Viečiūniškiai savaitgalį siekė obuolių sulčių gėrimo rekordo

Sekmadienį Viečiūnuose organizuotos šventės „Rudens pramogos Viečiūnuose‘2018“ metu veikė bendruomenių kiemeliai, buvo galima dalyvauti edukacinėse programose, jėgas išmėginti sportinėse rungtyse, pasiūlyta pramogų visai šeimai.

Renginio dalyvius pasveikino Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, Seimo nariai Zenonas Sreikus ir Virginija Vingrienė. Šventėje dalyvavo ir Druskininkų savivaldybės tarybos, administracijos atstovai, kiti svečiai.

Šventės kulminacija tapo obuolių sulčių gėrimo rekordo siekimas – vienu metu obuolių sultis gėrė net 620 žmonių.

 

Šventės kulminacija tapo obuolių sulčių gėrimo rekordo siekimas – vienu metu obuolių sultis gėrė net 620 žmonių/Laimos Rekevičienės nuotrauka

 

„Žmonių bendravimasis ir dėmesio vienas kitam parodymas kiekvienam yra labai svarbus. O tokios šventės, kuriose susirenka bendruomenė, suteikia tokią galimybę, smagu, kai žmonės mielai jose dalyvauja“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas. –  Kodėl Viečiūnai Mažoji kultūros sostinė? Todėl, kad Viečiūnų bendruomenė labai draugiška, svetinga ir nuoširdi, čia gyvena darbštūs, kūrybingi, linksmi ir aktyvūs žmonės. Linkiu, kad tos kūrybos, draugiškumo bendruomenėje niekada nestigtų.“

„Džiaugiuosi, kad galiu čia dirbti, kurti. Smagu matyti, kad Viečiūnuose kuriasi šeimos, čia augina vaikus, įsilieja į bendruomenės gyvenimą. Džiugina, kai mūsų aplankyti atvyksta kaimynai, draugai, daugybė svečių, o didžiausia atgaiva širdžiai – nuoširdus bendravimas. Noriu palinkėti, kad Viečiūnuose visi jaustųsi gerai, kad bendruomenės gyvenime netrūktų laimės ir džiaugsmo“, – šventės dalyviams linkėjo Viečiūnų seniūnijos seniūnas Alvydas Varanis.

 

Reginiai ir pramogos – visai šeimai

Šiemet Viečiūnai paskelbti mažąja Lietuvos kultūros sostine. Taigi rudeninės šventės metu čia surengtas Verpsčių pleneras. Verpstė, simbolizuojanti energiją, veržlumą, vieningumą, gyvybę – Viečiūnų simbolis, ji pavaizduota miestelio herbe ir vėliavoje.

Šventės dalyviai galėjo pamatyti, kaip nuostabios verpstės gimsta meistrų Gintauto Akstino, Monikos Lukaševičienės ir Jono Dudulio rankose.

Rugsėjo 10-14 d. Druskininkų kultūros centras įgyvendino projektą „Medžio drožėjų pleneras „Lietuviško ąžuolo pasaka“, kurio metu Druskininkų savivaldybės medžio drožėjai restauravo ir atstatė savivaldybės teritorijoje esančius 2 kryžius ir 2 koplytstulpius. 2015 m. Lietuvos liaudies dailės konkurso „Aukso vainikas“ laureatas Gintautas Akstinas ir „Ryto„ gimnazijos mokytojas Jonas Dudulis atkūrė Pališkiavės koplytstulpį, Lietuvos liaudies dailės konkurso „Aukso vainikas“ regioninio turo laureatas, skulptūrų ir poilsio parko Naujasodės kaime įkūrėjas Antanas Česnulis – Randamonių kaimo koplytstulpį, Rūpintojėlį koplytstulpiui atkūrė tautodailininkas, keramikas Eugenijus Paukštė. Leipalingio seniūnijos Liepiškių ir Kamorūnų kaimų kryžius restauravo tautodailininkai Vytautas Dabrukas ir Vidmantas Kaminskas. Visų restauruotų kaimo kryžių ir koplytstulpių nuotraukų parodą galima apžiūrėti Viečiūnų Bendruomenės centre.

O šventės metu pasveikinti ir apdovanoti joje dalyvavę plenero „Lietuviško ąžuolo pasaka“ dalyviai ir projekto vadovė Lina Balčiūnienė.

Kaip ir kasmet, renginyje akį traukė išradingi bendruomenių kiemeliai: užsukti kvietė progimnazijos, Savarankiškų gyvenimo namų, lopšelio-darželio „Linelis“, meno kolektyvų „Žemynėlė“, „Avilys“, „Brydės“, bibliotekos, įmonės „Oetiker“ atstovai.

Edukacijų programas siūlė kalvis Juozas Kavaliauskas, EBRU meno meistrė Genovaitė Rutkauskienė, keramikė Aurelija Vilūnienė, „Tep šlep“ dirbtuvėlėse buvo galima susikurti paveikslą su Deividu Sinkevičiumi ir Daiva Stonceliene.

Mažieji linksmai leido laiką Batutų parko erdvėje, o sportiškai nusiteikusios komandos varžėsi smagiose sportinėse rungtyse.

Surengta ir tradicinė kaštonų loterija, kurios metu buvo galima laimėti vertingų prizų.

Gardžia sriuba vaišino seniūnijos moterys, o visi norintieji galėjo pasivažinėti spalvotu Druskininkų miesto traukinuku.

Krašto apsaugos savanorių pajėgos Dainavos apygardos 109 kuopos kariai kvietė dalyvauti programoje „Nepabuvęs kareivėliu“, o vertingus daiktus ir dviračius pažymėti kvietė Druskininkų policijos komisariato pareigūnai.

Na, o scenoje vieni kitus keitė Viečiūnų laisvlaikio salės meno kolektyvai: tautinių šokių kolektyvas „Avilys“ (vadovė Indrė Čaplikienė), moterų kolektyvas „Brydė“ ir Viečiūnų kapela (vadovas Linas Savulionis), Viečiūnų laisvalaikio salės folkloro ansamblis „Žemynėlė“ (vadovė Lina Balčiūnienė), elektriniu smuiku grojo L. Savulionis.

 

Šventės kulminacija – obuolių sulčių gėrimo rekordas

Dar 2015 m. Rudens šventės metu buvo organizuotas masinis sulčių gėrimas. Tuomet sultis gėrė 400 žmonių, tačiau rekordas nebuvo fiksuojamas. Šiemet masiškiausiame sulčių gėrime siekta Lietuvos rekordo – akcijos „Masiškiausias sulčių gėrimas“ metu vienu metu Laimos Kudelienės sulčių spaudykloje šviežiai spaustas sultis gėrė 620 žmonių.

Toks rekordas Lietuvoje iki šiol dar nebuvo registruotas, tad viečiūniškiai siekia, kad jų „Masiškiausias sulčių gėrimas“ būtų užregistruotas ir įtrauktas į Lietuvos rekordų knygą.

Rekordą stebėjo du nepriklausomi ekspertai – meras R. Malinauskas ir Seimo narė V. Vingrienė, savaitraščio „Mano Druskininkai“ žurnalistai, o visa reikalinga informacija apie norimą užregistruoti rekordą bus siunčiama agentūrai „Factum“.

Šventėje dalyvavę kiemeliai ir komandos buvo apdovanoti Gražinos Auguvienės sūriais, L. Kudelienės sulčių spaudykloje spaustomis sultimis, Druskininkų sveikatinimo ir poilsio parko AQUA prizais.

Šventę vainikavo Naisių vasaros teatro ir folkloro kapelos „Ratilai“ koncertas.

Renginį organizavoViečiūnų seniūnija, laisvalaikio salė ir bendruomenė „Versmė“.