Druskininkietis Povilas Lapinskas – antrus metus iš eilės tapo Europos atvirojo linijinių šokių čempionato nugalėtojas

Druskininkuose dar nebuvo spėję nuaidėti tarptautinio šokių festivalio „Druskininkai šokio ritmu“ garsai, o šio renginio organizatorius, šokių studijos „Dosado“ vadovas Povilas Lapinskas jau skubėjo į Vokietijos Kalkar mieste surengtą Europos atvirojo linijinių šokių čempionatą („European Open Championships 2025“), kuriame jėgas išmėgino pajėgiausi žemyno linijinių šokių šokėjai. Iš šio prestižinio čempionato Povilas sugrįžo, iškovojęs pirmąją vietą „Solo line dance Male Open Advanced“ kategorijoje ir pelnęs 9-ąjį „SuperStar“ lygio tašką.

Iš Vokietijos Kalkar mieste surengto Europos atvirojo linijinių šokių prestižinio čempionato P. Lapinskas sugrįžo, iškovojęs pirmąją vietą „Solo line dance Male Open Advanced“ kategorijoje ir pelnęs 9 „SuperStar“ lygio tašką / Asmeninio archyvo nuotraukos

– Kodėl nusprendėte dalyvauti Europos linijinių šokių čempionate antrą kartą?

– Norėjau patikrinti savo pažangą. Pirmasis čempionatas buvo didžiulė patirtis, kuri leido man įvertinti savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Dalyvaudamas antrą kartą, norėjau pamatyti, kiek patobulėjau techniškai ir emociškai. Šokis man – daugiau nei sportas ar konkursas. Tai būdas save išreikšti, o dalyvavimas čempionate – tai galimybė būti scenoje, dalintis savo kūryba su publika ir teisėjais.

Didžiuojuosi, galėdamas vėl atstovauti Druskininkams ir savo šaliai tokiame prestižiniame renginyje, o šįkart – dar ir kaip Druskininkų – Lietuvos kultūros sostinės – ambasadorius.

Norėjau mesti sau iššūkį, peržengti savo komforto zonos ribas ir augti, kaip šokėjas bei asmenybė. Dalyvavimas čempionate antrą kartą įrodė, kad nebijau sunkumų. Smagu turėti tokią žmonių palaikymo komandą iš Druskininkų, Lietuvos bei viso šokių pasaulio mėgėjų.

– Kokios perspektyvos atsiveria šio čempionato nugalėtojams?

– Nugalėjimas Europos čempionate suteikia didelį prestižą ir pripažinimą linijinių šokių bendruomenėje, tai gali padėti tolesnei karjerai. Čempionato nugalėtojai gali sulaukti pasiūlymų dalyvauti tarptautiniuose renginiuose, šokių mokymuose, seminaruose bei kituose prestižiniuose konkursuose. Tai gali atverti duris į profesionalias šokių trupes ar pasirodymus. Nugalėtojai gali tapti geidžiamais šokių treneriais ir instruktoriais, mokyti kitus šokėjus ir rengti savo seminarus bei stovyklas.

Europos čempionato nugalėtojai gauna galimybę dalyvauti Pasaulio čempionatuose, kuriuose jie gali varžytis su geriausiais šokėjais iš viso pasaulio. Dalyvavimas ir pergalė čempionate padeda šokėjams tobulėti, įgyti daugiau patirties ir pasitikėjimo savimi. Tai svarbu jų asmeniniam ir profesiniam gyvenimui.

Iš Vokietijos Kalkar mieste surengto Europos atvirojo linijinių šokių prestižinio čempionato P. Lapinskas sugrįžo, iškovojęs pirmąją vietą „Solo line dance Male Open Advanced“ kategorijoje ir pelnęs 9 „SuperStar“ lygio tašką / Asmeninio archyvo nuotraukos

– Kas buvo sunkiausia ir kas labiausiai įsiminė?

– Dalyvavimas Europos šokių čempionate pareikalauja daug fizinės ištvermės ir pasiruošimo, intensyvių repeticijų, laiko planavimo, psichologinio pasiruošimo, savikritikos ir nuolatinio tobulėjimo. Reikia surasti laiko tarp darbo, festivalių, kuriuose dalyvaujame kartu su mano vadovaujama šokių studija „Dosado“, ir tiksliai paskirstyti savo jėgas, įvertinti kūno galimybes – kad būtų išlaikytas balansas tarp darbo ir poilsio. Nepaisant šių sunkumų, dalyvavimas tokiame čempionate yra vertingas ir prasmingas, jis suteikė daug asmeninio ir profesinio augimo galimybių.

Užlipus ant šokių parketo, kyla stiprios emocijos ir užlieja adrenalino pliūpsnis, kuris išlieka atmintyje ilgą laiką. Begalinis žiūrovų palaikymas, ovacijos ir entuziazmas suteikė motyvacijos ir džiaugsmo. Dalyvavimas čempionate sukuria stiprų bendrystės jausmą tarp dalyvių. Nauji draugai, bendraminčiai ir bendra patirtis su kitais šokėjais palieka ilgalaikį įspūdį. Profesionalių teisėjų komentarai ir vertinimai labai įsimintini. Ir, aišku, laimėjimas, apdovanojimai už geriausius pasirodymus yra vieni iš įsimintiniausių momentų, išliekančių visam gyvenimui. Tai – sunkaus darbo ir atsidavimo rezultatas.

– Su kokio pajėgumo varžovais teko susirungti? Kas vertino pasirodymus?

– Europos čempionatuose dažnai dalyvauja geriausi šokėjai iš viso žemyno, todėl varžybos būna labai konkurencingos. Dalyviai turi pademonstruoti aukščiausią lygį, kad galėtų laimėti prieš kitus talentingus šokėjus. Į šias varžybas atvyko tikrai stiprus varžovas iš Prancūzijos, su juo mes varžėmės dėl Europos čempiono vardo!

Linijinių šokių varžybose pasirodymus paprastai vertina teisėjų komisija, sudaryta iš patyrusių ir kvalifikuotų ekspertų. Teisėjai dažnai būna patys buvę profesionalūs šokėjai, treneriai arba choreografai, turintys gilių žinių ir patirties linijinių šokių srityje.

Vertinimo kriterijai gali apimti įvairius aspektus. Techninis atlikimas – vertinamas tikslumas, šokio žingsnių teisingumas, laikysena, koordinacija ir ritmas. Choreografija – kiek kūrybinga, originali ir sudėtinga yra šokio programa. Muzikalumas – kaip gerai šokėjas interpretuoja ir suderina judesius su muzika. Artistiškumas – emocinis išraiškingumas, artistinis požiūris ir gebėjimas įtraukti žiūrovus. Bendras įspūdis – pasirodymo vientisumas, kostiumų pasirinkimas ir sceninis pateikimas.

Teisėjai naudoja šiuos kriterijus, norėdami objektyviai įvertinti kiekvieno dalyvio pasirodymą ir paskirti balus. Galiausiai balai yra susumuojami, siekiant nustatyti nugalėtojus ir prizininkus. Tokia vertinimo sistema užtikrina, kad geriausi šokėjai būtų apdovanoti už jų techninius ir artistinius gebėjimus.

– Ką Jums reiškia būti pastarojo čempionato nugalėtoju?

– Dalyvavimas tokiame čempionate yra didelis pasiekimas ir garbė, nes tai – ne tik asmeninis laimėjimas, bet ir galimybė reprezentuoti savo šalį tarptautinėje scenoje. Nugalėjimas Europos čempionate suteikia didelį prestižą ir pripažinimą šokių bendruomenėje.

– Kokie festivaliai artimiausiuose planuose?

– Planuose yra tarptautinės varžybos, kurios vyks Olandijoje, Dubline ir Druskininkuose. Po jų ir rezultatų sumos, jei viskas pavyks, planuoju dalyvauti Pasaulio čempionate Amerikoje.

Parengė Laima Rekevičienė