Didelio pasisekimo sulaukusi Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa bus tęsiama ir kitąmet
Antrus metus Druskininkų savivaldybės iniciatyva įgyvendinta Jaunimo verslumo ugdymo ir integracijos į darbo rinką programa pranoko lūkesčius ir sulaukė itin didelio jaunuolių bei darbdavių susidomėjimo – šiais metais į programą įsitraukė net 56 įmonės, įdarbinta beveik 250 jaunuolių. Ypatingai džiugu, kad programa šiais metais pasipildė tokiomis darbo vietomis, kurios reikalauja specifinių profesinių žinių, pavyzdžiui, internetinių portalų valdytojų, administratorių, vertėjų iš anglų kalbos, fotografų. Jaunuoliai taip pat įdarbinti laisvalaikio, pramogų, apgyvendinimo, maitinimo paslaugas teikiančiose įmonėse, SPA centruose, lopšeliuose-darželiuose ir kitose įmonėse.
Administracijos direktorė V. Jurgelevičienė ir JUC vadovė A. Nedzinskienė aptarė pastarųjų metų programos rezultatus, pasidžiaugė, kad ji pasiteisino ir bus tęsiama kitais metais/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka
Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė ir Jaunimo užimtumo centro (JUC) vadovė Aušra Nedzinskienė aptarė pastarųjų metų minėtos programos rezultatus, pasidžiaugė, kad pavyko didinti jaunimo įsitraukimą, ugdyti verslumą, mažinti nedarbą, efektyvinti tarpinstitucinį bendradarbiavimą.
Savivaldybės administracijos direktorė V. Jurgelevičienė akcentavo, kad programa pasiteisino, todėl ji bus tęsiama ir kitais metais. „Džiaugiamės, kad bendruomenės ir verslo pastangomis suradome priemonę, kuri iš tiesų veikia: padeda 14-29 metų jaunuoliams įsidarbinti, išbandyti save darbo rinkoje, įgauti profesinės patirties ir užsidirbti. Programa sulaukė didelio atgarsio ir susidomėjimo visoje Lietuvoje – kitos savivaldybės ir valstybinės institucijos ne kartą prašė pasidalinti patirtimi, kaip pavyko įgyvendinti šią iniciatyvą. Žinoma, programa dar pakankamai nauja, tad analizuosime dviejų metų patirtis, atsiliepimus, spręsime, kaip dar būtų galima patobulinti šią programą, pavyzdžiui kaip aktyviau įdarbinti 14-16 metų jaunuolius“, – sakė V. Jurgelevičienė.
Įgyvendinant programą, Druskininkų savivaldybė finansuoja minimalią algą, o darbdaviai prisideda, sumokėdami privalomas socialines įmokas. 2017 metais iš savivaldybės biudžeto programai buvo skirta 109 tūkst. Eur, 2018 metais – 135 tūkst. Eur.
Verslo atstovai ne kartą viešai pasidžiaugė, kad programa labai reikalinga vasaros sezono metu, kai dėl didelio turistų skaičiaus prireikia papildomų darbo rankų, be to, ji suteikia galimybę jauniems žmonėms padirbėti ir įgyti vertingos gyvenimiškos patirties. Dalis pernai programoje dalyvavusių jaunuolių šiais metais sugrįžo į tas pačias darbovietes – tai rodo puikų verslininkų ir jaunimo dialogą.
JUC vadovė A. Nedzinskienė pažymėjo, kad programoje dalyvaujantys jaunuoliai galvoja ne tik kaip užsidirbti – jiems svarbus ir profesinis kelias: jaunuolis, išbandęs savo jėgas pasirinktoje srityje, gali spręsti, ar tikrai norės savo ateitį sieti su viena ar kita profesija.
Parengta pagal Druskininkų savivaldybės informaciją