Druskininkuose šilumos kaina kovą – viena mažiausių Lietuvoje

Kovo mėnesio šilumos kaina Druskininkuose, Viečiūnuose ir Leipalingyje  sumažėjo iki 7,51 ct/kWh. Tai yra viena iš mažiausių šilumos kainų Lietuvoje.

Druskininkų kaimynystėje esančių Lazdijų gyventojai moka dvigubai daugiau – 14, 2 ct/kWh, o didžiausia kaina yra Panevėžio rajone – 15,12 ct/kWh.

Lyginant su vasario mėnesiu, druskininkiečiams paslaugos kaina sumažėjo beveik penktadaliu. Tai mažiausia šilumos kaina šį 2022-2023 m. šildymo laikotarpį.

Pasak Druskininkų savivaldybės mero R. Malinausko, Druskininkuose šilumos kainos praktiškai atsistatė į praėjusių metų lygį.

„Trumpai paaiškinsiu, kas lemia šilumos kainą. Ji susideda iš pastoviosios ir kintamosios dalių. Pastovioji dalis – tai nusidėvėjimo, remonto ir kiti kaštai. Kintamoji dalis – dujų, biokuro, elektros ir kitos sąnaudos, reikalingos pagaminti ir perduoti šilumą. Mūsų priimti sprendimai ir investicijos į biokurą davė apčiuopiamų rezultatų vartotojams. Kadangi žiemos temperatūra išsilaikė be didelių svyravimų, mums neprireikė nuo biokuro pereiti prie brangių dujų, reikalingų kaip papildomo kuro, kai temperatūra nukrinta žemiau 5 laipsnių šalčio. O atpigusi elektra ir biokuras nulėmė kainų mažėjimą. Džiaugiuosi, kad šilumos tiekėjas Druskininkuose deda visas pastangas, kad užtikrintų kokybiškas paslaugas už mažiausią, kiek tai įmanoma, kainą“, – sakė meras R. Malinauskas.

Merui pritarė ir UAB „Litesko“ filialo „Druskininkų šiluma“ direktorius Vygintas Mikaila. Pasak jo, tokį rezultatą pavyko pasiekti dėl savalaikių investicijų į miesto šilumos tinklų infrastruktūrą, efektyvaus valdymo bei laiku reaguojant ir į kuro kainų svyravimus biržose.