5 faktai kodėl verta rinktis „Aviva Lietuva“ II pakopos pensijų fondus

Šiuo metu bendras Lietuvos II pakopos pensijų fonduose sukauptas turtas yra išaugęs iki daugiau nei 3,3 mlrd. eurų. Vis dėlto, nepaisant gerų II pakopos pensijų fondų rezultatų, neretas vis dar dvejoja, ar apsimoka savarankiškai kaupti pensijai. Tačiau bet kokius II pensijų pakopos mitus paneigia ir asmeninio kaupimo pensijai svarbą akcentuoja „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė Asta Grabinskė.

Asmeninio kaupimo pensijai svarbą akcentuoja „Aviva Lietuva“ generalinė direktorė A. Grabinskė

Vien valstybės mokamos pensijos man neužteks

Šiuo metu vidutinė senatvės pensija yra 344 eurai. Dalis pensininkų gauna ir didesnes pensijas, bet yra ir tokių, kurie turi pragyventi iš gerokai mažesnių sumų. Prognozuojama, kad 2050 metais, po 30 metų, valstybės mokama pensija sudarys vos ketvirtadalį buvusio atlyginimo. Daug tai ar mažai? Tikrai nedaug.

Žmonės rūpinasi savo ateitimi ir kaupia II pakopoje

Savo pensijai II pakopoje šiuo metu kaupia apie 1,3 mln. šalies gyventojų, arba 90 proc. visų Lietuvos dirbančiųjų. Lietuvos investicinių ir pensijų fondų asociacijos duomenimis, beveik 80 proc. naujai kaupiančiųjų yra žmonės iki 40 metų amžiaus. Daugėja ir žmonių, nusprendusių kaupti maksimaliai – prašymus pasididinti kaupimą nuo 1,8 proc. iki 3 proc. pateikė beveik 50 tūkst. žmonių. Kaupimą nutraukė ir su sukauptu asmeniniu turtu į „Sodrą“ grįžo mažiau nei 1 proc. (11,8 tūkst.) II pakopos dalyvių. Nesunku pastebėti, kad savarankiškas kaupimas pensijai II pakopoje ir toliau išlieka patraukliu. „Aviva Lietuva“ pensijų fonduose savo pensijai kaupia jau 228 tūkst. Lietuvos žmonių.

Apie pensiją galvoti reikia jau dabar

Vienas populiarių mitų, kuriuo tiki nekaupiantieji II pakopoje, yra tas, kad pensija ateis dar negreitai, ir nėra čia ko rūpintis ja iš anksto. Puiku, jeigu jums kažkada atiteks didelis palikimas, kurį paliko niekad nematytas dėdė iš JAV ar gausite nuompinigius iš nuomojamo buto. Tačiau ne visiems taip susiklosto gyvenime. Kaupimas II pensijų pakopoje – paprasčiausias būdas nedidelėmis įmokomis per ilgą laikotarpį užsitikrinti apie 20 proc. priedą prie būsimos pensijos. Ypač, kai vidutinė senatvės pensija yra vos daugiau nei 340 eurų. Finansiniai sprendimai dažnai yra reikalaujantys ne tik daug atsakomybės, bet ir specifinių žinių. Šiuos sprendimus geriau patikėti finansų srities profesionalams, pavyzdžiui, „Aviva Lietuva“ finansų konsultantams, kurie nuolat tobulinasi mokymuose, gilinasi į asmeninių finansų valdymo subtilybes ir domisi finansų rinkų naujienomis.

Pensijų fonduose kaupiami pinigai uždirba

Didžiausias pinigų priešas – infliacija, tad sveikintas noras įdarbinti pinigus, kad uždarbis ne tik viršytų infliacijos lygį, bet dar ir uždirbtų apčiuopiamą grąžą. Per beveik 15 metų, kiek Lietuvoje veikia II pakopos pensijų sistema, pensijų fondai kasmet vidutiniškai uždirbo po 4,2 proc. – vidutinė metinė infliacija per visą laikotarpį buvo mažesnė nei 3 proc. Vadinasi, fondų uždarbis viršijo infliaciją, o sukauptas turtas ne tik nenuvertėjo, bet dar ir uždirbo realią grąžą. Visi „Aviva Lietuva“ pensijų fondai 5 metų laikotarpiu aplenkė savo lyginamuosius indeksus, o konservatyvios investavimo strategijos pensijų fondas „Europensija“, vertinant 2018 m. investavimo rezultatus, buvo geriausias II pakopos pensijų fondas tarp visų veikiančių Lietuvoje. 

„Atlyginimas, palyginus su 2018 m., nebemažėja“

Kodėl mes nusprendžiame taupyti? Ruošiamės „juodai dienai“, taupome kelionei, brangesniam pirkiniui, ir taupome atsidėdami dalį pinigų nuo savo atlyginimo. Tai yra normalu ir puikiai suprantama. Tačiau kodėl tai neatrodo normalu kalbant apie savo pensiją? Mes skiriame dalį savo sunkiai uždirbto atlyginimo tam, kad senatvėje turėtume pakankamai pinigų, kai jau nebegalėsime (ar nebenorėsime) dirbti. Čia į pagalbą ateina valstybė – jos mokama paskata kompensuos dalį jūsų įmokos į II pakopos pensijų fondą, o kaupiant maksimaliai galite gauti beveik 200 eurų per metus paskatą. Be to, jeigu iki šiol jūs papildomai kaupėte savo pensijai, dėl dalyvavimo II pensijų pakopoje jūsų atlyginimas šiais metais, lyginant su 2018 m., nesumažėja.

„Naivu tikėtis, kad senatvėje oriai gyvensime tik iš socialinio draudimo gaunamų pajamų – tuo labiau, kai kone kasmet vis ilgėja tikėtina gyvenimo trukmė, o darbingo amžiaus žmonių skaičius mažėja. Patrauklių galimybių papildomai prisidėti prie savo pensijos yra pakankamai – geriausiai savo finansine ateitimi pasirūpinsime tik patys“, – teigia A. Grabinskė.

„Aviva Lietuva“ pensijų fondais pasitiki daugiau nei 200 tūkst. žmonių“

„Aviva Lietuva“ yra tvirtą tarptautinį užnugarį turinti, didžiausia tarp bankų grupei nepriklausančių įmonių ir tarp trijų didžiausių pensijų kaupimo bendrovių Lietuvoje pagal pensijų fondų dalyvių skaičių bei valdomą pensijų turtą. Nuo veiklos pradžios „Aviva Lietuva“ pensijų fondų klientams ir paveldėtojams išmokėjo beveik 30 mln. eurų. „Aviva Lietuva“ pensijų fonduose savo pensijai kaupia jau 228 tūkst. Lietuvos žmonių.“

Jeigu norite gauti konsultaciją kaupimo II pakopos pensijų fonduose, gyvybės draudimo ar  kitais finansų valdymo klausimais, kreipkitės į „Aviva Lietuva“ atstovus jūsų mieste: Druskininkų biuras, Liepų g. 2A, 66102, Druskininkai; tel. Nr. (8 313) 52460.

Užsakymo Nr. MDR-208-01