Bendruomenė bus veikli tada, kai didžioji dalis jos narių veiks drauge

Rugsėjo 25 d. Druskininkų jaunimo užimtumo centre (JUC) surengtos baigiamosios projekto „Veiklus jaunimas – veikli bendruomenė“ konferencijos metu apžvelgti projekto tikslai ir uždaviniai, prisimintos įvykdytos veiklos bei padėkota projekto partneriams ir dalyviams.

Baigiamosios projekto „Veiklus jaunimas – veikli bendruomenė“ konferencijos metu apžvelgti projekto tikslai ir uždaviniai, prisimintos įvykdytos veiklos bei padėkota projekto partneriams ir dalyviams/JUC archyvo nuotrauka

Druskininkų JUC pateikė paraišką pagal kaimo vietovių vietos plėtros strategijos „Druskininkų vietos veiklos grupės teritorijos vietos plėtros 2015-2020 m. strategija“ (toliau – VPS) priemonę „Jaunimo neformalaus ugdymo sąsajų stiprinimas su vietos bendruomenės organizavimu ir socialinės atskirties mažinimu“. Paraiška pateikta kartu su partneriais – Viečiūnų kaimo bendruomene „Versmė“, Neravų kaimo,  Jaskonių ir Naujasodės, Ricielių kaimo, Leipalingio miestelio bendruomenėmis ir Stračiūnų bendruomene, kuri prie projekto prisidėjo veiklų koordinavimu bei įgyvendinimu.

Projekto „Veiklus jaunimas – veikli bendruomenė“ tikslas – siekti sumažinti socialinę atskirtį vietos bendruomenėse, atrandant naujas jaunimo savirealizacijos formas. Projekto trukmė – 12 mėnesių.

Įgyvendintos projekto veiklos:

– pirmoji projekto veikla – stovykla – organizuota pernai rugsėjo 23-27 d. Šešių skirtingų kaimo bendruomenių jaunimas (27 jauni žmonės) mokėsi kiek kitaip bei kaimo turizmo sodyboje „Vila Rica“ leido laiką, gilindami žinias į renginių organizavimo specifiką. Stovyklos metu jaunimas susipažino su idėjos generavimo, veiklos planavimo, viešinimo, įgyvendinimo bei rezultatų aptarimo, veiklų įvykdymo formomis.

surengta išvyka į Ilgių kaimo bendruomenę ir susipažinta su jos veikla. Druskininkų JUC, įgyvendindamas projektą „Veiklus jaunimas – veikli bendruomenė“, kartu su kaimo bendruomenių jaunimu lankėsi Visagine, Ignalinos atominės elektrinės informacijos centre bei Rimšės miestelio Ilgių kaimo bendruomenėje.

4 veiklos pasirinktose vietos bendruomenėse – stovyklos metu įgytas žinias jauni žmonės išbandė organizuodami renginius savo bendruomenėse. Viečiūnų bendruomenėje organizuota „Maistkino“ naktis, kurios metu dalyviai ne tik žiūrėjo filmus, bet ir dalyvavo smagiose maisto gaminimo ir valgymo užduotyse. Stračiūnų ir Ricielių bendruomenės dalyvius pakvietė į smagų „Laisvės“ dažasvydžio žaidimą, kuriame kovota dėl vėliavos.

Pabaigoje laimėtojai ir pralaimėjusi komanda susivienijo bendrame piknike. Jaskonių ir Naujasodės bei Neravų kaimo bendruomenių jaunimas pakvietė į Stalo žaidimų vakarėlį, kuriame maži ir dideli žaidė įvairius stalo žaidimus bei stalo tenisą. Leipalingio jaunimas pakvietė savo bendruomenę į Vasario 16-osios žygį, o Kovo 11-ąją jaunatvišku entuziazmu pravedė šventės minėjimą Leipalingio bendruomenei.

baigiamoji konferencija, kurios metu dalyviai pristatė įgyvendintas veiklas, prisimintas projekto tikslas, padėkota partneriams ir dalyviams, o konferencijos pabaigoje sulaukta staigmenos – iliuzionisto Roko Bernatonio pasirodymo.

JUC džiaugiasi įgyvendintu projektu ir tikisi, kad įgytos žinios ir patirtis paskatins jaunus žmones įsitraukti į aktyvų bendruomenės gyvenimą, kurti iniciatyvas ir būti lygiaverčiais bendruomenės nariais.

„Projektas išties pareikalavo nemažai iššūkių, tačiau rezultatais galime didžiuotis. Net neabejoju, kad bendruomenės vertė, augimas, narių įsitraukimas daug priklauso ir nuo jaunų žmonių pastebėjimo, vertinimo ir įsitraukimo. Nuoširdžiai linkiu, kad jaunimas burtųsi ir vykdytų veiklas, kurios „veža“, įtraukia, augina. Bendruomenė bus veikli tada – kai didžioji dalis jos narių veiks drauge“, – mintimis dalijosi projekto vadovė Aušra Nedzinskienė.

„Šis projektas buvo puiki galimybė skirtingoms bendruomenės kartoms susipažinti, bendrauti ir kurti vardan vieno tikslo. Organizuoti renginius vienam žmogui yra išties sunki užduotis, bet jeigu prie to vieno žmogaus prisideda grupelė norinčių padėti, įtraukiami bendruomenės nariai, kurie gali suteikti išteklius – puikūs rezultatai ir bendrystės jausmas garantuoti“, – įspūdžiais dalijosi projekto koordinatorė Gerda Zubavičienė.

JUC informacija