Diskutuota apie pučiamųjų orkestro veiklos perspektyvas

Praėjusį ketvirtadienį Druskininkų savivaldybėje susitikę M. K. Čiurlionio meno mokyklos vadovai, Druskininkų savivaldybės atstovai ir muzikos studijos „Mikutis“ vadovas aptarė sujungto Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos ir muzikos studijos „Mikutis“ pučiamųjų orkestro veiklos aktualijas, bendradarbiavimo ir finansavimo galimybes.

Posėdyje aptartos orkestro veiklos gairės, tikslai, problemos ir jų sprendimo būdai/Simonos Dailydaitės nuotrauka

 

Sunku ir patikėti, kad prieš 65-erius metus Druskininkuose veikęs profesionalus koncertinis pučiamųjų orkestras, surengęs koncertą net tuometėje Valstybinėje filharmonijoje, daręs įrašus televizijos ir radijo garso įrašų studijoje, savo veiklą greitai nutraukė. Tik po 30-ies metų atsirado galimybė orkestrą burti iš naujo.

Posėdyje aptartos orkestro veiklos gairės, tikslai, problemos ir jų sprendimo būdai. Muzikos studijos „Mikutis“ ir pučiamųjų orkestro vadovas Juozas Mikolainis išsakė savo pastebėjimus ir norus dėl muzikuojančių jaunuolių finansavimo galimybių.

M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorė Ona Olšauskienė atviros diskusijos metu pasiūlė, kaip būtų galima išspręsti pamokų, patalpų vietų klausimus, pasiūlė daiktų sandėliavimo erdves, pažadėjo visokeriopą pagalbą ir paramą. Posėdyje dalyvavęs Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius pasidžiaugė muzikuojančiu veikliu jaunimu, vadovo nuopelnais, nuolatiniu Druskininkų kurorto vardo garsinimu, organizuotumu, dalyvavimu įvairiuose konkursuose, orkestro pasirodymais Druskininkų erdvėse, miesto šventėse. Aptarus turimų instrumentų, rūbų, inventoriaus būklę, transporto, darbinių veiklų klausimus, sudarytas veiklos planas, kaip tikslingai bendradarbiauti tiek šiuo metu, tiek ateityje.

 

Parengta pagal Druskininkų  savivaldybės informaciją