Generalinės prokuratūros atsakas opozicijos Nariams

Šių metų vasario 27-oji diena opozicijos nariams gerų naujienų neatnešė, dabartiniams Tarybos nariams R. Domarkui, K. Kakliui, J. Šarkui ir V. Semeškai, taip sakant, ir vėl fortūna atsuko nugarą. Jų inicijuotas skundas „Dėl Druskininkų savivaldybės turto perdavimo Druskininkų savivaldybės administracijai valdyti patikėjimo teise“ Lietuvos Apeliaciniame teisme patyrė fiasko. Lietuvos apeliacinis teismas patvirtino taikos sutartį tarp Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros ir Druskininkų savivaldybės. Ši sutartis reiškia, kad 2016 m. rugpjūčio 30 dieną Druskininkų savivaldybės Tarybos sprendimas, kuriuo savivaldybės turtas perduotas savivaldybės administracijai valdyti patikėjimo teise, yra teisėtas.

Opozicijos atstovų inicijuotas skundas „Dėl Druskininkų savivaldybės turto perdavimo Druskininkų savivaldybės administracijai valdyti patikėjimo teise“ Lietuvos Apeliaciniame teisme patyrė fiasko/ „Mano Druskininkai“ archyvo nuotrauka

Vos prasidėjus teismo procesui, bylą nagrinėjant pirmos instancijos teisme, pats prokuroras atsisakė pagrindinio argumento, kuriuo teigė, kad Savivaldybės taryba, priėmusi sprendimą savivaldybės turtą patikėjimo teise perduoti administracijai, iš Tarybos atėmė išimtinę teisę priimti sprendimus dėl turto. Bylą perkėlus į apeliacinę instanciją, ir prokuroras, ir Savivaldybė iš esmės sutarė, kad Druskininkų savivaldybės tarybos priimtas sprendimas buvo teisėtas ir, pataisius vos kelis formalius trūkumus, laikytinas tinkamu bei atitinkančiu teisės aktus. Prokuroras taip pat pabrėžė, kad Druskininkų savivaldybės turto valdymo modelis optimalus ir vienas iš labiausiai tinkamų Lietuvoje. Apeliacinis teismas, išklausęs ir prokuroro, ir Savivaldybės teisininko paaiškinimus teismo posėdžio metu, nutarė, kad taikos sutartis tvirtintina, o tai reiškia, kad Savivaldybės sprendimas dėl turto perdavimo teisėtas. Taigi, nelikus ginčo, civilinę bylą nuspręsta nutraukti.

„Prireikė beveik dvejų metų, kad vietinių liberalų ir konservatorių suklaidintas prokuroras, išanalizavęs visus duomenis, pasakytų, jog Druskininkų savivaldybės turtas yra tvarkomas pavyzdingai. Tiek laiko užtruko vietinių veikėjų bandymai prisidengti visuomenės interesu ir kurpti iš piršto laužtus pažeidimus, kurie subliuško, ir tiesa buvo įrodyta. Įsivaizduokite, kiek laiko sugaišo Savivaldybės specialistai, teismų darbuotojai dėl saujelės liberalų ir konservatorių nepagrįsto skundo. O tai tik vienas skundas iš daugybės kitų. Bandymai politikuoti per skundus ir įstatymų interpretacijas yra labai žemo lygio elgesys“, – situaciją pakomentavo meras R. Malinauskas. Jis akcentavo, kad, priimant sprendimus, Druskininkų savivaldybės Taryba konsultuojasi su Vyriausybės atstovu Alytaus apskrityje, su teisininkais – visi sprendimai priimami, laikantis įstatymų.

Pusantrų metų purvais Savivaldybės tarybą drabstę keturi opozicionieriai ir vėl, regis, gavo antausį. Atrodytų, jog šis skundas, kaip ir patys jo iniciatoriai, vieno VRK nario žodžiais, „kaip liaudyje sakoma, yra žemiau plintuso.“

 

„Mano Druskininkai“ informacija