Įkvepianti švietimo lyderių konferencija: mokymasis, bendradarbystė ir poilsis Druskininkuose

Balandžio 23–24 dienomis Druskininkai tapo žinių ir bendrystės centru – čia pirmą kartą surengta švietimo lyderių konferencija „KASDIENĖ PRASMĖ, VEDANTI Į POKYTĮ“, kuri subūrė vadovus, pedagogus ir ugdymo bendruomenių atstovus iš visos Lietuvos.

Renginį organizavo Druskininkų savivaldybė kartu su Druskininkų švietimo centru, turėdami aiškią viziją – pasiūlyti ne eilinį seminarą, bet visapusiškai įkvepiančią, gydančią ir jėgas grąžinančią patirtį. Šis pasirinkimas neatsitiktinis. Juk Druskininkai – kurortas, garsėjantis savo gamtos grožiu, ramybe ir sveikatinimo galimybėmis – tapo puikia erdve prasmingam ugdymo lyderių susitikimui. Čia dalyviai galėjo ne tik gilintis į ugdymo aktualijas, bet ir pasisemti vidinės stiprybės, įkvėpimo bei atsitraukti nuo kasdienės rutinos.

„Smagu, kad Druskininkų švietimo centras pristatė naują programą, skirtą profesiniam tobulėjimui, kurioje puikiai dera profesionalių lektorių seminarai, fizinės ir emocinės sveikatos stiprinimo veiklos, meninė terapija. Po šio renginio galime džiaugtis iš dalyvių gautu puikiu grįžtamuoju ryšiu – visų įspūdžiai kuo geriausi. Metų pradžioje kartu su komanda išgryninome Švietimo centro viziją – jis turi tapti vieta, kurioje žinios tampa įkvėpimu. Siekiame, kad žmonės, atvykę į Druskininkus, ne tik įkvėptų šviežio ir gaivaus oro, bet ir pasimėgautų sveikatos stiprinimo bei išskirtinėmis kultūrinėmis paslaugomis“, įspūdžiais dalijosi Druskininkų savivaldybės vicemerė Diana Brown.

Druskininkai – ne tik kurortas su ilgametėmis sveikatinimo tradicijomis, bet ir erdvė sustojimui, apmąstymams ir atsinaujinimui. Konferencijos organizatoriai siekė, kad dalyviai įgytų ne tik naujų profesinių žinių, bet ir atgautų emocinę pusiausvyrą, sustiprintų fizinį atsparumą, pasinaudotų gydomosiomis procedūromis ir ramybės kupina gamtos aplinka. Tai buvo kvietimas pabėgti nuo kasdienio tempo ir triukšmo – tam, kad sugrįžus, būtų galima kurti pokytį iš naujo, tvirtesnio pagrindo.

Svarbiausiais pranešimais dalijosi žinomi švietimo ir vadybos ekspertai – S. Jovaišas ir dr. Aurimas M. Juozaitis. S. Jovaišos įžvalgos apie tai, kaip išlikti efektyviu vadovu ir rasti pusiausvyrą tarp veiklos ir poilsio, palietė daugelio dalyvių kasdienybę. Pasak Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorės Onos Olšauskienės, Sauliaus Jovaišo pranešimas priminė, kaip svarbu sąmoningai valdyti laiką, skirti dėmesio ne tik darbų kiekiui, bet ir jų prasmei, bei pasirūpinti savo emocine sveikata, kad galėtume efektyviai įkvėpti kitus.

A. M. Juozaitis kvietė susimąstyti apie šiuolaikinio žmogaus santykį su pasiekimais, nuovargiu, tylos būtinybe ir asmeniniu autoritetu. Jo pranešime tilpo ne tik filosofinės įžvalgos, bet ir praktiniai patarimai, kaip „pasiekimų visuomenėje“ išsaugoti vidinį stuburą.

 „A.M.Juozaitis paskatino dar kartą susimąstyti, kaip išlaikyti vidinę pusiausvyrą, neužgožti savęs perdegimu ir būti jautriems kolegų bei bendruomenės emocinei būklei“, – teigė O. Olšauskienė.

Konferencijos programa buvo išskirtinai įvairiapusė – nuo šiuolaikinės lyderystės teorijų iki patyriminio mokymosi meno terapijose, STEAM laboratorijose ir pažintinėse veiklose. Ypatingo dalyvių susidomėjimo sulaukė „Art for Health“ kūrybinės dirbtuvės, kuriose per meną, judesį ir kūrybą buvo ieškoma vidinės tylos ir stiprybės. Užsiėmimų metu vyravo neformalus, atviras santykis su savimi ir kitais – tai buvo tarsi tylus priminimas, kad lyderis pirmiausia yra žmogus.

Ne mažiau įkvepianti buvo pažintis su Druskininkų „Saulės“ pagrindine ir „Atgimimo“ mokyklomis, kuriose dalyviai susipažino su veikiančiomis STEAM laboratorijomis (foto ir video, muzikos, keramikos, grafinio dizaino), patyriminio ugdymo praktikomis bei kūrybiškai įgalintomis mokyklos erdvėmis.

Dviejų dienų patirtis Druskininkuose tapo ne tik žinių ir patirties mainų, bet ir emocinio atsinaujinimo erdve. Tai buvo ne tik konferencija, bet ir asmeninė kelionė – į save, į kitą, į bendrą švietimo viziją. Ir šis kelias, regis, tik prasideda – su naujomis idėjomis, su tikromis jungtimis, su drąsa kurti pokytį kasdien. Tik sustoję, atsikvėpę ir pasisėmę stiprybės galime kurti tvarius pokyčius. Tai buvo kvietimas sulėtinti žingsnį, kad sugrįžus galėtume eiti toliau – tvirtesni, aiškesni, įkvėpti.

Renginio akimirkas užfiksavo Edgaras Tamkevičius

„Tokie renginiai – tai ne tik profesinio tobulėjimo galimybė, bet ir kelias į asmeninį augimą. Jie kuria tvirtesnę, labiau palaikančią švietimo bendruomenę, kurioje svarbus kiekvienas narys. Tikiu, kad renginio atmosfera, veiklų įvairovė ir gilios temos padėjo ne tik pasisemti žinių, bet ir atkurti motyvaciją, atrasti bendraminčių, įkvėpimo ir naujų idėjų kasdienei veiklai. Taip Druskininkų švietimo centras prisideda ir prie bendro Lietuvos švietimo kultūros augimo – čia mezgasi naujos partnerystės, dalijamasi patirtimi ir ugdomas lyderystės potencialas, kurio šiandien ypač reikia nuolat besikeičiančiame ugdymo pasaulyje“, – reziumavo Druskininkų švietimo centro vadovas Skirmantas Rumševičius, pabrėždamas konferencijos svarbą.

Jurgita Naruckienė, Druskininkų savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja:

“Ši konferencija man dar kartą priminė, kaip svarbu švietimo lyderiams turėti erdvės sustoti, atsikvėpti ir pažvelgti į savo kasdienybę iš šono – su daugiau aiškumo, ramybės ir prasmės. Vadovų darbas reikalauja ne tik žinių, bet ir emocinio atsparumo, gebėjimo įkvėpti kitus, todėl ypač svarbu nepamiršti pasirūpinti ir savimi. Rengdami šį susitikimą, siekėme, kad tai būtų ne eilinė konferencija, o gyva, jautri ir profesiškai gydanti patirtis. Džiaugiuosi, kad tai, ką planavome kaip erdvę bendrystei, augimui ir atsinaujinimui – tapo tikru įkvėpimo šaltiniu daugeliui.“