Druskininkai 2003-2007 metais: sukurta veiklos strategija, atidarytas Vandens parkas
2002 m. gruodį penktą kartą po Nepriklausomybės atkūrimo šalyje surengti savivaldos rinkimai. Šį kartą nauja Tarybos kadencija buvo renkama keturiems – 2003-2007 – metams.
Daugiausia balsų druskininkiečiai atidavė socialdemokratų partijai (17 mandatų iš 25). Druskininkų meru antrai kadencijai išrinktas Ričardas Malinauskas, mero pavaduotoja – Kristina Miškinienė.
Vienas svarbiausių šios Tarybos darbų – Druskininkų savivaldybės plėtros 2004-2013 m. strateginio veiklos plano patvirtinimas. Būtent tada buvo sukurta kurorto vizija, išgrynintos prioritetinės plėtros kryptys, o planuose atsirado kempingo, Vandens parko ir slidinėjimo trasų projektai.
2003-2007-ieji Druskininkams buvo svarbių ir ryškių pokyčių metai. Kasmet augo ir kurortą aplankiusių svečių skaičius.

2003-2007 m. kadencijos Druskininkų savivaldybės Taryba
2003 metais darbą pradėjo rekonstruota Druskininkų gydykla. Tai buvo visapusiškai reikšmingas įvykis – kurorte pagaliau atsirado modernus, svečius traukiantis objektas, o druskininkiečiams buvo sukurta naujų darbo vietų.
Būtent 2003-2007 metais bedarbystė Druskininkuose ėmė sparčiai mažėti.
2003 metais biudžetinė įstaiga Druskininkų turizmo informacijos biuras reorganizuota į Viešąją įstaigą Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centrą (TVIC). Įstaigos veiklai buvo nuspręsta pritaikyti neveikiančios geležinkelio stoties pastatą Gardino gatvėje.
Tais pačiais metais Savivaldybės iniciatyva buvo pabaigtas buvusių vandens gydyklų pastato rekonstrukcijos projektas Vandens parkui įrengti. Iš pradžių šį projektą žadėjo įgyvendinti Lietuvos ir užsienio verslininkai, tačiau, nesuradę lėšų, projektą paliko likimo valiai. Tuomet savivaldybė Vandens parko projektą perėmė į savo rankas ir 2004 m. buvo pradėti pastato rekonstrukcijos darbai. Atliekant darbus buvo siekiama išsaugoti autentišką pastato architektūrą – pavyko išlaikyti unikalią pastato išorę bei formą, pastato viduje išliko išskirtiniai sietynai. Druskininkų vandens parkas duris atvėrė 2006-ųjų gruodžio 26 dieną. Per pirmąsias dvi savaites po atidarymo vandens parke apsilankė 25 tūkstančiai žmonių. Šiandien Vandens parką yra aplankę daugiau kaip 5 milijonai lankytojų.
Savivaldybės pastangomis ir privačiam investuotojui investavus, nutiestas gamtinių dujų dujotiekis iš Baltarusijos į Druskininkus. Miesto centrinė katilinė pritaikyta ir kūrenti gamtinėmis dujomis pradėta 2003 m.
2004-aisiais pradėtas senosios apleistos miesto katilinės, esančios Veisiejų g. 17, I rekonstrukcijos etapas, kurio metu rekonstruotos buvusios administracinės patalpos ir dalis gamybinių patalpų, įrengta sporto salė. Rekonstruotame pastate po vienu stogu įsikūrė Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras ir beveik visos Druskininkų savivaldybėje veikiančios socialinės veiklos nevyriausybinės organizacijos. Vėliau, atnaujinus likusią katilinės dalį ir sutvarkius aplinką, įrengtas Jaunimo užimtumo centras.
Savivaldybė stengėsi ne tik pati įgyvendinti projektus, bet ir skatinti verslininkus įžvelgti potencialą bei investuoti į kurortą.
2004-aisiais, bendradarbiaujant viešam ir privačiam sektoriui, buvo atnaujintos buvusios caro gydyklos (senosios purvo gydyklos) ir jose įkurtas keturių žvaigždučių viešbutis „Europa Royal Druskininkai“, atnaujinta „Druskininkų kolonada“ .
2005 metais Druskininkų savivaldybė savo biudžeto lėšas investavo į kempingo infrastruktūros sukūrimą Druskininkuose. Šalia TVIC, buvusio geležinkelio perono vietoje, išvalius ir sutvarkius aplinką, įkurtas 4 žvaigždučių turistų itin pamėgtas kempingas.
2006 metais Druskininkų savivaldybė inicijavo buvusio darželio, kuriame veikė biblioteka, pastato atnaujinimo darbus.
Siekiant gerinti druskininkiečiams ir kurorto svečiams teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas, 2006 m. atidaryta atnaujinta Druskininkų miesto ligoninė. Atnaujinimas buvo finansuotas Valstybės ir savivaldybės lėšomis – iš viso buvo skirta apie 4 mln. eurų.
2006 m. Druskininkuose pradėjo veikti nauji biologinio valymo įrenginiai. Tai – Druskininkams ypatingai reikšmingas projektas, kuris buvo padalintas į dvi dalis: pirmiausia atlikta Druskininkų vandenvalos įrenginių modernizavimas ir rekonstrukcija, o antru etapu – nuotėkų surinkimo ir geriamojo vandens tiekimo sistemų rekonstrukcija ir išplėtimas. Projekto vertė – apie 5,5 mln. eurų.
2006 m., vykdant projektą „Nemuno turistinės trasos pilotinės infrastruktūros išvystymas“, kurorte buvo įrengta nauja, moderni ir patogi stacionari prieplauka. Projekto vertė – apie 105 tūkst. eurų.
2005-2006 m. buvo svarbūs ir atliekų tvarkymo srityje – vietoje estetinį vaizdą praradusių metalinių atliekų surinkimo konteinerių, Druskininkų savivaldybė pirmoji šalyje įrengė modernias, pusiau požeminių konteinerių aikšteles.
Kas įdomaus įvyko Druskininkuose 2003-2007 metais?
2003 m. Atidarytas juvelyrinių dirbinių salonas „Kamėja“
2003 m. Meras R. Malinauskas išrinktas Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu
2003 m. Atidarytas viešbutis „Violeta“
2003 m. Adalbertui Nedzelskiui suteiktas Druskininkų garbės piliečio vardas
2003 m. Druskininkuose organizuota tarptautinė konferencija kurortologijos plėtros klausimais
2003 m. Iškilmingai paminėtas Leipalingio 500 m. jubiliejus
2004 m. Patvirtintas 2004-2013 metų savivaldybės plėtros strateginis planas
2004 m. Atidarytas Deklaracijų apdorojimo centras
2004 m. Įsteigtas Druskininkų švietimo centras
2004 m. Renovuota Leipalingio mokykla, jos atidaryme dalyvavo prezidentas Valdas Adamkus
2004 m. Druskininkuose viešėjo Estijos prezidentas
2004 m. Įsteigta Druskininkų regiono televizija
2004 m. Druskininkų garbės piliečio vardas suteiktas prof. Justinui Karosui
2004 m. Druskininkų garbės piliečio vardas suteiktas Algirdui Valavičiui
2004 m. Duris atvėrė keturių žvaigždučių viešbutis „Druskininkai“
2004 m. Atidarytas lauko teniso kortų aikštynas
2004 m. Duris atvėrė svečių namai „Medūna“
2004 m. Atidarytas restoranas-muzikinis klubas „Druskininkų Kolonada“
2004 m. Atidarytas naujas prekybos centras „Aidas“ (mini maxima)
2004 m. Jaunimo užimtumo centras pirmą kartą įgyvendino jaunimo viešųjų darbų programą
2005 m. Druskininkus aplankė Slovakijos prezidentas
2005 m. Įrengta organinių ir stambiųjų bei kitų atliekų surinkimo aikštelė
2005 m. Patvirtintas mokyklų tinklo pertvarkos planas
2005 m. Druskininkuose įvyko Lietuvos ir Lenkijos prezidentų susitikimas
2005 m. Įvyko pirmasis Druskininkų teatro festivalis
2005 m. Druskininkų savivaldybei įteikta pirmoji „Auksinė Krivūlė“. Vidaus reikalų ministerija Druskininkus apdovanojo nominacijoje „Už modernų valdymą“
2006 m. Atidaryta „Medea“ klinika
2006 m. Atidarytas viešbutis „Europa Royale Druskininkai“
2006 m. Rekonstruotas skveras prieš M. K. Čiurlionio meno mokyklą
2006 m. Atidarytas Vandens parkas
2006 m. Atidaryti nauji Druskininkų biologinio valymo įrenginiai
2006 m. Atnaujinta „Draugystės“ sanatorija
2007 m. Atnaujintoje M. K. Čiurlionio, Žaliosios, Liepų ir Mizarų gatvių sankryžoje esančiame žiede pastatyta skulptūrinė kompozicija „Šaulys“.



Birutė Jonušauskienė, 2003-2007 m. kadencijos Tarybos narė: „Pradėję kadenciją, supratome, kad vieni iš svarbiausių darbų bus Druskininkų vandens parko statybos ir atidarymas. Taip pat ruošėmės žiemos pramogų komplekso statyboms. Gražinome miestą, naujinome infrastruktūrą, stengėmės, kad miesto sanatorijos pradėtų vykdyti pelningą veiklą, dėjome visas pastangas pritraukti kuo daugiau verslo objektų, investuotojų, kad Druskininkus atrastų vis daugiau turistų. Tuomet patyrėme labai pakilias, geras emocijas, stengėmės ir vylėmės, kad sunkus darbas duos puikių rezultatų.
Žinoma, niekada nepamiršiu, kaip kovojome dėl Viečiūnų fabriko „Drobė“ išlikimo. Ilgą laiką buvau profsąjungos pirmininkė, pažinojau ten dirbančius žmones ir stovėjau už juos mūru. Neužilgo sužinojome, kad Vyriausybė priėmė nutarimą parduoti fabriką privatizuoti užsienio aljansui – keturioms įmonėms, bet pagrindinė tendencija ir pažadas buvo, kad fabrikas išliks pagrindinė įmonė, nebus uždarytas. Iškart po privatizacijos prasidėjo ten dirbusių žmonių atleidimas. Iškart puolėme piketuoti, inicijavome teisminius procesus. Gynėme ir kovojome, tačiau nepavyko. O po metų, jau nustekentas ir nepelningas objektas buvo grąžintas Savivaldybei. Tuo metu sudarėme septynių žmonių grupę, ėjome valyti ir tvarkyti patalpas, nes nepažinome buvusio fabriko pastato: viskas išplėšyta, purvina, mėtėsi nuolaužos, lūženos, pro kiaurą stogą bėgo vanduo. Pastatą sutvarkėme ir prikėlėme naujam gyvenimui. Širdis džiūgauja, kai šią dieną buvusiame Viečiūnų „Drobės“ fabrike dirba daug pelningų verslo įmonių: UAB „Stikloporas“, UAB „Oetiker“, transporto įmonė, IĮ Mariaus Daugevičiaus, „Tobis“, Druskininkų savivaldybės paslaugų ūkis.
Kai kažką nuveiki ir padarai vardan kito, dūšioje labai gera.“

Inga Salickienė, 2003-2007 m. kadencijos Tarybos narė: „Buvome vieningi, draugiški, veržlūs ir motyvuoti. Buvo naujų idėjų generavimo metai, todėl norėjosi daug padaryti vardan miesto, atrasti įvairių būdų, kaip jam atgimti. Keliavome po užsienio šalis, semdamiesi naujų vizijų, ieškodami geriausių „perliukų“, įrengiant Druskininkų vandens parką. Dairėmės idėjų ir miesto parkams, įvairių zonų atsiradimui. Juk šiandien visi grožisi Druskininkų fontanu, moderniomis instaliacijomis, išpuoštais parkais, takais. Jau 2005 metais Druskininkų savivaldybei įteikta ir pirmoji „Auksinė krivūlė“ – Druskininkus nominacijoje „Už modernų valdymą“ Druskininkus apdovanojo Vidaus reikalų ministerija.
Šis pasiekimas mums buvo itin reikšmingas, nes iki 2000-ųjų miestui buvo klijuojamas mirštančio kurorto statusas. Merui R. Malinauskui kartu su Druskininkų savivaldybės administracijos specialistais, Tarybos nariais ir visa bendruomene teko sudėtingas uždavinys – atgaivinti kurortą.
Džiaugiamės, kad tuomet vieningai nusprendėme, kad neverta dairytis atgal – reikėjo kurti strategiją, kaip bus dirbama toliau. Perspektyvus žvilgsnis, kryptingas darbas ir tikėjimas kurorto ateitimi nulėmė pasiekimus, kuriais šiandien džiaugiasi Druskininkai, o kartu su kurortu – ir visa Lietuva.“

Arūnas Večkys, 2003-2007 m. kadencijos Tarybos narys: „Susirinko labai vieninga, draugiška, motyvuota, turinti tikslų ir siekių Tarybos komanda, realiai daranti ir siekianti naujų pokyčių mieste. Tuo metu Druskininkuose buvo didelis nedarbo lygis, miestą reikėjo prikelti iš pagrindų. Nuspręsta kelti miesto gyventojų pragyvenimo lygį, kurti naujas darbo vietas, nes tuo metu Druskininkai turėjo pensininkų miesto įvaizdį, jauni žmonės čia nesilankė, ieškojo pramogų ir sau patinkančios aplinkos didmiesčiuose. Buvome labai orientuoti, kad į miestą pritrauktumėme kuo daugiau jaunų, veržlių, idėjų kupinų specialistų, kuriems suteikėme darbo vietas. Tuomet sistemingai dėliojosi kiti mūsų užsibrėžti tikslai: buvo stengiamasi plėtoti turizmą, padėti atsigauti sanatorijoms, gražinti miesto aplinką, infrastruktūrą, kad ji taptų patraukli ir keltų susižavėjimą ne tik Lietuvos, bet ir kitų šalių gyventojams. Vienu svarbiausių darbų tapo Druskininkų vandens parko statybos, planai įrengti slidinėjimo trasas. Šiandien matome, koks didelis ir teisingas žingsnis, neužilgo pritraukęs didžiausius žmonių srautus, tuomet buvo žengtas.“


Druskininkų savivaldybės archyvo ir Laimos Rekevičienės nuotraukos