Suaugusiųjų dailės pamokose – gyvenimo džiaugsmas ir kūrybinė saviraiška

Druskininkų savivaldybės administracijos pastato (Vasario g. 16) antrojo aukšto fojė veikia Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriaus Suaugusiųjų meninio ugdymo klasės mokinių paroda. Ekspozicija patraukli dar ir tuo, kad įvairia dailės technika perteikti siužetai yra sukurti savo širdyje ištikimybę menui išsaugojusių žmonių, gyvenime pasirinkusių gal ir proziškenę – buhalterio, valstybės tarnautojo, socialinio darbuotojo, mediko, pedagogo ar kitą – profesiją.


Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriaus Suaugusiųjų meninio ugdymo klasės mokinių parodoje savo darbus pristato ir dailės mokytojų E. Maračinskaitės (kairėje), O. Zakarienės mokinės E. Kancevičūtė, D. Stoncelienė.

Teikia energijos
Dailės skyriaus suaugusiųjų meninio ugdymo klasė M. K. Čiurlionio meno mokykloje įkurta prieš 13 metų, 2003-ųjų spalį, siekiant, kad ne tik vaikai, bet ir suaugusieji turėtų galimybę užsiimti menine veikla ir kad kiekvienas besimokantysis išmoktų piešti arba patobulintų jau turimas žinias.
„Ši grupė buvo įsteigta, siekiant padidinti galimybes suaugusiems žmonėms tobulėti, užsiimti mėgstama veikla ir tikintis, kad šių žmonių veikla pagyvins ir miesto kultūrinį gyvenimą. Dabar jau yra dvi suaugusiųjų dailės mokymo grupės. Be to, suaugusieji Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykloje lanko solinį dainavimą, chorinį dainavimą, groti įvairiais instrumentais, o kartu susipažinti ir su muzikos literatūros, muzikos istorijos pagrindais. Meno mokykla siekia suaugusiesiems suteikti galimybę įgyvendinti svajonę, kurios kai kurie žmonės dėl susiklosčiusių gyvenimiškųjų aplinkybių galbūt negalėjo įgyvendinti anksčiau. Mokymasis šiose grupėse suteikia ne tik žinių, gebėjimų, bet ir yra malonus laiko praleidimas“, – pasakojo Druskininkų savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Lina Černiauskienė
L. Černiauskienės, kuri pati lanko dailės užsiėmimus, teigimu, trys akademinės valandos pralekia kaip akimirka: „Po užsiėmimų išeini pailsėjusi, pasisėmusi energijos. Piešiant visos problemos pasitraukia. Per tuos užsiėmimus aš pasijuntu laisva ir laiminga. Kviečiu druskininkiečius ir savivaldybės gyventojus prisijungti prie mūsų kolektyvo. Pas mus gerai jaučiasi visi – ir tie, kurie mokėsi piešti anksčiau, ir tie, kurie tik pradeda mokytis.“

Nuoširdūs ir žingeidūs
Pasak M. K. Čiurlionio meno mokyklos direktorės Onos Akstinaitės, piešti mėgsta ne tik vaikai – noriai to mokosi ir suaugusieji: „Džiaugiuosi, kad suaugusieji turi galimybę ne tik išmokti piešimo, tapybos, kompozicijos pagrindų, bet ir, naudodami įvairias dailės technikas, atranda save meno pasaulyje ir kartu patirdami kūrybinį džiaugsmą.“
Į pamokas meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriuje (Vytauto g. 14) suaugusieji mokiniai susirenka kiekvieną trečiadienį. Užsiėmimuose, kurie trunka keletą akademinių valandų, nuo 18 val., dailės meno paslaptis atskleidžia dailės mokytojos Eglė Maračinskaitė ir Onutė Zakarienė. Kaip patikino sakė dailės mokytoja E. Maračinskaitė, užsiėmimus lankančius mokinius vienija noras kurti, savo kūrybinį potencialą išreiškiant būtent per dailę. „Tai yra labai šilti, nuoširdžiai bendraujantys, žingeidūs ir didžiulį kūrybinį potencialą turintys žmonės. Įdomios, savitos individualybės, asmenybės. Yra ypač talentingų mokinių, pavyzdžiui, Daiva Stoncelienė, kurią skatiname siekti tautodailininkės vardo“, – sakė E. Maračinskaitė.

Laikas sau
Vadybininke dirbanti Daiva Stoncelienė užaugo Druskininkuose. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos V. K. Jonyno dailės skyriaus Suaugusiųjų meninio ugdymo klasę Daiva pradėjo lankyti prieš trejus metus. Pirmoji Daivos dailės mokytoja, įkvėpusi drąsos ir pasitikėjimo savimi, buvo Onutė Railienė, o šiuo metu Daivai profesionalus patarimus teikia dailininkės-mokytojos O. Zakarienė ir E. Maračinskaitė. Daivos žodžiais, jos vaikystės vasaros prabėgo ypatingo grožio gamta pasižyminčiame etnografiniame kaime – jos mamos tėviškėje – Žiūruose. „Galbūt, visa ta graži aplinka, mane supusio vaikystės pasaulio matymas, jo pajauta, spalvos nuo mažumės tūnojo manyje, tik stigo postūmio, paskatinimo tai išreikšti kūryba. Kol vieną dieną, mano pačios vaikams jau užaugus ir atradus laiko sau, subrandintos vaikystės vizijos prasiveržė lipdiniais, karpiniais, raižiniais, akvarele. Dabar kiekvienas teptuko ar pieštuko paėmimas man – tai tarsi meditacija, būties įprasminimas, tai pabuvimas su savuoju „aš“. Labai laukiu kiekvieno trečiadienio. Kūrybinė idėja atsiranda tarsi savaime – ateina kažkoks vidinis žinojimas, vizija, kurią noriu išreikšti“, – sakė D. Stoncelienė, kuri anksčiau yra surengusi ir personalinių parodų.
„Trečiadienio vakaras – tai kūrybinis laikas, kurį galiu skirti tik sau. Mano darbas taip pat yra susijęs su kūrybingumu – esu ergoterapeutė, ir, ypač dirbant su vaikais, reikia kūrybiškumo. Tačiau piešdama, tapydama, aš panaudoju kiek kitokias, nei profesinėje veikloje, savo kūrybines galias, – tai kūrybiškumas, kuris skatina ne kieno nors kito, o būtent mano pačios saviraišką. Po studijų Vilniuje pradėjusi dirbti Druskininkuose, sužinojau, kad čia yra galimybė lankyti Dailės klasę. Labai apsidžiaugiau. Darbai, kuriuos sukūriau pastaraisiais metais, man yra patys mieliausi: gal, kad juos kūriau, negalvodama, koks bus rezultatas. Tiesiog pats procesas man teikė daug vidinės paskatos, ką kurti, kaip daryti. Labai vertinu mokytojų O. Zakarienės, E. Maračinskaitės patarimus, kuriuos imuosi kūrybiškai įgyvendinti, ne tik atėjusi į klasę, bet ir tapydama namuose“, – mintimis dalijosi ergoterapeutė Eglė Kancevičiūtė, suaugusiųjų dailės klasę lankanti jau antrus metus.

„Mano Druskininkai“
informacija