Ką privalu žinoti grįžusiems iš užsienio dėl saviizoliacijos ir koronaviruso tyrimo?

Nuo birželio 1 d. Lietuvoje ne visiems iš užsienio grįžusiems asmenims bus taikoma privaloma 14 dienų izoliacija. Kiekvieną pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) skelbs sąrašus valstybių, iš kurių atvykti leidžiama, ir kurių piliečiai atvykę privalo izoliuotis.

Šią savaitę ministerija paskelbė sąrašą šalių, iš kurių leidžiama atvykti užsieniečiams – į jį įtrauktos 27 valstybės. Atvykus iš 24 iš jų, nebus būtina dviejų savaičių saviizoliacija. Kiekvieną pirmadienį atnaujintą sąrašą galima rasti Sveikatos apsaugos ministerijos tinklalpyje www.sam.lt

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja ir apie švelninamos privalomos saviizoliacijos sąlygas. Iš užsienio grįžę ir saviizoliuotis turintys asmenys į izoliacijos vietą galės vykti savo transportu.

Jie taip pat gali išeiti pasivaikščioti į lauką, nutolstant ne toliau kaip 1 km nuo izoliavimo vietos ir dėvint nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ir kitas priemones). Tačiau jiems draudžiama lankytis žmonių susibūrimo vietose (renginiuose, parduotuvėse, muziejuose, viešo maitinimo vietose ir panašiai).

Įvertinus Lietuvos epidemiologinę situaciją, nuo birželio 1-osios tyrimai koronavirusinei infekcijai nustatyti atliekami pagal naują tvarką:

Profilaktinis testavimas vykdomas, atsižvelgus į savivaldybės epidemiologinius rodiklius – įvertinus riziką konkrečioje savivaldybėje. Druskininkai šiuo metu priskiriami prie mažos rizikos savivaldybių, kadangi nėra patvirtintų koronaviruso atvejų.

Tikslingai ir toliau bus testuojami visi žmonės, kuriems pasireiškia bent vienas ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomas: temperatūra, kosulys, dusulys ir kita.

Kaip ir iki šiol, bus tiriami visi naujai į ligonines planiniam gydymui – operacijoms, planinėms procedūroms – guldomi pacientai, taip pat žmonės, kuriuos ištirti nurodys Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, dirbantys infekcijos židiniuose.

Ir toliau bus atliekami pakartotiniai tyrimai, siekiant patvirtinti, kad žmogus jau pasveiko.

Tai reiškia, kad privalomai nebetestuojami visi be išimties iš užsienio atvykstantys ar grįžtantys keliautojai. Jie bus tikrinami tuo atveju, jei jaus koronavirusinei infekcijai būdingus simptomus.

Pasireiškus ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų ir kitų užkrečiamųjų ligų požymiams (karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir kita), rekomenduojama konsultuotis Karštąja koronaviruso linija 1808 arba susisiekti su savo šeimos gydytoju konsultacijai nuotoliniu būdu.

Jeigu grįžus iš užsienio druskininkiečiams privaloma saviizoliacija, tačiau jie neturi galimybės izoliuotis namuose ar kitose patalpose, jie turi kreiptis į apgyvendinimo koordinatorę, Savivaldybės gydytoją Eglę Sadauskaitę tel. 8 629 97 794, el. paštas egle.sadauskaite@druskininkai.lt

Kiekvieną savaitę SAM sąrašus atnaujins