Sanatorija „Belorus“ laukia sergančių vaikų, kuriems reikia gydymo ir reabilitacijos

Ilgiau nei pusmetį negalėjusi dirbti ir tik liepos pradžioje atnaujinusi veiklą Druskininkuose veikianti sanatorija „Belorus“ kol kas džiaugiasi tik komerciniais klientais. Visas įstaigos personalas laukia spalio mėnesio – planuojama, kad tuomet į sanatoriją vėl turėtų sugrįžti pagrindiniai pacientai – sergantys vaikai iš Baltarusijos, kurie čia gauna gydymą ir reabilitacijos procedūras.

Sanatorijos vyriausiasis gydytojas Ilya Yepifanau pasakojo, kad vasarą komerciniams klientams skirtos vietos buvo beveik 100 procentų užpildytos, poilsį sanatorijoje rinkosi ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių piliečiai.

Liepos pradžioje veiklą atnaujinusios sanatorijos „Belorus“ kolektyvas pasiruošęs suteikti gydymą ir reabilitacijos procedūras tiems, kam jų labiausiai reikia – sunkiai sergantiems vaikams/Laimos Rekevičienės nuotrauka

– Kaip sanatorijai sekasi dirbti po ilgos priverstinės pertraukos?

– Sanatorija veikia, bet dar nepilna apimtimi. Dirbame tik nuo liepos 8 dienos, pusę vasaros gyvenome nežinioje. Bet, vos pradėjus dirbti, sanatorijos komercinės dalies užimtumas būdavo 70-80 procentų. Būdavo dienų, kai būdavo užimtos visos vietos. Daugiau svečių sulaukiame savaitgaliais, darbo dienomis – mažiau.

Net ir rugsėjo pradžioje sulaukdavome apie 70 žmonių per dieną. Žmonės atvyksta, laimingi, patenkinti, džiaugiasi poilsiu. Yra tokių, kurie, atvykę kelioms dienoms, pasilieka ilgesniam laikui, nes jiems patinka mūsų teikiamų paslaugų kokybė. Džiaugiamės, kad sanatorija „Belorus“ žinoma ne tik Lietuvoje, kaimyninėje šalyje, bet ir kitose užsienio valstybėse.

Sanatorijos „Belorus“ vyriausiasis gydytojas I. Yepifanau džiaugiasi, kad žmonės vertina čia teikiamų paslaugų kokybę/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Jau deriname galimybes atvykti į mūsų sanatoriją pacientams iš Baltarusijos – tiems žmonėms, kuriems labai reikia kurortinio gydymo ir reabilitacijos. Pirmiausia kalbame apie sergančius vaikučius, kurie mūsų sanatorijoje turi galimybę gauti kokybiškas gydymo ir reabilitacijos procedūras. Beje, vaikams iki 12 metų nėra ir karantino apribojimų, ir jie nori kuo greičiau patekti reabilitacijai į mūsų sanatoriją. Mums labai svarbu, kad galėsime jiems padėti sveikti.

Norime, kad sanatorija pradėtų veikti visu pajėgumu, kad atvyktų ir vaikučiai su mamytėmis, ir visi pacientai, kurie atvykdavo iki krizės.

– Iš kurių šalių šiemet sulaukiate daugiausia svečių?

– Daugiausia atvažiuoja lietuvių. Taip pat sulaukiame lenkų, vokiečių, latvių, estų, Skandinavijos šalių, Izraelio, JAV piliečių. Sulaukiame labai daug skambučių iš baltarusių, kurie buvo pamėgę pas mus ilsėtis ir gydytis. Deja, kol kas dėl galiojančių apribojimų jie atvykti negali.

Yra toks posakis – „Kad ir kaip gerai jautiesi, nepamiršk, kad tai baigsis. Kad ir kaip būtų blogai, žinok, kad ir tai baigsis…“ Taigi mes irgi tikimės, kad ši situacija kada nors baigsis“. Tikimės, kad viskas pasikeis.

– Kadangi dar neteikiate visų paslaugų, tai ir ne visi darbuotojai grįžo į darbus?

– Iš tikrųjų, kol nėra mūsų pagrindinių pacientų – vaikų, ne visi darbuotojai turi galimybę grįžti į savo darbo vietas. Juk mūsų sanatorijos pagrindinis profilis – vaikų sanatorija, iš čia esančių 539 lovų – 320 skirtos būtent vaikams, kuriems čia teikiamos sveikatinimo ir kurortinio, reabilitacinio gydymo paslaugos.

Ir tik apie 220 lovų skirtos komerciniams klientams.

Taigi tikrai yra darbuotojų, kurie neatšaukti iš prastovų, nes jiems dar tiesiog nėra darbo. Kai tik sulauksime vaikų iš Baltarusijos, sanatorija pradės dirbti visu pajėgumu, tada sugrįš ir visi darbuotojai.

Sulauksime finansavimo vaikų gydymui iš Baltarusijos, o mokesčius, kaip ir iki šiol, mokėsime Lietuvai.

Juk Baltarusijai jokių mokesčių nemokame, visi pinigai, kuriuos uždirbame, lieka Lietuvoje. Mokame darbuotojams algas, atsiskaitome už elektrą, vandenį, apsaugą, mokame tiekėjams už maisto produktus, įrangą ir kita.

– Jūsų sanatorijai rugsėjo pradžioje teko pakeisti banką, nes buvęs bankas nenorėjo su Jumis toliau bendradarbiauti?

– Taip, nuo rugsėjo mūsų sąskaita atidaryta „Medicinos“ banke. Keista, kad Swedbankas atsisakė su mumis bendradarbiauti, nes juk mūsų įmonės metinės apyvartos – milijoninės… Bet tai jau jų teisė rinktis.

– Dabar sanatorijos darbuotojų nuotaika geresnė?

– Žinoma, tie, kurie jau sugrįžo į darbus, džiaugiasi. Kiti tikisi, kad greitai grįš. Pradėjome laisviau kvėpuoti. Tikrai liūdna buvo ilgiau nei pusmetį žiūrėti į stovinčius tuščius pastatus ir gyventi nežinioje.

Dabar veikia tie sanatorijos padaliniai, kurie teikia paslaugas komerciniams klientams – baseinas, treniruoklių salė, vonių skyrius, teikiamos gydytojo odontologo paslaugos. Tačiau kai kurie gydytojai specialistai, pavyzdžiui, ginekologas, rentgenologas į darbus dar nesugrįžo.

Mes nuolat atnaujiname sanatorijos aplinką, net tokiomis sąlygomis planuojame skirti nemažai pinigų sanatorijos plėtrai. Tikimės, kad viskas pavyks. Mes pasiruošę teikti kokybiškas paslaugas visu pajėgumu, dabar viskas priklauso nuo Lietuvos – ar bus suteiktos galimybės. Mes norime prisidėti prie ekonominės Lietuvos gerovės ir vystymosi.

Beje, paslaugas mes teikiame ne tik sanatorijos gyventojams, bet ir druskininkiečiams, visiems miesto svečiams. Visų maloniai laukiame.

M. ir L. Sbarskije iš Izraelio (centre) džiaugiasi svetingu sanatorijos administracijos ir medikų sutikimu/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Michail ir Larisa Sbarskije iš Izraelio, Petah Tikva miesto: „Atvykome į „Belorus“ jau 11 kartą. Pirmą kartą čia labai patiko, ir vis sugrįžtame. Apie sanatoriją „Belorus“ galima kalbėti tik iš gerosios pusės – viskas čia gerai: ir aptarnavimas, ir procedūros, ir maitinimas. Todėl ją ir renkamės. Tik geriausius žodžius galime skirti medicinos darbuotojams, administracijai.

Prieš atvykdami į Druskininkus, ieškojome ramios vietos, esančios gamtos apsuptyje. Pažįstami patarė važiuoti būtent čia. Atvykome ir iš karto įsimylėjome Druskininkus. Tiesa, kartą buvome nuvykę į Lenkiją, pasirinkome prabangų viešbutį, bet tos žmogiškos šilumos ir rūpesčio, kurį patyrėme daugybę metų sanatorijoje „Belorus“, ten pasigedome. Taigi vėl grįžome į Druskininkus.

Juk pasigydę Druskininkuose, pasinaudoję gydomosiomis procedūromis, jų poveikį jaučiame visus metus, o tada vėl čionai sugrįžtame – iki kitos kelionės. Viskas naudinga sveikatai – ir gydomasis purvas, ir magneto terapija, ir mineralinio vandens vonios.

Kai išgirdome, kad sanatorija „Belorus“ uždaryta, negalėjome įsivaizduoti, kad galime netekti tokio komplekso. Rankas reikėtų nukapoti tam, kas galėtų priimti tokį sprendimą… Mes matėme, kaip per daugelį metų keitėsi sanatorijos erdvės, kaip ji gražėjo, plėtėsi, buvo atnaujinta. Pastatai buvo sujungti galerijomis, kad visur galėtum patekti, neišeidamas į lauką. Matėme, kaip čia rūpinamasi sergančiais vaikais. Gaila, kad dabar jų nėra, nes čia jie gaudavo geriausias gydomąsias procedūras“.

Markas ir Jelizaveta Volynskije: „Pirmą kartą gydomės sanatorijoje „Belorus“. Prieš tai teko gydytis kitose Druskininkų sanatorijose. Gydymas panašus į kitų sanatorijų, tačiau čia išmėginome gydomąjį purvą ir mineralines vonias. Markas nuo dvejų metų dėl cerebrinio paralyžiaus nuolat gydosi sanatorijose, šiemet nutarėme išmėginti sanatoriją „Belorus“.

Mums čia patinka. Išbandėme mums naują dalyką – manualinę terapiją. Tiesa, Markui labiau patinka tos procedūros, kurios malonesnės. Kokybiškų procedūrų visuma duoda apčiuopiamų rezultatų. Markas sako, kad jam tapo lengviau vaikščioti. Sąlygos čia paleisti dvi savaites ir gauti kokybiškas procedūras – tikrai puikios“.

Česlovas Jankūnas iš Kauno: „Druskininkų sanatorijose gydausi jau 33 metus. Dirbau montuotoju aukštalipiu. Kartą po medicininės ;patikros gydytoja pasakė, kad teks rimtai gydytis. Taip pirmąkart patekau į sanatoriją Druskininkuose. O „Belorus“ atradau 2011 metais, ir nuo to laiko kone triskart per metus čia apsilankau, pastiprinu sveikatą. Iki tol gydžiausi daugelyje sanatorijų, kurios dabar jau neveikia, o ten dirbusius darbuotojus sutinku ir čia. Jaučiuosi kaip namie, laukiamas. O tai jau yra pusė sveikatos! Be to, grynas oras, čia pat Nemunas, viskas svarbu.

Gydomosios procedūros tikrai padeda. Tie draugai, kurie neklausė manęs ir nevažiavo į sanatoriją, dabar manęs jau anapus laukia… Man svarbu investuoti į savo sveikatą.

Kai sužinojau, kad sanatorija „Belorus“ neveikia, labai išgyvenau – tikrai pykstu ant dabartinės valdžios atstovų, nes negalėjau atvažiuoti gydytis, kaip buvau įpratęs.

Dabar gydausi už savo pinigus. Man labai patinka „Belorus“ kolektyvas. Švaru, tvarkinga. Labai teigiamai tai veikia žmogų, kaip ir žmogiškumas, nuoširdus bendravimas. Aš čia jaučiuosi kaip namie.

Tris kartus per metus atvykstu. Gaila, kad teko padaryti pertrauką, tikrai jaučiu, kad pablogėjo sveikata, kol neveikė sanatorija ir negalėjau čionai atvykti.“

Parengė Laima Rekevičienė