Kurorto širdyje esantis lenktas tiltelis ir jo prieigos bus atnaujinti dar šiais metais

Druskininkų centre, vaizdingoje Nemuno ir Ratnyčios upių santakoje esantis lenktas tiltelis bus rekonstruojamas, įgyvendinant projektą, bus sutvarkytos ir tilto prieigos. Šią savaitę jau pradėti darbai.

Viena vaizdingiausių kurorto vietų, kurią puošia kurorto simboliu tapusi skulptoriaus B. Vyšniausko skulptūra „Ratnyčėlė“, gyvuoja jau septynis gyvavimo dešimtmečius, todėl šią erdvę būtina atnaujinti iš pagrindų/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

 „Viena vaizdingiausių kurorto vietų, nuo kurios atsiveria Ratnyčios ir Nemuno upių santakos panorama ir kurią puošia kurorto simboliu tapusi skulptoriaus Broniaus Vyšniausko skulptūra „Ratnyčėlė“, skaičiuoja jau septynis gyvavimo dešimtmečius. Todėl būtina šią erdvę atnaujinti iš pagrindų. 2016 metais ekspertai atliko tilto techninę ekspertizę, tuomet buvo rengiamas techninis projektas, derinama dokumentacija. Kalbame ne apie paprastą zoną, o apie kompleksą, kuris įrašytas į nekilnojamųjų kultūros vertybių registrą, todėl procesai užtruko“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Įgyvendinant projektą, bus sutvarkytas ir iš pagrindų atnaujintas tiltas, jo prieigose esantys seni siauri pandusai pakeisti į plačius patogius nuolydžius, atnaujinta „Ratnyčėlės“ pakyla, paklotos naujos, prie aplinkos derančios trinkelės, atnaujintas apšvietimas, suformuoti nauji gėlynai, sutvarkyti upės šlaitai/Vizualizacijų koliažas

Atliekant tilto rekonstrukciją, bus išlaikyta jo unikali lenkta forma ir, be jokios abejonės, išliks Druskininkų simbolis – 1962 metais čia pastatyta skulptoriaus B. Vyšniausko sukurta skulptūra „Ratnyčėlė“.

Planuojama, kad darbai bus baigti iki šių metų pabaigos, juos atliks rangovas UAB „Alkesta“.

Įgyvendinant projektą, bus sutvarkytas ir iš pagrindų atnaujintas tiltas, jo prieigose esantys seni siauri pandusai pakeisti į plačius patogius nuolydžius, atnaujinta „Ratnyčėlės“ pakyla, paklotos naujos, prie aplinkos derančios trinkelės, atnaujintas apšvietimas, suformuoti nauji gėlynai, sutvarkyti upės šlaitai. Projekto vertė – beveik 571 tūkst. eurų.

„Iš karto noriu atsiprašyti druskininkiečių ir kurorto svečių, kad, kol vyks darbai, gali tekti susidurti su nepatogumais, nes per tiltelį praeiti nebus galima. Tačiau nepatogumai laikini, o, įgyvendinus projektą, turėsime dar vieną modernią erdvę, įsiliejančią į bendrą miesto infrastruktūrą ir papildančią neseniai atnaujintą Ratnyčios upės pakrantės zoną“, – sakė meras R. Malinauskas.