Vandens parke – žinomo Gardino žurnalisto A. Losminskio fotografijų paroda „Mano Žemės širdis“

Ar kada nors iš paukščio skrydžio aukščio matėte, kaip kruopščiai dirbama derlinga Baltarusijos žemė? Kokie įdomūs miškų kontūrai, kokie įspūdingi yra ežerai ir upės? Visa tai bus galima pamatyti centro AQUA erdvėse atidaromoje žinomo Gardino žurnalisto A. Losminskio fotografijų parodoje „Mano Žemės širdis“.

 

Kiekvienoje parodoje eksponuojamoje nuotraukoje perteikta savita kompozicija ir nuotaika. Darnus santykis su gamta suteikia jam galimybę įamžinti nuostabius peizažus.

Darbuose juntama baltarusių šventovių architektūros, Gardino pilių romantika.

Aleksandras Losminskis fotografavo ne dabar visiems įprastu dronu, jis daugiau nei 20 kartų pakilo į dangų lėktuvu AN-2. Todėl jis pirmiausia savo akimis pamatė nuostabius miesto ir vietinės gamtos siluetus, žalumoje skęstantį vaizdingą Nemuną įamžino gamtos harmoniją ir poetiškai perteikė ją savo nuotraukose.

Tautiečių ir tarptautinis pripažinimas suteikia naujų idėjų, jėgų ir gyvybiškos energijos naujiems kūrybiniams projektams. „Aš esu įsimylėjęs šią žemę, todėl aš ją populiarinu parodose ir nuotraukų albumuose, kad kuo daugiau žmonių iš skirtingų šalių per fotografiją galėtų pamilti Baltarusiją ir mano mylimą Gardino žemę, gal net taptų draugais, – sako Aleksandras. – Šia paroda autorius siekia atkreipti dėmesį į Gardino miestą ir regioną, jų unikalų grožį ir patrauklumą. Čia galima daug ką pamatyti ir grožėtis.“

Paroda yra rengiama, remiant Baltarusijos Respublikos ambasadai Lietuvoje. Praėjusiais metais ji buvo sėkmingai eksponuota Lenkijoje, Prancūzijos sostinėje  Paryžiuje ir Rusijos sostinėje Maskvoje.

Druskininkus, kaimyninį miestą, kaip ir Gardinas esantį ant Nemuno krantų, A. Losminskis myli nuo pat vaikystės. Todėl būtent Druskininkai taps pirmuoju Lietuvos miestu, kuriame jis parodys savo fotografijų parodą draugams ir kaimynams. Tada šie darbai pradės kelionę per Lietuvą.

 

„Mano Druskininkai“ Informacija