu.

Ieškome ambicingų, bendraujančių, nebijančių iššūkių, empatiškų žmonių. Tokių, kurie gebėtų suprasti, ko pas jį atėjusiam žmogui iš tikro reikia. Klientai yra mūsų darbdaviai, ir mes turime patenkinti jų poreikius, kad jie jaustųsi užtikrintai. Kad žinotų, jog ir kas nutiktų, „Aviva“ bus šalia. „Aviva“ pirmiausia yra kontaktas su savo finansų konsultantu. Todėl svarbu, kad jis būtų supratingas, visada šalia, keltų pasitikėjimą.  

Reikia nepamiršti, kad kai kurias mano išvardintas savybes galima išsiugdyti ar sustiprinti. Ne viskas pasiekiama iš karto. Tačiau sistemingai mokantis, palaipsniui įgyjant žinių ir praktikos, klausant patarimų, atsakingai, pareigingai dirbant galima daug pasiekti. Tam mes organizuojame mokymus, nuolat ugdome, stipriname savo žmones. Turime stiprią, profesionalią komandą, kuri visuomet palaiko, padeda, pataria.

Žvelgdamas į dirbančius šioje srityje daug metų žaviesi jų pasiekimais, bet tuo pačiu supranti, kad ir tu pats visa tai gali turėti, gali pasiekti savo atkakliu darbu. Visi turi savo būdus ir metodus, kiekvienam reikia atrasti savo kelią. Svarbiausia reikalinga savidisciplina ir laiko planavimo įgūdžiai. To mes irgi mokome.

Norintys dirbti, įrodyti, kad gali, motyvuoti siekti žmonės visuomet laukiami pas mus. Mes jiems visuomet pasiūlysime darbo ir galimybes uždirbti“, – sako Druskininkų biuro vadovė Jūratė.