Gardino gatvėje – ralio „Aplink Lietuvą“ stotelė

Rugpjūčio 27-29 dienomis vyks tradicinis ralis „Aplink Lietuvą‘21“, kurio dalyviai kovos dėl garbingiausio trofėjaus kiekvieno sportininko kolekcijoje – Prezidento Gitano Nausėdos taurės.

Druskininkų komanda ralio „Aplink Lietuvą 2020“ finiše/Organizatorių nuotrauka

Nors renginys tradicinis, tačiau šiemet jis neeilinis. Tai 30-tasis ralis, kurio nugalėtojams bus įteikta Prezidento taurė.

Daug solidesnį – 95-čio – jubiliejų švenčia ralius „Aplink Lietuvą“ nuo pat pirmojo rengianti seniausia šalyje automobilininkus jungianti visuomeninė organizacija – 1926 m. įkurtas Lietuvos automobilių klubas (LAK).

Trys tokie raliai surengti prieškario Lietuvoje, o šaliai netekus nepriklausomybės, nutrūko ir LAK veikla. Ją atgaivinus 1996 m., prabėgus lygiai 65-eriems nuo pirmųjų tokių lenktynių starto, vėl pradėti rengti ir garsieji raliai „Aplink Lietuvą“.

90-čio sukaktis gaubia ir patį „Aplink Lietuvą“ ralį, kurio ištakos siekia 1931 m., kai liepos 24 d. 14 automobilių ir 12 motociklų kolona pradėjo pirmąsias maratonines lenktynes aplink Lietuvą. Neatsitiktinai šią datą LASF laiko oficialia automobilių sporto šalyje pradžia.

„Tai iš tiesų neeilinės sukaktys, kurias tiek ralio organizatoriams, tiek patiems jo dalyviams, tiek ir automobilių sporto gerbėjams norisi paminėti kuo prasmingiau, – sako pagrindinis renginio organizatorius, LAK prezidentas Rolandas Dovidaitis. – Džiugu, kad tą supranta ir mus visapusiškai palaiko miestų ir rajonų, kurių keliais drieksis ralio maršrutai, vadovai“.

Tikimasi, kad viena tokių švenčių taps ir pirmosios lenktynių dienos, rugpjūčio 27-osios, greitojo slalomo varžybos tradicinėje sportininkų susitikimų vietoje Druskininkuose – kurorto Gardino gatvėje, kur pirmasis automobilis startuos 15.30 val.

Šių varžybų nugalėtojas išsiveš savivaldybės mero Ričardo Malinausko taurę.

„Džiugu, kad meras R. Malinauskas, ne vienerius metus pats atidavęs automobilių sportui, iš pusės žodžio supranta mūsų rūpesčius ir lūkesčius ir niekada neatsisako padėti, – pažymi R. Dovidaitis. – Todėl ralių „Aplink Lietuvą“ etapinės varžybos čia visada vyksta sklandžiai, o jomis džiaugiasi ne tik sportininkai, bet ir žiūrovai“.

Iš Druskininkų sportininkai skubės į Veisiejus, kur jų lauks lenktynės autodrome.

Šiemetinio, jubiliejinio ralio „Aplink Lietuvą“ maršrutai nusidrieks daugiau nei 1100 km.

Ralis prasidės Kaune, Rotušės aikštėje, rugpjūčio 27 d. 9.30 val., o finišuos jis sekmadienį, rugpjūčio 29 d., 15 val. Vilniuje, S. Daukanto aikštėje. 

Juozas Mažeikis, ralio „Aplink Lietuvą“ spaudos centro vadovas