Druskininkų ugniagesiai gelbėtojai, bendradarbiaudami su savivaldybe, atsakingai rūpinasi druskininkiečių saugumu
Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai jau daugelį metų yra ta institucija, kuria labiausiai pasitiki mūsų šalies gyventojai. Tą patį drąsiai galima pasakyti ir apie Druskininkų ugniagesius gelbėtojus, kurie savo puikiu darbu įrodė, jog yra tarp geriausiųjų Lietuvoje.

J. Jurčiukonis, Druskininkų PGT viršininkas / Roberto Kisieliaus nuotrauka
Atlieka ir prevencinį darbą
Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) paeigūnai ne tik operatyviai atvyksta į pagalbą mūsų krašto žmonėms, ištikus bėdai, bet ir vykdo prevencinį darbą.
Druskininkuose šiemet rengiamos prevencinės akcijos, susijusios su gyventojų lankymu: „Daugiabučiai namai be gaisrų“, „Padėk artimui“ ir „Saugūs namai. Taip pat yra vykdomos ir vykdytos šios prevencinės akcijos: „Būk saugus, moksleivi“, „Nedegink sausos žolės“, „Saugus elgesys ant ledo“ ir „Saugus elgesys prie vandens telkinių“.
Druskininkų PGT viršininkas Jonas Jurčiukonis patvirtino, kad druskininkiečių veiklos rezultatai yra tikrai geri. Jo teigimu, prie ugniagesių gelbėtojų veiklos sėkmės nemažai prisideda ir Druskininkų savivaldybė.

Gyventojų namuose, kuriuose labiausiai reikėjo pagalbos, savivaldybės pastangomis ir lėšomis, problemos buvo išspręstos / Druskininkų PGT archyvo nuotraukos
Pareigūnai lankėsi gyventojų namuose
Anot J. Jurčiukonio, viena iš sėkmingiausių buvo Druskininkų PGT ir Druskininkų savivaldybės bendra akcija „Saugūs namai“, kurios metu socialiai remtiniems žmonėms buvo suteikta pagalba, užtikrinant jų namų apsaugojimą nuo gaisrų.
„Savivaldybė pateikė sąrašus remtinų žmonių, kuriuos reikėtų aplankyti, pasižiūrėti, ar jie turi dūmų detektorius, ar saugiai gyvena, ar sugeba savo lėšomis įsigyti dūmų detektorių ir deramai susitvarkyti buitį, kad nekiltų gaisrų pavojus“, – sakė J. Jurčiukonis.
Buvo pateiktas 63 individualiuose namuose gyvenančių asmenų sąrašas, PGT pareigūnai šiemet jau aplankė 35 šeimas ir įvertino, kokia situacija.
„Su savivaldybė buvo sutarta, kad, pastebėję didesnius trūkumus priešgaisrinės saugos srityje, apie juos informuosime savivaldybę, o ši imsis priemonių savo lėšomis tas problemas išspręsti. Neseniai iš savivaldybės gavome informaciją, kad septyniuose Leipalingio ir Viečiūnų seniūnijų gyventojų namuose, kuriuose labiausiai reikėjo pagalbos, savivaldybės pastangomis ir lėšomis, problemos buvo išspręstos. Esame labai dėkingi Druskininkų savivaldybei už bendromis pastangomis pasiektą rezultatą“, – kalbėjo J. Jurčiukonis.
Įrengė dūmų detektorius
Druskininkų PGT savo lėšomis devyniuose individualiuose namuose įrengė dūmų detektorius.
„Dūmų detektoriai yra labai svarbūs dėl to, kad jie anksti perspėja apie kylantį gaisrą, todėl jį galima likviduoti ankstyvojoje stadijoje. Iš patirties galiu pasakyti, jog rimti gaisrai išplinta ir sukelia daugiausiai nuostolių tose patalpose, kuriose nėra sumontuoti dūmų detektoriai“, – sakė Druskininkų PGT viršininkas.
J. Jurčiukonis pasidžiaugė, kad, pagal bendradarbiavimo sutartį, Druskininkų savivaldybė skyrė kurorto ugniagesiams gelbėtojams 6,3 tūkst. Eur, šie pinigai bus skirti gaisrų prevencijai. Už juos bus nupirkta speciali palapinė, vaizdo projektorius, kad ugniagesiai gelbėtojai galėtų visuomenei pateikti prevencinę informaciją, bus įsigytas dūmų generatorius pratyboms, taip pat bei sorbentas, kuris būtinas neutralizuoti per autoįvykius išsiliejusius naftos produktus.
„Galime pasidžiaugti, jog savivaldybė mums perdavė Leipalingio ugniagesių gelbėtojų komandą, ji tapo visaverte mūsų tarnybos dalimi. Noriu pastebėti, kad mūsų krašto žmonės tapo sąmoningesni ir atsakingesni – vis dažniau valo kaminus, o šį pavasarį savivaldybės teritorijoje nebuvo užfiksuotas nė vienas sausos žolės deginimo faktas. Manau, kad prie to prisideda mūsų kartu su savivaldybe aktyviai vykdomos prevencinės akcijos“, – teigė J. Jurčiukonis.
Ugniagesiai gelbėtojai kviečia elgtis atsakingai vandenyje
Prasideda vasara, artėja maudymosi sezonas. Tam, kad poilsis gamtoje nesibaigtų trauma ar nelaime, būtina saugiai elgtis.
Patariame:
– nepalikti be priežiūros mažamečių vaikų;
– nesimaudyti, nešokinėti į vandenį nežinomose, nuošaliose vietose;
– stenkitės neplaukti toli nuo kranto, nešokinėti, neišdykauti valtyje, nes valtis gali apvirsti, o, pradėdami plaukti valtimi, įsitikinkite, ar yra gelbėjimosi ratas, liemenės;
– nesimaudykite iškart po valgio, išgėrę alkoholinių gėrimų, jei perkaitote, nešokite staiga į vandenį;
– jei pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite, mojuodami rankomis;
– pamatę skęstantį žmogų, šaukite, mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir skambinkite skubios pagalbos numeriu 112. Po to įsitikinkite, ar šalia nėra gelbėjimo rato ar valties arba parankinės priemonės, kuri neskęsta: kamuolio, čiužinio ir kita;
– jeigu įmanoma, pamėginkite pasiekti skęstantįjį ranka, lazda, stora medžio šaka arba numeskite jam virvę. Jei šalia nieko daugiau nėra, pamėginkite gelbėti skęstantį, priplaukę prie jo plaukiojimo priemone (valtimi, vandens dviračiu), gelbėjimo ar parankine priemone, kuri neskęsta ir paduoti ją skęstančiajam per saugų atstumą, kad jis negalėtų jūsų sugriebti.
Parengė Laimutis Genys