Rieda ratai rateliukai
Respublikinė ikimokyklinių įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija (RIUKKPA) pakvietė ikimokyklinio ugdymo įstaigas prisijungti ir savo įstaigoje organizuoti akciją „Rieda ratai rateliukai“. Akcijos organizatoriais galėjo būti tik užsiregistravusių ikimokyklinių įstaigų pedagogai, RIUKKPA nariai. Kadangi mūsų įstaigos direktorė Eugenija Kardokienė yra RIUKKPA narė, mes neabejodami pritarėme pasiūlymui.
Akcijos dieną įstaigos kiemas prisipildė įvairių vaikiškų ratinių transporto priemonių: triratukų, dviratukų, paspirtukų, balansinių dviratukų, keturračių, mašinėlių, motociklų ir net lėlių vežimėlių. /Ernsto Frėzės nuotrauka
Minėdami Europos judriąją savaitę ir Tarptautinę dieną be automobilio, rugsėjo 22-ąją organizavome minėtą akciją, įtraukdami, vaikus, vaikų tėvelius ir įstaigos bendruomenę. Akcijos tikslai kilnūs: skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sudominant netradicine veikla ir supažindinti su ekologiškomis, alternatyviomis automobiliui susisiekimo priemonėmis.
Akcijos dieną įstaigos kiemas prisipildė įvairių vaikiškų ratinių transporto priemonių: triratukų, dviratukų, paspirtukų, balansinių dviratukų, keturračių, mašinėlių, motociklų ir net lėlių vežimėlių. Suaugusieji taip pat pasirūpino judėjimo priemonėmis: riedlentėmis, paspirtukais, dviračiais, riedučiais…
Išklausę lopšelio-darželio „Bitutė“ direktorės Eugenijos Kardokienės sveikinimo ir Kiškiuko Olimpiuko padrąsinimą, startavome. Dalyviai, pasipuošę liemenėmis, o kai kurie ir apsaugomis nuo galimų traumų – šalmais, kelraiščiais ir alkūnraiščiais – važiavo draugystės ratą aplink įstaigos teritoriją. Vaikų transporto priemones puošė balionai, kurie sproginėdami sukėlė daugybę triukšmo ir juoko. Apvažiavę garbingą draugystės ratą, vaikai išsiskirstė į atskiras teritorijas ir akciją tęsė nedidelėmis grupelėmis, pagal pedagogų numatytą veiksmų planą ir fantaziją.
Patys mažiausieji – lopšelinio amžiaus vaikai – važinėjosi įstaigos kieme. Trimečiai pasuko į „Saulės‘‘ pagrindinės mokyklos stadioną ir, išsirikiavę grupėmis, dalyvavo įvairiose estafetėse, kurias užbaigė taip pat apvažiuodami draugystės ratą stadione. Keturmečiai, pasilikę įstaigos kieme, balionais pažymėję trasą, lenktyniavo norėdami išsiaiškinti, kieno transporto priemonė rieda greičiausiai, o ratai sukasi smarkiausiai. Penkiamečiai pasuko į mišką, ir lenktyniavo asfaltuotu takeliu link kavinės „Dangaus skliautas“. Pradžioje vyko vaikiškas „ralis“, o vėliau estafetės su kliūtimis, kurios sužavėjo ne vieną praeivį.
Patys vyriausieji – priešmokyklinio amžiaus vaikai – pasiliko įstaigos teritorijoje ir, panaudodami metodinę priemonę „Kelio ženklai“ mokėsi saugiai važiuoti bei pereiti kelią tam skirtose vietose – pėsčiųjų perėjose.
Tokios akcijos moko vaikus draugiškumo, atidumo, saugiai elgtis važiuojant bei pasidalinti nors trumpam savo priemone su draugu, kuris jos neturi, bet labai nori pavažiuoti.
Už pagalbą vykdant akciją ir dalyvaujant joje, nuoširdų ačiū tariame tėveliams, kurie negailėdami savo laisvalaikio, o gal būt ir suplanuoto laiko, tapo pedagogų pagalbininkais.
Bet čia dar tik pusė darbo!
Kiekviena įstaiga, dalyvavusi akcijoje iki rugsėjo 30 d. išsiuntė 1 konkursinę geros kokybės nuotrauką ir jau paskelbtas fotokonkursas „Ratuočiausias Lietuvos darželis“. Akcijos nuotraukos publikuojamos RIUKKPA tinklalapyje: www.riukkpa.lt ir Facebook paskyroje, o balsavimas vyksta RIUKKPA Facebook paskyroje https:/www.facebook.com/ riukkpa. Daugiausiai „Patinka“ sulaukusi nuotrauka taps konkurso nugalėtoja, o darželis bus apdovanotas organizatorių įsteigtu „ratuotu“ prizu. Jeigu norite, kad Druskininkų lopšelis-darželis „Bitutė“ taptų „Ratuočiausiu Lietuvos darželiu“, balsuokite ir paraginkite balsuoti savo artimuosius, giminaičius, draugus, pažįstamus už mūsų įstaigos nuotrauką. Iš anksto dėkojame už jūsų palankumą!
Ona Motiejūnaitė
Lopšelio-darželio „Bitutė“ „Voveraičių“
grupės vyresnioji auklėtoja