Trys savaitės – japonišku ritmu
Šių mokslo metų pradžia „Atgimimo“ mokyklos japonų kalbos ir kultūros klubui „Sakuros žiedas Druskininkuose“ buvo ypač „derlinga“ – trys svarbūs renginiai vos per tris savaites.
Paskutinėmis atostogų dienomis jau trečią kartą mus aplankė draugai iš Japonijos Kanagavos prefektūros Shonan Gakuen mokyklos. Šios mokyklos istorijos mokytojas K. Yoshikawa kasmet suburia istorijos entuziastų grupelę, besidominčią II-ojo Pasaulinio karo istorija. Jie aplanko pasirinktus Lietuvos ir Lenkijos miestus. Šį kartą atvyko labai gausi, 16-os narių grupė. Tolimieji svečiai apsistojo mūsų moksleivių šeimose. Tradiciškai viešnagę pradėjome jaukiuose Aušros ir Tauro Česnulevičių namuose. Svečius supažindinome su įžymiausiomis Druskininkų vietomis, lankėmės Antano Česnulio sodyboje. Istorines žinias japonai pagilino lankydamiesi Grūto parke. Vyriška kompanija nulėmė, kad vieną dieną skyrėme sportui – organizavome krepšinio, mini golfo ir futbolo varžybas, pramogavome Vandens ir One nuotykių parkuose. Kelios dienos prabėgo labai greitai. Atsisveikindami jau tarėmės ne tik dėl kitų metų jų vizito, bet ir dėl galimybės mūsų mokinių grupelei apsilankyti Japonijoje ir Shonan Gakuen mokykloje.
„Atgimimo“ mokyklos japonų kalbos ir kultūros klubo nariai bei vadovė R. Kvaraciejūtė su Gifu prefektūros vicegubernatoriumi Takaya
Kishi (kairėje) ir Japonijos ambasadoriumi Toyoei Shigeeda /Asmeninio archyvo nuotrauka
Nuoširdžiai dėkoju japonus priėmusioms šeimoms, kurios labai stengėsi, kad svečiai išsivežtų kuo geresnius įspūdžius apie mūsų šalį, miestą ir žmones. Taip pat tariame ačiū Grūto parko direktoriui Viliumui Malinauskui, „Druskos studijos“ vadovams A. ir T. Česnulevičiams, A. Česnuliui, Vandens parko ir One parko administracijai už pagalbą priimant svečius.
Mokslo metus pradėjome „Burbulų fiesta“ kartu su 9 Wasedos universiteto Tokijuje studentais. Šio universiteto Chune Sugiharos klubo nariai – seni bičiuliai, aplankantys mūsų moksleivius kiekvienais mokslo metais. Studentai penktokams suorganizavo kaligrafijos, origami ir japonų kalbos pradžiamokslio dirbtuvėles. Kadangi pagrindinė mokslo metų pradžios tema buvo „Kelias į mokyklą“, penktokai japoniškais hieroglifais taip pat rašė šią frazę. Kelio temą tęsėme su japonų klubo nariais dalyvaudami arbatos ceremonijoje, mat japoniškai sado reiškia „arbatos kelias“. Nors dauguma jau buvo ragavę japoniškos arbatos, visi pirmą kartą iš arti pamatė, koks susikaupimas reikalingas, norint tinkamai paruošti ceremoninę arbatą, geriamą tik ypatingomis progomis. Susikaupimo valandėlę lydėjo labai smagi „Burbulų fiesta“. Visiems buvo smagu pasivaržyti, kuriam pavyks išpūsti patį didžiausią burbulą.
Druskininkietės, „Atgimimo“ mokyklos japonų kalbos ir kultūros klubo „Sakuros žiedas Druskininkuose“ narės su kabuki teatro aktoriais. Gruodžio 8 dieną jos pakviestos į Japonijos imperatoriaus gimtadienio šventę Vilniuje, kur giedos Lietuvos ir Japonijos himnus /Asmeninio archyvo nuotrauka
Rugsėjį užbaigėme ekskursija į Vilniaus „Litexpo“ parodų rūmuose vykusį renginį „NowJapan“. Tai festivalis, puikiai suderinantis tradicinės ir moderniosios Japonijos kultūros pristatymą. Norintieji geriau pažinti japoniškas tradicijas, galėjo dalyvauti kaligrafijos, ikebanos, haiku kūrimo, kimono rengimo dirbtuvėse bei pamatyti kabuki spektaklį. Besidomintieji šiuolaikine Japonija, pasinėrė į animacijos, mangos komiksų, robotikos, Cosplay renginius. Mes vykome, sulaukę ypatingo Japonijos ambasados Lietuvoje kvietimo. Birželio pradžioje kartu su merginų ansambliu, vadovaujamu mokytojos Ronatos Balkaitienės, viešint ambasadoje, ambasadorių Toyoei Shigeeda sužavėjo merginų japonų kalba atliekamos dainos. Būtent tada ir gavome kvietimą ne tik dalyvauti festivalyje, bet ir padainuoti atidarymo ceremonijoje. Džiugu, kad ir šį kartą merginos pasirodė puikiai – gruodžio 8 dieną jos pakviestos į Japonijos imperatoriaus gimtadienio šventę Vilniuje, kur giedos Lietuvos ir Japonijos himnus.
Rovena Kvaraciejūtė
„Atgimimo“ mokyklos Japonų kalbos ir kultūros klubo vadovė