Švietimo bendruomenė TŪM projektą užbaigė bendrakūros sesijoje
Bendrakūros sesija subūrė Druskininkų „Tūkstantmečio mokyklų“ (TŪM) programos dalyvius – švietimo įstaigų vadovus, mokytojus, partnerius. Druskininkų savivaldybės vicemerė Diana Brown pasidžiaugė „Tūkstantmečio mokyklų“ projekto rezultatais ir padėkojo visiems, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo.

Dr. A. M. Juozaitis pakvietė permąstyti tinklaveikos prasmę, jos poveikį ugdymui, kalbėjo apie atsakomybes ir darbų tęstinumą savivaldybėje
„Šis projektas padėjo sustiprėti visai mūsų švietimo bendruomenei. Buvo labai intensyvus etapas – per palyginti trumpą laiką teko organizuoti mokyklų remontų, įrangos įsigijimo, mokymų ir renginių organizavimo darbus. Buvo visko – daug džiaugsmo dėl to, ką pavyko sukurti, iššūkių, nuovargio, nesėkmių, iš kurių pasimokėme, bet svarbiausia – daug augimo. Atsiskleidė, sustiprėjo ir augo mokytojai, pasikeitė ir mokyklų aplinka, šiuos pokyčius palankiai priėmė mokiniai. Rezultatai džiugina: įrengtos modernios laboratorijos, atnaujintos bibliotekos, aktų salės, valgyklos, mokytojų kambariai, įsigytos šiuolaikinės ugdymo priemonės, įgyvendinta daug integruotų projektų, mokytojai dalyvavo mokymuose, stažuotėse. Projekto metu ypač suaktyvėjo pamokos įvairiose laboratorijose, kitose edukacinėse erdvėse, atsirado nemažai bendrų iniciatyvų tarp skirtingų mokyklų. Esu labai dėkinga mokyklų vadovams ir mokytojams, kurie ieško būdų, kaip ugdymo procesą padaryti įtraukiančiu, atsižvelgia į skirtingus mokinių poreikius. Suprantu, kad projektų įgyvendinimas mokyklose sukelia nemažai iššūkių, bet tai yra galimybė realizuoti norimas idėjas, gaunant joms finansavimą“, – sakė vicemerė D. Brown.

Dalyviai, dirbdami grupėse, dalijosi TŪM patirtimis, aptarė rezultatus, reflektavo darbus ir planavo ateitį
Renginio dalyviai aktyviai dalijosi patirtimi, įgyvendinant TŪM programą, aptarė pasiektus rezultatus, apibendrino nuveiktus darbus ir ateities planus, kūrybinėse veiklose simboliškai įprasmino bendrą nueitą kelią. Baigiamajame renginyje jie pagilino žinias bei diskutavo apie šiuolaikinio ugdymo kryptis, vertybes ir bendradarbiavimo galimybes.
Renginyje dalyvavęs dr. Aurimas Marijus Juozaitis savo pranešimuose pakvietė permąstyti tinklaveikos prasmę, aptarė jos poveikį ugdymo kokybei bei diskutavo apie darbų tęstinumą, atsakomybes ir asmeninius įsipareigojimus šiuolaikiško ugdymo proceso plėtrai savivaldybėje.

„Saulės“ pagrindinės mokyklos dailės mokytoja G. Sutkienė ir „Atgimimo“ mokyklos informatikos ir anglų kalbos mokytoja V. Remenčienė
Nors „Tūkstantmečio mokyklų“ programa baigiasi, pradėti darbai bus tęsiami. Kaip renginio metu akcentavo vicemerė D. Brown, artimiausiu metu bus siekiama įtvirtinti pasiteisinusias praktikas ir dar labiau sustiprinti mokytojų bendradarbiavimą bei dalijimąsi patirtimi. Tinklaveika išliks vienu iš prioritetinių veiklos modelių – planuojama nuosekliai organizuoti bendras metodines dienas, laboratorines bei projektines veiklas.
Bus siekiama, kad ugdymas mokyklose būtų įvairiapusis, kūrybiškas ir grindžiamas praktine patirtimi, o pamokos – integruotos, prasmingos ir aktualios mokiniui.

Veiklose dalyvavo ir mokiniai, viena iš jų – Viečiūnų progimnazijos mokinė G. Stadalnykaitė (centre)
„Mums svarbu, kad tai nebūtų vienkartinis projektas – norime, kad TŪM taptų ilgalaike Druskininkų švietimo strategijos kryptimi. Jau dabar matome pirmuosius pokyčių rezultatus – augantį bendradarbiavimą tarp mokyklų, glaudesnius bendruomeninius ryšius, didesnį mokinių įsitraukimą ir pasididžiavimą savo mokykla. Tikiu, kad šis augimas tęsis“, – sakė Švietimo skyriaus vedėja Jurgita Naruckienė.

Savo įžvalgomis pasidalijo „Saulės“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja I. Savulionienė / Edgaro Tamkevičiaus nuotraukos